Honma TW747 460 Driver

2 699,00

Cena netto: 2 194,31zł

Dostępność:
W magazynie
Model:
TW747 Driver
Punkty:
10796 (warte 107.96 zł)
Producent:
Honma

Dostępne opcje

Driver nastawiony na optymalizację osiągów poprzez najnowsze zdobycze technologiczne i zaawansowane materiały użyte do jego budowy.
Inżynierowie japońskiej marki Honma słyną z braku kompromisów przy projektowaniu swoich kijów - zarówno w kwestiach unikalnych technologii, jak i materiałów produkcyjnych.
Nowa linia TW747 posiada najcieńszą górną część główki (and. crown) wykonaną z ultranowoczesnego splotu carbonu z japońskiej fabryki Toray.
Unikalna na skalę światową technologia usztywniająca lico 4-Fang Technology sprawia, że prędkości piłki osiągane driverem TW747 są oszałamiające, co przekłada się na odległości.
Niesamowity jest także system regulacji, zmiany ustawień kija, który nie pozwala shaftowi przekręcać się wokół własnej osi - dzięki czemu jest on zawsze w swojej optymalnej pozycji (według tzw. spiningu rdzenia).

Seria TW747 powstała z myślą o golfistach poszukujących bezkompromisowych rozwiązań i oczekujących maksymalnych osiągów od swoich kijów.
Użyte materiały sprawiają, że kij jest w technologicznej czołówce na rynku.
Dość powiedzieć, że modelu TW747 używa Justin Rose, golfista nr 1 na PGA Tour (stan na początek 2019).

Wyprodukowane w Japonii
Kije Honma powstają w ekskluzywnej fabryce Sakata w Japonii, Prefektura Yamagata. Tym co odróżnia Honmę od innych marek jest fakt, że całość konstrukcji - zarówno główka jak i shaft - powstają w tej fabryce i tam są składane od początku do końca. Sprawia to, że każdy z kijów Honma może poszczycić się gwarancją jakości, którą producent graweruje na główkach i shaftach: Made in Sakata, Japan.

Niedościgniona kombinacja trajektorii, odległości i optymalnego spinu
Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że driver Honma TW747 jest wręcz stworzony do maksymalnych osiągów. Wysokiej klasy lico daje większe prędkości piłki, co w połączeniu z nieco wyższym startem piłki (launch angle) promowanym przez ten model zapewnia świetną kombinację.

Niesamowite shafty
Honma słynie z shaftów, które są wręcz projektowane zanim inżynierowie przejdą do projektu samej główki. Dzięki wysokiej klasy materiałom i własnemu procesowi produkcji, shafty dla serii TW747 gwarantują zmniejszenie rotacji wstecznej - backspinu. Skutkuje to optymalizacją lotu piłki wynikającą z warunków startowych (launch angle i prędkość) oraz toczenia - wszystko dla maksymalnych odległości. Do dyspozycji graczy oddane zostały trzy rodziny shaftów - wszystkie specjalnie zaprojektowane przez japońskich inżynierów. Ich dokładny opis znajdą Państwo na dole opisu, a wypróbować je w akcji można w naszych centrach fittingu, na czele z BogiGolf Fitting Center Siemianowice i BogiGolf Warsaw.

Zmienny środek ciężkości
Z driverem TW747 dostarczono dwa ciężarki o wadze 9g i 2.5g. Ich ustawienie może jeszcze bardziej wpłynąć na osiągi kija. Cięższy z nich, ustawiony bliżej lica daje nieco większą prędkość startową i zmniejsza rotację piłki. Ustawienie odwrotne, z cięższym z tyłu główki, pozwala na osiągnięcie dodatkowej stabilności wynikającej ze zwiększenia MOI (bezwładności).

Najlepsze materiały
Główka drivera TW747 jest wykonana z najwyższej klasy stopu tytanu TI6-4. Główka składa się z dwóch części (im mniej połączeń - tym bardziej harmoniczny dzwięk przy trafieniu i mniejsze ryzyko dystrakcji, straty energii), które dopełnia górna część z ultralekkiego carbonu Toray.

