Project Description

Ostatnie 4 lata w wykonaniu Scottiego Schefflera stanowią idealny przykład tego, jak determinacja, samodyscyplina, pasja do golfa i niezrównane umiejętności mogą zanieść nas na sam szczyt. PGA Tour Rookie of the Year w roku 2020, Ryder Cup Spot w Whistling w 2021 roku czy Waste Management Phoenix Open z 2022 roku to tylko nieliczne ze zwycięstw, które potwierdzają tylko, że Scotie jest golfistą numer 1 na świecie. A teraz zajrzyjmy do jego torby i sprawdźmy, czym gra profesjonalista z krwi i kości.

profesjonalny golfista amerykański SCOTTIE SCHEFFLER

Driver SCOTTIEGO SCHEFFLERA – dlaczego wybrał model Stealth Plus Driver?

Scottie Scheffler to niewątpliwie barwna postać w świecie golfu, która zachwyca nas nie tylko swoimi osiągami, ale także skromną postawą. Być może to właśnie dlatego Scottie jako jeden z niewielu profesjonalnych, najlepszych na świecie golfistów wydawał się nie posiadać kontraktu na sprzęt z żadnym z wielkich graczy.

Do czasu, gdyż w 2022 roku Scheffler został zakontraktowany przez niekwestionowanego lidera rynku, markę TaylorMade. Sam golfista mówił, że marka TaylorMade towarzyszyła mu praktycznie przez całą karierę, i to właśnie rozpoczęcie współpracy z nimi stanowi naturalną kontynuację swojej kariery. Kooperacja z TaylorMade z pewnością implikuje fakt, iż aktualny mistrz korzysta z najlepszych kijów sygnowanych właśnie nazwą tej firmy. Zacznijmy od drivera. To zdaniem wielu profesjonalistów ulubiony kij w torbie, który służy do pierwszych i długich uderzeń.

Do tego etapu każdej rundy Scottie Scheffler używa modelu TaylorMade Stealth Plus (8 degrees @7.5). Jak podają źródła, z nowym kijem mistrz odnotował lepsze osiągi, zwiększając prędkość piłki o 3.4 mile na godzinę i zwiększając odległość uderzenia o 11 jardów. Analiza ta tylko potwierdza, że nawet w przypadku niezwykłego talentu, to nasze wyposażenie, a szczególnie kije wpływają najbardziej na finalny wynik rozgrywki. Warto również wspomnieć, że Scottie w swoim kiju wykorzystuje shaft Fujikura Ventus Black 7X.

driver Scottie Scheffler Taylor Made Stealth
Scottie Scheffler jaki driver wybrał

Irony dla profesjonalisty – jakie żelaza znajdziemy w torbie Scottie Scheffler’a?

Irony, jak dobrze wiemy, stanowią najliczniejszą grupę kijów, którymi dysponuje profesjonalny golfista. Docelowo zestaw składa się z sześciu kijów. Jaki zestawem żelaz dysponuje Scottie Scheffer?

Spoglądając na torbę Scottiego widać, że żaden kij nie znalazł się tam przypadkowo. Z jednej strony różnorodność, z drugiej niezwykle precyzyjne dopasowanie parametrów każdego żelaza do umiejętności i potrzeb. Irony Scottiego Scheffler’a to przede wszystkim zestaw TaylorMade P7TW (pitching wadge). To limitowana edycja ironów, która nie jest dostępna w regularnej sprzedaży, a która została zaprojektowana i stworzona w hołdzie Tigerowi Woodsowi.

Jaka jest cecha charakterystyczna tych kijów? Kije te zostały stworzone z myślą o całkowitym wyeliminowaniu nawet najdrobniejszych różnic w geometrii, dzięki czemu każdy golfista zyskuje gwarancję stałej interakcji z murawą. Co więcej, każdy kij został zaprojektowany w zgodzie z preferencjami Tigera Woodsa, co w jeszcze większym stopniu nadaje temu zestawowi elegancji. Ze względu na wyjątkową rzadkość zestawu, ciężko jest wyposażyć się w takie żelaza, jednak wciąż pozostaje nam uzbroić swoją torbę golfową w inne, wysokiej jakości irony TaylorMade, które dostępne są od ręki.

jakie irony wybrał Scottie Scheffler
Irony TaylorMade Scottie Scheffler

Wedge – jaki model kijów od marki Titleist wybrał Scottie Scheffler?

