Project Description

Koszulki golfowe polo

Etykieta golfowa obecna jest w tym sporcie niemal od samego początku, kiedy jeszcze był on przeznaczony tylko dla ludzi z najwyższej klasy. Wtedy same zasady dotyczące ubioru, gry i poruszania się po polu nie były jednoznacznie określone, jednak sposób bycia ludzi zamożnych sprawił, że z czasem na jego podstawie zostały stworzone i opisane reguły i etykieta golfowa. Mimo że podstawowych zasad jest kilka, to można napisać o nich grubą książkę, rozpisując się nad każdym aspektem, gestami i drobiazgami dotyczącymi credo tego sportu. Chociaż trudno znać i rozumieć całe reguły w każdym stopniu, to podstawowa wiedza jest obowiązkowa.

Pierwszą rzeczą, z jaką musi zapoznać się każdy gracz zaczynający przygodę z tym niesamowitym i wymagającym sportem, są zasady ubioru panujące na polu golfowym. Na początku warto zaznaczyć, że każdy klub golfowy ma swoje wytyczne związane z ubiorem, których złamanie może grozić niewpuszczeniem na pole golfowe.

Warto wiedzieć, że od tych zasad nie ma ustępstw. Na ogromną większość pól golfowych nie można wejść w jeansach czy dresach. Nawet jeśli dresy będą miały trzy paski, to nie zostaniemy wpuszczeni na pole golfowe. Podobnie jest w przypadku górnej części stroju. Zwykły T-shirt nie jest na miejscu. Zgodnie ze stylem stworzonym przez francuską firmę Lacoste, która jako pierwsza połączyła wygodny T-shirt z eleganckim kołnierzykiem, na polu golfowym dopuszczalne są jedynie koszulki polo, które jako pierwsze trafiły do równie eleganckiego sportu, jakim jest tenis ziemny.

Golfowy męski strój. Najlepszy sposób prezentacji na polu golfowym

Męski strój golfowy to stonowane barwy, głównie biały, niebieski, czarny, szary oraz beż lub khaki. Są to typowe kolory najczęściej spotykane na polu golfowym, które pasują i sprawdzają się zawsze. Poza nimi są jeszcze takie produkty, jak spodnie marki Royal & Awesome, które zagwarantują, że będziesz odznaczał się na polu golfowym. Krata w romby czy spodnie w koniczyny to klasyk. Dawniej możni tego świata prześcigali się w ubraniach do golfa, które zwrócą uwagę każdego na polu golfowym.

Kupując spodnie golfowe, koniecznie sprawdź, czy na pewno wybrałeś odpowiedni rozmiar. Wbrew pozorom wielu ludzi ma problem z doborem odpowiedniego rozmiaru ubrań dla siebie. Na co dzień mijamy wiele osób, które kupują za duże koszulki lub spodnie, żeby zyskać pozorną wygodę, lub ubrania za małe, żeby próbować wyglądać atrakcyjniej. Niestety żadna z tych dróg nie jest dobra. Ubrania należy kupować dopasowane do siebie – ani za duże, ani za małe. Krok spodni nie może być zbyt nisko lub zbyt wysoko. Spodnie powinny leżeć na biodrach, a nie być podciągane do wysokości pępka. Takie drobiazgi wielu osobom wydadzą się śmieszne, jednak na świecie są tysiące ludzi, którzy przez 40 lat kupują ubrania w złym rozmiarze.

Poza spodniami i szortami obowiązkowym elementem są także koszulki polo. Te męskie nie różnią się od damskich niczym, poza rozmiarem i prostszym krojem. Warto jednak dodać, że poza tradycyjnymi, jednokolorowymi polówkami są jeszcze te, wzbogacone o pewien wzór. Mogą być one wykonane z materiału w trzech kolorach lub z dodatkiem wzorów, jak na przykład koszulki PUMA AlterKnit. Dodatkowy wzór i więcej kolorów, to sposób na wyróżnienie się na tle innych graczy. Pamiętaj tylko o tym, aby nie przesadzić. Jeśli wybierzesz wcześniej wspomniane spodnie firmy Royal &Awesome, to bezpiecznie jest wybrać jednokolorową koszulkę polo.

To, w czym wyjdziemy na pole golfowe, jest niezwykle ważne. Można to porównać z wyjściem do restauracji lub w gości. Trzeba być schludnym i eleganckim. Pamiętaj, że reguły są istotne nie tylko na samym wejściu do klubu golfowego, należy ich przestrzegać podczas całej rozgrywki. Tylko wtedy można o sobie powiedzieć, że jest się golfistą lub golfistką.