Najlżejsza część górna z niesamowitego carbonu Toray
Górną część (tzw. koronę główki - ang. crown) wykonano z ultranowoczesnych włókien węglowych z fabryki Toray - dokładnie tej samej, która produkuje carbon dla najwyższej klasy producetnów shaftów, np. Accra. Dodatkowa konstrukcja z lekkim ożebrowaniem od wewnątrz zmniejsza wagę tej części kija. Wszystko to, aby odciążyć główkę w miejscu, gdzie waga jest najmniej pożądana i obniżyć jej środek ciężkości. Daje to bowiem inżynieryjne możliwości do osiągnięcia wyższego kąta startowego piłki (launch angle) - w skrócie, kiedy trafiamy piłkę golfową główką drivera powyżej jej środka ciężkości - piłka leci niżej. Gdy trafiamy licem poniżej środka ciężkości główki - piłka leci dalej. Ta cecha konstrukcyjna przyczynia się w największy sposób do optymalizacji lotu piłki i tym samym niesamowitych osiągów.
Toray Crown

Stabilizacja główki - technologia 4-Fang
Po wewnętrznej stronie lica inżynierowie Honma umieścili cztery żebra, które przypominają nieco kły (stąd angielska nazwa - fang=kieł). Zwiększają one stabilność lica, które może dzięki temu oddać więcej energii do piłki - i to także przy trafieniach poza idealnym sweet spotem. Sprawia to, że prędkości początkowe piłki golfowej po kontakcie z licem są większe a sam driver jest znacznie bardziej wybaczalny i stabilny przy trafieniach off-center.
4Fang

Unikalny system regulacji główki
Honma opracowała swój własny adapter umożliwiający niezależną regulację aż trzech parametrów: loftu (w zakresie +/-1 stopień), lie angle (+/-2 stopnie) oraz otwartej/zamkniętej główki (+/-1.5 stopnia). Dzięki temu mamy nieporównywalnie większe możliwości dostrojenia kija do swojego swingu.
Honma Adapter

Shaft zawsze ułożony na spine (rdzeń)
Każdy shaft z włókna węglowego posiada swój rdzeń (ang. spine). Jest to miejsce, gdzie przy zwijaniu włókien przed ich wypalaniem w procesie produkcji, zbiegają się warstwy materiału. Jest to najbardziej 'energetyczna' z płaszczyzn przecinających oś shaftu - nietrudno zatem zgadnąć, że chcielibyśmy, aby była ona zawsze skierowana w kierunku uderzenia, aby transfer energii swingu był maksymalny. Niektórzy gracze płacą duże pieniądze, aby profesjonalni clubmakerzy znalezli rdzeń ich shaftów i ułożyli je dokładnie w kierunku uderzenia. W Honma ten proces został osiągnięty na etapie produkcji - i nie zmieniają go nawet regulacje shaftu ponieważ unikalny adapter drivera TW747 nie zmienia położenia trzonka, a jedynie przestawia mini-mechanizm wewnątrz główki. Dzięki temu zawsze mamy shaft idealnie ustawiony, aby maksymalizował transfer energii.

Klasyczny wygląd
Honma to także marka, która stawia na ponadczasowy design. Główka TW747 jest klasyczna w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie znajdziemy na niej 'pasów wyścigowych' czy innych innowacji na górnej części - zamiast tego mamy piękną, błyszczącą farbę w neutralnym kolorze. Metaliczny korpus lśni w promieniach słońca, a charakteru sportowego dodają mu wyłącznie wstawki w czarno-pomarańczowych barwach serii TW747. Także sam kształt główki nie poszukuje niepotrzebnych innowacji czy przesadnej formy - jest to klasyczny kształt z lekko wydłużoną częścią tylną, aby ciężarki mogły jeszcze lepiej współpracować i optymalizować osiągi.

Specyfikacja techniczna

Główka Kąt nominalny Zakres regulacji kąta Lie angle Długość shaftu Wielkość główki Swingweight Dostępność
TW747 455 9.5o 8.0o - 11.0o 58.0o - 62.0o 45.25" 455cc D1.5 Prawy
TW747 460 10.5o 9.0o - 12.0o 58.0o - 62.0o 45.25" 460cc D1.5 Prawy

Specyfikacja shaftu


Vizard Honma
Vizard Honma
Shaft Kick Point Średnica górnej części Średnica dolnej części Flex Długość (mm) Waga (g) Torque Frequency
VIZARD for TW747 50 Mid 15.2 8.6 R 1140 51.5 4.95 248
15.2 SR 53.0 4.90 256
15.3 S 54.5 4.85 264
15.4 X 59.0 4.95 288

Specyfikacja shaftów custom

Vizard FD - dopłata 650zł

Honma FD


Vizard FP - dopłata 650zł

Honma FD

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego


« Wróć Drukuj

O sklepie Bogigolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 517-869-014
Informacja o produktach: 517-578-140
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook