Project Description

Siatki znajdą dwojakie zastosowanie praktycznie na każdym obiekcie sportowym. Mogą być wykorzystywane podczas ćwiczeń w sesjach treningowych do podnoszenia swoich umiejętności, ale przede wszystkim stosuje się je ze względów bezpieczeństwa jako popularne łapacze lub piłkochwyty. Bez tego typu ochrony trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu typów obiektów sportowych i boisk w tym np. do piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki, pól golfowych czy palców zabaw. Co więcej siatki treningowe z powodzeniem można wykorzystywać wewnątrz budynków np. hal sportowych. Idealnie nadadzą się do przeprowadzania różnych ćwiczeń. Bardzo dobrym przykładem będzie specjalna siatka do ćwiczeń golfowych.

Siatki golfowe treningowe powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ma to niebagatelne znaczenie podczas sesji treningowych. Wielu producentów decyduje się na wykonanie siatek z polietylenu lub polipropylenu. Siatki, które zostały zrobione z polipropylenu są zdecydowanie lżejsze i dużo bardziej elastyczne, co nie ma negatywnego wpływu na ich wytrzymałość. Doskonale sprawdzą się na zewnątrz ponieważ nie są wrażliwe na skoki temperatury oraz zmienne warunki pogodowe. Kolejnym materiałem z jakiego może być wykonana np. siatka do ćwiczeń golfowych jest polietylen. Takie siatki są nieco sztywniejsze i twardsze, w porównaniu do modeli polipropylenowych, nie mniej jednak mają zbliżony proces produkcyjny i właściwości.

siatka do chippowania golfowa treningowa

Siatki na piłkochwyty – jak skutecznie trenować krótką grę z siatką do chippowania?

Golf jest wymagającą dyscypliną sportu, dlatego też wiele osób decyduje się na podjęcie regularnych treningów. Dotyczy to nie tylko osób, które profesjonalnie uprawiają ten sport i przygotowują się np. do zawodów, ale również amatorów, a nawet osób stawiających swoje pierwsze kroki na polu golfowym. Można trenować różne elementy sztuki gry w golfa i co warto zauważyć, w wielu przypadkach wcale nie trzeba wyruszać na pole golfowe. Wystarczy udać się na akademię lub nawet do przydomowego ogródka i używając odpowiedniego sprzętu można szlifować golfowe rzemiosło. Do tego celu można wykorzystać np. przenośne siatki golfowe, Dobrym przykładem są siatki treningowe PGA Tour, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jedną z ciekawszych propozycji jest rozkładana siatka do chippingu PGA Tour Perfect Touch. Model ten doskonale sprawdzi się do treningu praktycznie w każdych warunkach, nawet na własnym podwórku. Siatka, która została wykonana z bardzo wysokiej jakości materiałów po rozłożeniu ma 51 cm średnicy oraz posiada trzy strefy, w które trzeba posyłać piłki. Wszystkie strefy są oznaczone różnymi kolorami, dzięki czemu zawodnik może ćwiczyć róże typy uderzeń, o zmiennej trajektorii lotu. Ten typ siatki treningowej, nie dość, że jest wytrzymały, to jeszcze bardzo prosty w rozkładaniu i składaniu, a dzięki temu że po złożeniu ma rozmiar małego pudełka, bardzo łatwo go spakować i przenieść w dowolne miejsce. Taki trening z użyciem siatki jest jednym z najlepszych możliwych sposobów poprawy lub nauki uderzeń typu chip. Kupując model PGA Tour Perfect Touch dodatkowo w zestawie otrzymamy specjalne haczyki, dzięki którym przymocujemy siatkę. Cena siatki do gry w golfa wcale nie musi być duża. Ten model kosztuje niecałe siedemdziesiąt złotych, ale będzie na pewno ważnym punktem treningowym, pozwalającym na poprawę i pracę nad jednym z podstawowych uderzeń golfowych. Co ważne taka siatka jest wykorzystywana nie tylko przez amatorów, ale i profesjonalistów, co jeszcze bardziej podkreśla jej wartość treningową.

Dobrym wyborem do trenowania uderzeń typu chip będą też inne przenośne siatki golfowe np. siatki treningowe Colin Montgomerie. Wielu golfistów z kilku powodów wybiera model Colin Montgomerie Square Chipping Net. Przede wszystkim nie trzeba tracić zbędnego czasu na skomplikowane rozkładanie tej siatki. To model uniwersalny, wykonany z bardzo wysokiej jakości materiału, dzięki czemu może być używany jako siatka indoor do treningu, a także na zewnątrz, nawet w zmiennych warunkach pogodowych. Siatka ta posiada pięć kieszeni, dzięki czemu znacznie poszerza możliwości treningu, a nawet daje szansę obserwacji, w którą stronę idą uderzenia, czy schodzą nam bardziej w lewo czy prawo. Dzięki temu łatwiej będzie nam korygować pewne błędy i utrwalać zagrania.

siatka treningowa do chippingu
siatka do golfa do chippowania

Jak daleko musi stać siatka golfowa od piłki do pełnych uderzeń?