Wedge to kolejna popularna grupa kijów golfowych, które dla niewprawionego oka mogą wyglądać jak zwykłe irona. Różnica jednak polega na nieco bardziej wyprofilowanym licu, dzięki czemu uderzona wedgem piłka wzbija się wysoko, ale na relatywnie bliską odległość.

Scottiie Scheffler posiada w swojej torbie trzy Wedge, wszystkie marki Titleist.  Modele Titleist Vokey SM8’s stanowią pewny wybór Scottiego, który bardzo ciepło wypowiada się o jakości ich wykonania i dużym sentymencie do Mike’a Taylora, który odpowiedzialny jest za projekt stworzenia tych doskonałych wedgów.

jakie wedge wybrał scottie scheffler
wedge Titleist jakimi gra scottie scheffler

Scotty Cameron Special Select- precyzyjny putter Scottie Schefflera.

Putter to kij, który zgodnie z teorią może być przez nas wykorzystywany najczęściej podczas rundy. Dlatego też tak istotne jest, by był to kij idealnie dopasowany do prywatnych preferencji golfisty, jego umiejętności, techniki gry i doświadczenia.

W torbie Scotiego Scheffler’a znaleźć możemy jeden z najlepszych modeli puttera na świecie – Cameron Special Select Timeless Tourtype GSS Prototype. Jaki jest rezultat wykorzystania tego kija? Scottie w PGA Tour 2020/2021 zajął 10 miejsce pod względem średniej putowania ze średnią 1719, co można uznać za imponujący wynik.

Jakie modele kijów do długiej gry wybrał SCOTTIE SCHEFFLER?

Czas na kije do najdalszego wybijania piłek na polu golfowym. Mowa tu oczywiście o woodach, czyli wyposażeniu każdej torby golfowej, który służy jak najdalszemu wybiciu piłek. Jakie rodzaje woodów są na stałym wyposażeniu Scottiego Schefflera?

Przedstawione miłośnikom golfa Nike VR Pro w liczbie trzech kijów były wykorzystywane przez Scottiego przez około 10 lat, co w praktyce pokazuje, jak świetne wyniki można zaliczać, grając swoimi ulubionymi kijami. Zasłużone Nike VR Pro (które notabene tragicznie zakończyły swoją przygodę podczas Sentry Tournament of Champions 2021) są obecnie zastąpione przez najwyższej jakości woody TaylorMade’s Stealth fairway.

jaki fairway wood wybrał Scottie Scheffler
Jakie rodzaje woodów są na stałym wyposażeniu Scottiego Schefflera

Jaki piłkami gra jeden z najlepszych amerykańskich golfistów SCOTTIE SCHEFFLER?

Na samym końcu warto jeszcze sprawdzić, jakimi piłkami gra Scottie Scheffler. Pod tym względem nie możemy być zdziwieni. Od lat piłkami golfowymi numer jeden są Titleist ProV1 – najczęściej wykorzystywany piłki na Tourze.

Dlaczego właśnie ta piłka uznawana jest przez większość profesjonalistów, w tym Scottiego Schefflera za najlepszą piłkę golfową na świecie? Ze względu na innowacyjne połączenie dwóch zewnętrznych, bardzo miękkich warstw. Jedna z nich, stworzona z urethane’u gwarantuje doskonałą kontrolę przy bezpośrednich, bliskich dołkach. Z drugiej strony ionemer, kolejny miękki materiał zwiększa prędkość początkową piłki, co nabiera znaczenia przy dalszych uderzeniach.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jeszcze przez długi czas ten model piłek golfowych będzie gościć na wszystkich najważniejszych imprezach golfowych świata, a także w torbie utalentowanego Schefflera.

Jaki piłkami gra jeden z najlepszych amerykańskich golfistów SCOTTIE SCHEFFLER