Project Description

Pośród producentów wózków golfowych znajdziemy wiele znakomitych i wręcz legendarnych marek, takich jak Motocaddy czy Clicgear, które cieszą się znakomitą opinią użytkowników. Na szczególną uwagę zasługują jednak dwie spośród nich, uznawane za najbardziej ekskluzywne. Są to wózki golfowe JuCad oraz wózki golfowe TiCad. Obie marki cechuje bezkompromisowość w optymalizacji funkcjonalności oraz zachwycających designów.

ekskluzywny wózek golfowy elektryczny jucad carbon
ekskluzywny wózek golfowy elektryczny jucad drive

Wysokiej klasy wózki golfowe JuCad – elegancja, perfekcja, minimalizm

W ofercie niemieckiej marki JuCad znajdziemy zarówno wózki golfowe elektryczne, jak i manualne, a wśród nich te ze stali nierdzewnej, tytanowe oraz węglowe. Słowem – jest w czym wybierać. Przyjrzyjmy się kilku wiodącym modelom. Na początek jeden z najnowszych modeli JuCad, znakomity wózek elektryczny JuCad Phantom Titan eX 2.0. Wózek łączy w sobie nowatorskie rozwiązania technologiczne, innowacyjny design oraz, jak na produkty JuCad przystało, elegancję. Wózek wyposażony jest w karbonowe felgi, tytanową ramę oraz niezwykle charakterystyczną, pojedynczą szprychę. W zestawie na wyposażeniu wózka dodatkowo znajdziemy pilot do zdalnego sterowania oraz bardzo funkcjonalną i gustowną torbę transportową.

Kolejnym serwowanym przez JuCad połączeniem kultowego i ponadczasowego wyglądu oraz niezwykłej funkcjonalności jest elektryczny wózek golfowy JuCad drive SL 2.0. Charakterystyczna dla JuCad konstrukcja, dzięki której cała elektronika jest fantastycznie schowana i nie są widoczne żadne kable, baterie, silnik itp. To naprawdę niesamowite, ponieważ mamy tutaj tylko koła, wąską, tytanową ramę i kierownicę. Mimo to producent sprytnie poradził sobie z rozmieszczeniem wszystkich tych elementów w środku. Ponadto wózek jest niezwykle lekki, ponieważ waży zaledwie 5,9 kg. Absolutny top w optymalizacji ciężaru metalowego wózka, który pozwala na transportowanie na nim torby golfowej bez limitu wagi. JuCad ma się więc czym pochwalić.

Szarżując przez kolejne oferowane przez JuCad ekskluzywne modele wózków, napotykamy znakomity model, a mianowicie elektryczny wózek golfowy JuCad drive SL Titan Classic 40. Wózek zachwyca systemem błyskawicznego składania do kompaktowych rozmiarów 65 × 60 × 20 cm. Wózek nie ma limitu załadunku, możemy więc przewozić nim naprawdę ciężkie torby. Solidnej konstrukcji towarzyszy solidna litowa bateria, która pozwoli na zrobienie ponad dwóch rund na jednym ładowaniu. Ponadto wózek oferuje płynną regulację prędkości w rączce do prowadzenia, a także niezwykle przydatną funkcję posłania wózka do 30 jardów z automatycznym zatrzymaniem.

JuCad nie zamyka się jedynie na klasycznej elegancji tytanowych, srebrnych wózków, a wychodzi także naprzeciw zwolennikom eksplozji kolorów. Przykładem trójkołowy manualny wózek golfowy JuCad Carbon 3-Wheel. Jest to ultralekki wózek, którego rama wykonana jest włókna węglowego. Wózek jest dostępny w niesamowitej palecie barw – w wersji Camouflage, USA, GT, Racing White, Racing Grey, srebrnej, białej oraz specjalnej. Przepiękna kolorystyka dostępna również w wersji surowej, w której ramę zdobią widoczne włókna carbonu. Są to wózki golfowe zdecydowanie najwyższej klasy. JuCad Carbon 3-Wheel jest dopracowany w każdym możliwym aspekcie. Oferuje m.in. możliwość regulacji wysokości rączki do prowadzenia, co pozwala na dostosowanie wysokości wózka do każdego wzrostu. Oczywiście, jak na JuCad przystało, wózek w łatwy sposób składa się do rozmiarów kompaktowych.