Siatka do ćwiczeń pełnych uderzeń to kolejny typ siatki, który jest powszechnie wykorzystywany w treningu golfowym. Dobrym przykładem takiej siatki jest model SkyTrak, który dodatkowo może być rozbudowany o przydatną w czasie treningu matę oraz boczne osłony. Taka siatka do trenowania pełnych uderzeń sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jesteśmy ograniczeni pod względem ilości miejsca. Odległość golfisty od siatki w czasie treningu nie musi być duża, nawet wówczas, kiedy będą wykonywane najmocniejsza uderzania. Siatka została wykonana z materiałów o wysokiej jakości, dlatego też jest niezwykle trwała, wytrzymując wiele serii mocnych uderzeń piłeczką golfową. Nie jest w stanie jej uszkodzić piłka lecąca z prędkością nawet 200 mil na godzinę. Co więcej może być wykorzystywana także do innych dyscyplin sportowych np. rekreacyjnej gry w piłkę nożną, ręczną, unihokeja czy softballu. Doskonale sprawdzi się jaki siatka indor do treningu golfa. Dzięki odpowiedniej konstrukcji siatka jest w stanie w bezpieczny sposób zwracać piłkę zawodnikowi, który wykonuje uderzenie. Do tego typu treningu przydadzą się maty treningowe do golfa, dzięki którym łatwiej będzie wyznaczyć odległość gracza od siatki, a dodatkowo będzie można odbywać trening na każdym rodzaju podłoża. Mata do pełnych uderzeń powinna mieć odpowiedni rozmiar np. 95 x 120 cm. Dzięki temu będzie można wykonać pełne uderzenie driverem, mając obie nogi na macie. Mata doskonale sprawdzi się też przy puttowaniu. Trudno też wyobrazić sobie skuteczny trening bez użycia kijów treningowych do golfa i golfowych piłeczek treningowych.

siatka do gry w golfa skytrak

Dopasuj siatkę treningową do rozmiarów Twojego ogrodu?

Chcąc urządzić sobie miejsce treningowe wokół domu np. w ogrodzie, bardzo często jesteśmy ograniczeni pod względem wolnej powierzchni. Stąd też bardzo istotne są wymiary siatki do gry w golfa. Producenci zadbali także o ten aspekt. Siatki do trenowania poszczególnych elementów gry w golfa mają tak kompaktowe rozmiary, że można z nich korzystać praktycznie wszędzie. Przy stosunkowo niewielkich gabarytach są stabilne, co na pewno wpływa na poprawę jakości treningu. Siatki do chippowania lub trenowania dalekich uderzeń są bardzo łatwe w montażu i demontażu i nie ma konieczności pozostawiania ich na placu na stałe. Co więcej, jeśli chcemy trenować dalekie uderzenia, to dobrym pomysłem będzie zamontowanie dodatkowych bocznych osłon do konstrukcji siatki. W ten sposób poprawimy bezpieczeństwo i zmniejszymy ryzyko wyrządzenia jakikolwiek szkód, w przypadku nieudanego uderzenia. Takie siatki pozwolą na trening golfa nawet w warunkach domowych, gdzie wokół nas będą znajdować się wartościowe przedmioty. Siatki boczne wystarczy przypiąć do ramy i naprężyć, a worki, które często znajdują się w zestawie napełnić piaskiem i dociążyć całość konstrukcji.

Czym wyróżniają się droższe modele siatek do golfa?

W ofercie dostępne są modele siatek do różnych typów treningów. Droższe siatki, dają zawodnikowi szersze pole manewru przy wyborze formy zajęć. Są również wykonane z dużo mocniejszych materiałów np. polipropylenu, wykorzystywanego bardzo często do ogradzania pola golfowego. Taki materiał daje gwarancję, że siatka nie zerwie się, nawet przy większej sile nacisku lub bardzo mocnym uderzeniu. Droższe modele siatek do golfa nie chłoną wody, co jest również ich dużą zaletą. Skoki temperatury i zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają negatywnie na ich wytrzymałość. Dlatego też droższe siatki do golfa, wykorzystywane w trakcie treningu mogą być rozłożone w ogrodzie w zasadzie przez cały rok.