Project Description

Jaki putter do gry będzie odpowiedni?

Putter jest uważany za jeden z najważniejszych i zarazem najbardziej precyzyjny kij golfowy. Służy do gry na greenie, a konkretnie wykonywania krótkich, płaskich uderzeń, podczas których piłka golfowa toczy się w stronę dołka. Putterem nie wybijamy więc piłki w górę, jak w przypadku innych kijów golfowych. Jest najczęściej używanym kijem golfowym, ponieważ potrzebujemy go przynajmniej jeden raz przy każdym dołku. Jaki więc wybrać?

Najlepsze puttery topowych marek – maksymalne czucie i kontrola piłki

Dlaczego kije do puttowania marki Scotty Cameron to pierwszy wybór zawodowych golfistów?

Amerykańska marka golfowa, którą założył Don T. „Scotty” Cameron, wywindowała oferowane puttery na sam szczyt jakości, skuteczności, dbałości o detal i designu. Przyjrzyjmy się dwóm liniom produktowym marki Scotty Cameron – Newport oraz Phantom.

Puttery Newport, dzięki wykonaniu główki z jednego kawałka litej stali nierdzewnej 303, charakteryzują się niesamowitym czuciem. Kije golfowe linii Newport są wręcz perfekcyjnie wyważone dzięki dodaniu do główek wolframowych odważników. Dodatkowo ich spód wycięty jest w trzech płaszczyznach, co niweluje drobne nierówności podłoża. Newport cechuje także kultowy design.

Kolejna linia topowych putterów Scotty Cameron – Phantom. Tym razem design jest całkowicie futurystyczny. Te kije do golfa cechuje optymalny rozkład masy wraz z systemem celowania, który pomaga adresować piłkę i wykonywać uderzenia. W linii Phantom miękkie aluminiowe lica połączono z cięższym korpusem ze stali nierdzewnej, co przekłada się na świetne czucie piłki.

kupujemy-putter-kij-golfowy
kupujemy-putter-kij-golfowy

Puttery TaylorMade – gwarancja perfekcyjnych puttów w trakcie gry

Tuż za Scotty Cameron wśród topowych marek putterów plasuje się TaylorMade i kij golfowy Spider X Hydroblast. Ten kompaktowy kij golfowy charakteryzuje się zmniejszoną główką i wysokim współczynnikiem bezwładności dzięki wolframowym obciążnikom. Lico Pure Roll, czyli wypełnione miękkim polimerem i umieszczone pod kątem 45 stopni rowki dają w efekcie wspaniałe czucie piłki. Kilka różnych rodzajów osadzeń shaftu do główki zapewnia solidny wybór golfistom o rozmaitej technice puttowania. Zupełnie nowy model gripu SuperStroke Pistol GT jeszcze bardziej stabilizuje ręce przy uderzeniach putterem.

kupujemy-putter-kij-golfowy

Idealny putt z kijami do golfa od marki Odyssey

Kij golfowy Odyssey Stroke Lab to optymalna tolerancja i miękkie czucie uderzenia. Główka typu mallet w pięknym czarnym wykonaniu z trzema kropkami ułatwia celowanie. Środek ciężkości umieszczony w tylnej części główki pozwala uzyskać większą tolerancję.

Dlaczego warto kupić puttery marki Bettinardi?

Znakomita linia putterów – Bettinardi Studio Stock. Podobnie jak w przypadku Scotty Cameron Newport, główki zostały wycięte z jednego kawałka stali nierdzewnej 303 przy pomocy technologii CNC. Ekskluzywne wykończenie kijów golfowych tej linii emituje platynę. Wysokie czucie i kontrolę odległości zapewnia lico w nowej technologii F.I.T. – Feel Impact Technology.

Kolejna seria putterów Bettinardi to iNOVAi. Te kije golfowe łączą w sobie stal nierdzewną oraz aluminium, co owocuje dużym wyważeniem i wysokim współczynnikiem bezwładności. Te puttery również wyposażone są w lico F.I.T.

kupujemy puttery kije golfowe
kupujemy-putter-renomowane-marki-putterow

Dokładność i precyzja – jak wykonać dokładny putt putterami marki Mizuno?

Puttery M-Craft, jak przystało na japońską markę Mizuno, są wykonane z największą dokładnością i precyzją. Świetne czucie i kontrolę piłki zapewniają główki ze stali węglowej 1025. Dużą stabilność zapewnia spora jak na puttery waga. Doważenie główek zawdzięczamy 8-gramowym obciążnikom.

Puttery Wilson – jak radzą sobie na greenie?

I kończąc ranking, nie możemy nie wspomnieć o produkcie, jakim jest kij golfowy Wilson Staff Infinity. Puttery te charakteryzują się technologią przeciwwagi w gripie, mają frezowane lico, system celowania w postaci trzech białych linii oraz klasyczny design. Wilson Staff Infinity również świetnie radzą sobie na polu golfowym

kupujemy-kij-golfowy-putter
Marka Loft Lie Długości Offset Grip
Scotty Cameron Newport 3.5° 70° 33″/34″/35″ 3/4 shaft Pistolini Plus
Scotty Cameron Phantom 3.5° 70° 33″/34″/35″ full shaft Pistolero Plus
TaylorMade Spider Mini Cooper 70° 34″/35″ 3/4 shaft SuperStroke Pistol GT
Bettinardi Studio Stock 71° 38″/40″/42″ full shaft, 1/3 shaft Lamkin Sink Fit
Bettinardi iNOVAi 70° 33″/34″/35″ full shaft Lamkin Sink Fit
Mizuno M-Craft 70° 34″/35″ full shaft, 1/2shaft, 3/4 shaft Lamkin Deep Etched Full Blue cord
Odyssey Stroke Lab 70° 33″/34″/35″ full shaft Pistolero
Wilson Staff Infinite 71° 34″/35″ full shaft oversize 104-gram