I na koniec również manualny, trójkołowy wózek golfowy, tym razem z futurystycznej serii Phantom, a mianowicie JuCad Phantom Manual 3-Wheel. Rama z włókna węglowego tym razem jest podwójna, co stanowi mocno unikatowy design marki. Tak samo, jak w przypadku elektrycznego wózka golfowego JuCad Phantom Titan eX 2.0, w wersji Manual 3-Wheel mamy tę niespotykaną pojedynczą szprychę, która nadaje mu absolutnie niepowtarzalny charakter, ponieważ takiej konstrukcji nie spotkamy w żadnej innej linii wózków golfowych marki. Wózek wyposażony jest również w nowy mechanizm składający, pozwalający złożyć go do rozmiarów niewielkiego, płaskiego pakunku. Wózki JuCad mają to do sobie, że można je złożyć do wymiarów kompaktowych i przewozić nawet w małym bagażniku. Phantom Manual 3-Wheel waży zaledwie 4 kg, więc jest to produkt skrajnie lekki, niczego jednak mu nie brak. Wózek pasuje do każdego rozmiaru torby, nie mamy tu limitu wagowego, są natomiast regulacje uchwytów, regulowana rączka i szereg innych funkcjonalnych udogodnień.

To tylko kilka przykładów wiodących modeli elektrycznych oraz manualnych ekskluzywnych wózków golfowych marki JuCad. Wszystkie łączy jedno – są wykonane z największą precyzją, oferują bardzo funkcjonalną konstrukcję oraz znakomite designy, które zazwyczaj łączą w sobie elegancję i klasykę z nowoczesnością, a wszystko w bardzo lekkich modelach o szybkim i łatwym systemie składania.

luksusowe wózki marki jucad

Luksusowe wózki do golfa marki TiCad

Niemalże bliźniaczą marką wózków golfowych, które śmiało można określić mianem ekskluzywnych, jest TiCad. Przegląd produktów tej marki warto zacząć od modelu, który przyciąga uwagę już samą nazwą, a jest to wózek elektryczny TiCad Tango. Wózek charakteryzuje połączenie tytanowej ramy, piaskowanych powierzchni tytanowych oraz kół z włókna szklanego. Jest niezwykle łatwy w obsłudze, a także w manewrowaniu, wyposażony jest w regulowany dyszel z możliwością zmiany wysokości, wygodny, skórzany uchwyt oraz solidną baterię litową, która pozwala na pokonanie co najmniej 27 dołków. Obok TiCad Tango mamy jego jeszcze bardziej funkcjonalną wersję, a mianowicie elektryczny wózek golfowy TiCad Tango Classic. Czy więc różnią się te modele? W wersji Classic mamy tytanowe koła, możliwość wygrawerowania nazwiska, a także elektromagnetyczny hamulec postojowy, futerał i wiele dopracowanych detali, które sprawiają, że jest to swoisty upgrade TiCad Tango.

Kolejny zachwycający model to wózek elektryczny TiCad Goldfinger. Zdobywca dwóch prestiżowych nagród projektowych – iF Material Design Award 2006 oraz Design Award of the Federal Republic of Germany 2008, które dowodzą mistrzostwa projektu. TiCad Goldfinger szczyci się mianem jednego z najbardziej kunsztownych elektrycznych wózków golfowych na świecie. Wózek oferuje błyskawiczne składanie technologią plug-in, koła z TWS lub też z tytanowe TiTec w wersji premium, standardową baterię litowo-jonową z minimalnym zasięgiem 27 dołków, możliwość sterowania za pomocą pilota i wiele innych optymalnych rozwiązań. Wszystko razem sprawia, że wózek elektryczny TiCad Goldfinger to zdecydowanie górna produktów w swojej klasie.

Przyglądając się modelom TiCad, nie sposób nie wspomnieć o wózku elektrycznym TiCad Liberty, który cieszy się mianem najbardziej komfortowego wózka w klasie Titan. Nie jest to jedyna pochlebna opinia o tym wózku. Obecnie najlepszy model w stajni TiCad. Niesamowicie lekki, zwrotny, szybki i funkcjonalny. Ten ważący 5,6 kg wózek do golfa oferuje m.in. wykończony skórą potencjometr szybkości dla graczy prawo lub leworęcznych, elektromagnetyczny hamulec, niezwykle łatwy montaż i demontaż dzięki obrotowym złączom, możliwość sterowania pokrętłem, klawiszem lub zdalnie za pomocą pilota. Do tego, jak przystało na produkt TiCad, również i TiCad Liberty cieszy się zjawiskowym designem.

I na koniec wózek tytanowy TiCad Canto 3–Wheel, czyli propozycja manualnego trójkołowca w rodzinie TiCad. Zarazem jest to najlżejszy trójkołowy produkt TiCad, ponieważ waży zaledwie 3,9 kg. Wózek składa się niemalże na płasko, w standardzie oferuje hamulec, torbę transportową i całą masę detali windujących TiCad Canto do rangi najwyższej klasy wózków, jak np. skórzane, ręcznie szyte uchwyty do prowadzenia, wykończenia w kształcie piłek golfowych, czy też możliwość indywidualnego graweru na ramie. Producent postarał się też o zoptymalizowanie rozkładu masy wózka golfowego po obciążeniu go torbą z kijami golfowymi, tak aby pchanie wózka zużywało jak najmniej sił. TiCad Canto to również niezwykle elegancki wygląd, który z dumą prezentuje się na polu golfowym.

luksusowy wózek golfowy elektryczny ticad