Project Description

Podstawowym dylematem przy wyborze wózka golfowego jest odpowiedź na pytanie: jaki wózek wybrać – ręczny czy elektryczny? Wózki golfowe dzielą się przede wszystkim na te dwa rodzaje: małe ręczne (dwukołowe, trójkołowe i czterokołowe) lub większe elektryczne. Jak nietrudno się domyślić, różnią się one także ceną, dlatego kluczowym kryterium przy wyborze wózka będzie ilość czasu, jaką spędzamy na polu golfowym. Jeśli jesteśmy amatorami dopiero zaczynającymi swoją przygodę z golfem lub sport ten występuje w naszym życiu jedynie sporadycznie, rozsądniejszy będzie wybór mniejszego, ręcznego wózka golfowego. W przypadku jednak, gdy golf jest ważną częścią naszego życia, a na polu golfowym spędzamy sporo czasu, inwestycja w wygodniejszy, elektryczny wózek jest jak najbardziej zasadna.

Wózek do golfa motocaddy m7 remote

Wózek golfowy manualny i elektryczny – wady i zalety

https://bogigolf.com.pl/clicgear_3,5_wozek_golfowy

Wózek golfowy to przede wszystkim zwiększony komfort gry. Trudno wyobrazić sobie pełną wygodę i przyjemność czasu spędzanego na polu golfowym, gdy non stop musimy taszczyć za sobą ciężką torbę ze sprzętem, w tym czternastoma kijami golfowymi. Na dłuższą metę byłoby to bardzo uciążliwe.

Najtańsze są oczywiście dwukołowe wózki golfowe pozbawione jakiegokolwiek napędu. Jednocześnie są one najlżejsze, jednakże mniejsza liczba kółek wiąże się z mniejszą stabilnością wózka. Im wózek jest bardziej rozbudowany, tym jest cięższy, a jego gabaryty po złożeniu większe. Nie oznacza to jednak, że trudniej nim manewrować – wręcz przeciwnie. Wózki golfowe trójkołowe i czterokołowe przeważnie mają koła skrętne, co pozwala im zawracać w miejscu. Im większe opony, tym wózek lepiej radzi sobie podczas pokonywania przeszkód na polu golfowym.

W przypadku gdy zakupimy elektryczny wózek golfowy, musimy pamiętać o jego naładowaniu. Co jakiś czas do wymiany będzie również bateria. Naładowana bateria może być z kolei wykorzystywana jako powerbank i okazać się pomocna w sytuacji, w której rozładuje nam się telefon czy tablet.

Manualny wózek golfowy jest trwały i nie wymaga szczególnej dbałości, natomiast wózek golfowy elektryczny trzeba cyklicznie konserwować. Te wózki golfowe są więc droższe i jest przy nich więcej obowiązków, jednak ich ogromną zaletą jest wygoda, jaką zapewnia zdalne sterowanie. Wózka nie trzeba pchać czy pilnować, żeby nie stoczył się ze wzniesień na polu golfowym.

Wysoki komfort gry dzięki wózkom golfowym

Poruszanie się po polu golfowym i taszczenie kijów w torbie bez ułatwienia, jakim bez wątpienia jest wózek golfowy, na dłuższą metę i przy częstej i intensywnej grze w golfa staje się udręką. Po wielu godzinach przełoży się to bowiem na dyskomfort, a nawet ból pleców. Największą wygodę dają oczywiście wózki elektryczne, całkowicie nas odciążając, natomiast już nawet ręczny wózek będzie dużym ułatwieniem. Niektóre elektryczne wózki wyposażone są w pilota na przykład wózek do golfa Motocaddy M7 remote, co jest dodatkowym plusem. Maksymalny komfort zapewniają wózki spalinowe, jest to jednak finansowo najdroższa opcja przeznaczona głównie dla profesjonalistów oraz klubów golfowych.

Na samym początku przygody z golfem najlepszym wyborem będzie manualny wózek golfowy. W przypadku, w którym okazałoby się, że ten rodzaj sportu nam z jakichś względów nie odpowiada, taki prosty wózek o niewygórowanej cenie zakupu będzie nam łatwiej odsprzedać. Tak samo w sytuacji, w której zdecydujemy się przesiąść na większy, bardziej zaawansowany wózek golfowy – sprzedaż prostej wersji wózka będzie łatwa. Warto więc zacząć od podstaw, by uniknąć rozczarowań i nietrafionych inwestycji.

Jeśli z golfem jesteśmy za pan brat, to wybór większych wózków golfowych jest bardzo szeroki. Elektryczne wózki wyposażone są w masę funkcji dodatkowych – wyświetlacz, ładowarkę USB, zegar, stoper, pomiary przebytej odległości, tempomat, GPS, uchwyt na komórkę i wiele innych.

Wybór wózka golfowego jest przede wszystkim kwestią indywidualnych preferencji i upodobań. Dobór jego wielkości zależy również od tego, czy jesteśmy gadżeciarzami lubiącymi mieć pod ręką sporo przydatnych gadżetów takich jak akcesoria golfowe do wózków, czy raczej preferujemy minimalizm. Wybór wózków golfowych na rynku jest tak duży, że z pewnością każdy golfista znajdzie coś dla siebie.

Wózek golfowy motocaddy