Mimo że mężczyźni dbają o swój ubiór i klasę, to kobiety są znane z tego, że z większą naturalnością potrafią zadbać o swój strój i wygląd. Damskie ubrania golfowe to piękne białe polówki, spódnice do kolan w stylu, jaki znamy z kortów tenisowych, oraz idealnie dopasowane sukienki, które łączą w sobie sportowy styl i elegancję.

Niesamowite jest, w jaki sposób styl ubrań golfowych łączy w sobie to, co najlepsze z ubrań sportowych, czyli komfort, wygodę, funkcjonalność i praktyczność, oraz elegancję, którą możemy obserwować w angielskich pałacach.

Koszulki golfowe damskie

Sukienki do gry w golfa

Sukienki do gry w golfa zwykle mają prosty i elegancki krój bez zbędny dodatków. Są wykonane z trwałych materiałów, które oddychają, zapewnią komfort gry w największym upale oraz nie absorbują wilgoci. Ponad to sukienki golfowe są niezwykle lekkie, co jeszcze bardziej przełoży się na komfortową grę w golfa.

Mimo tego, że sukienki są świetnym rozwiązaniem, to tradycyjna damska koszulka polo w połączeniu ze spódnicą do gry w golfa przyjęła się dużo lepiej. Sukienki często są traktowane jako ubranie wyjściowe, w którym nie wypada pojawić się ponownie na drugiej imprezie. Ze spódnicą nie ma tego problemu. Wystarczy założyć inną polówkę, wybrać inną czapkę z daszkiem, a będziemy w zupełnie innym stroju.

Poza spódnicą i sukienką są jeszcze tradycyjne spodnie do golfa z materiału. Oczywiście nie jest to tak komfortowe rozwiązanie jak spódnica czy sukienka, jednak ma również swoje zalety. Na rozgrywki w chłodniejsze dni kobiety częściej wybierają spodnie. Obowiązkowe są także wtedy lekkie kurtki typu wiatrówka.

Zaopatrując swoją szafę w ubrania golfowe, warto także zadbać o strój na deszczowe dni – zdecydowanie przydadzą się damskie kurtki przeciwdeszczowe. Warto mieć dwie – jedną lekką, bez dodatkowego podszycia na ciepłe i deszczowe dni oraz drugą na typowo jesienną pogodę, która zapewni komfort cieplny i zadba o to, abyśmy nie przemokli.

Kamizelki golfowe

Na chłodniejsze dni warto zadbać także o kamizelkę. W tym wypadku możemy również wybrać coś w stylu nowoczesnym lub bardziej tradycyjnym, na przykład kamizelki wykonane z bawełny. Pamiętaj, żeby przed zakupem dobrze sprawdzić, czy kamizelka golfowa nie jest zbyt ciasna i czy nie blokuje Twojego pełnego swingu. Warto przed zakupem wykonać kilka udawanych uderzeń, aby sprawdzić, czy wszystko leży tak, jak powinno.

Kamizelki golfowe polo

Buty golfowe

Pisząc o ubraniach golfowych, nie można chociaż w kilku słowach nie wspomnieć o butach golfowych. Znajdziemy tu zarówno buty klasyczne ze skóry, wyglądające jak eleganckie buty wyjściowe, jak i wersję sportową, przypominającą buty do biegania. Poza tym są jeszcze buty hybrydowe, którymi szczyci się marka Mizuno. Są to buty zapewniające te same komfortowe i praktyczne cechy, które mają buty do golfa w stylu sportowym, oraz pasują do bardziej klasycznego ubioru. Wybierając taki rodzaj butów, łączysz przyjemne z pożytecznym, a dodatkowo masz gwarancję wysokiej jakości. Buty golfowe dostępne w naszej ofercie z pewnością spełnią wszystkie Państwa oczekiwania.

Trudno jest kupować ubrania do gry w golfa przez Internet. Wygoda, komfort i pełny zakres ruchu to rzeczy obowiązkowe w dobrze dobranym stroju golfisty. Dlatego warto odwiedzić nasz sklep. Na miejscu masz możliwość przymierzenia wielu rodzajów spodni, polówek czy butów. Możesz w spokoju wykonać kilka próbnych uderzeń w nowym ubiorze i upewnić się, że wszystko sprawdza się idealnie i można bez ryzyka udać się na wielogodzinne rozgrywki na polu golfowym. Sklep Bogigolf serdecznie zaprasza do Siemianowic Śląskich na jedno z najlepszych polskich pól golfowych.

Buty golfowe męskie