2 299,00 2 099,00

Cena sugerowana: 2299zł

Cena netto: 1 706,50zł

Oszczędzasz: 200,00zł

Cena w punktach: 209900

Dostępność:
2 - 5 dni
Model:
SIM Max Driver
Punkty:
8396 (warte 83.96 zł)
Producent:
Taylor Made
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Drivery

Dostępne opcje

Najnowsze drivery TaylorMade zostały dosłownie dostrojone do najwyższych osiągów.
To co do tej pory pozostawało poza zasięgiem inżynierów stało się rzeczywistością w nowej serii SIM/SIM Max, przenosząc grę długimi kijami na zupełnie inny poziom.

Nowy aerodynamiczny kształt i asymetryczny spód
Aby osiągnąć większą prędkość uderzenia (przekładającą się na większą prędkość piłki i odległość) inżynierowie TaylorMade zaprojektowali zupełnie rewolucyjny kształt dolnej części kija. Opływowy kształt w połączeniu z lekkim odchyleniem 'spoilera' od linii prostopadłej do lica doskonale współgra z płaszczyzną swingu, która jest przecież okrągła. Dzięki temu nowa aerodynamika przyczynia się do osiągania większych prędkości swingu i ma pozytywny wpływ na odległości.

Inertia Generator
Dodanie w tylnej części główki solidnego obciążnika przesunęło środek ciężkości maksymalnie daleko od lica. Daje to niesamowitą wybaczalność i 'uodparnia' główkę kija golfowego na skręcanie przy trafieniach poza środkiem lica.

Współczynnik COR przesunięty poza granice inżynierii
Lica driverów do tej pory były projektowane tak, aby posiadały wysoki, ale 'bezpieczny' współczynnik COR. Odpowiedzialny jest on za to jak piłka golfowa przejmuje energię uderzenia z główki kija/ Im wyższy tym lepiej, bo piłka będzie bardziej odbijać się od lica - przez co poleci szybciej i dalej. Jednak maksymalny COR określony jest Regułami sprzętowymi. Do niego projektowane były wszystkie drivery w przeszłości - aby być jak najwyższe, ale bezpiecznie poniżej maksimum, aby nie narażać golfistów na poziomie PGA Tour czy innych ważnych turniejów na dyskwalifikacje.

Wszystko zmieniło się teraz, kiedy inżynierowie TaylorMade wymyślili nowatorski sposób na dostrojenie lica do maksymalnego COR - dzięki temu hasło Everybody Gets Faster (w wolnym tłumaczeniu: "Wszyscy dostają większą prędkość") przenosi marketing w realny świat. Każdy golfista i każda golfistka - od Tigera Woodsa po początkującego zielonokartowca - otrzyma większą prędkość piłki z tak nowatorskiego lica - a w rezultacie większe odległości uderzeń.

Jak to możliwe?
Sekretem jest odwrócenie procesu projektowania lica. Dotąd starano się wybrać najlepsze lica, badając je po procesie produkcyjnym i (paradoksalnie) odrzucając te zbyt dobre, aby nie trafiły do rąk klientów, zawodowych graczy czy fitting center.

TERAZ WSZYSTKIE LICA PROJEKTOWANE SĄ PONAD DOPUSZCZALNY COR!
Jednak aby Twój driver był zgodny z regułami sprzętowymi, za pomocą wyspecjalizowanego procesu dostrajania lico jest przywracane do precyzyjnie określonego maksymalnego poziomu COR. Dzięki temu masz pewność, że każdy driver TaylorMade SIM/SIM Max jest tak samo dobry jak kije, których używają zawodowcy - mało tego, jest najlepszy z możliwych, bo maksymalnie wykorzystuje nałożone na producentów sprzętu ograniczenia USGA/R&A!

TM SIM

Twisted Face Technology
Już w 2019 inżynierowie TaylorMade wymyślili technologię, która udowodniła swój potencjał stania się jedną z niewielu naprawdę zmieniających oblicze gry. Główna myśl była prosta. Opierając się na badaniach, ustalono, że najczęściej nietrafione uderzenia mają kontakt piłki z licem w dolnej części bliżej shaftu (low-heel) oraz wysoko na przodzie główki (high-toe). Na tej podstawie lekko zakrzywiono lico, aby dostarczyć większego realnego loftu przy high-toe oraz mniejszego loftu na low-heel.
Skutkiem takiej innowacyjnej konstrukcji jest redukcja rotacji bocznej dla niesamowitego wyprostowania uderzeń. Dodatkowo strzały nietrafione idealnie środkiem lica nie tracą odległości aż tak bardzo, jak przy tradycyjnej konstrukcji główki.
Technologia Twisted Face ma ogromną szanę na zwiększenie wybaczalności tam, gdzie większość z nas popełnia najczęstsze błędy.

Aerodynamiczny kształt i ultralekka konstrukcja
W nowych woodach SIM/SIM Max wszystko kręci się wokół prędkości i jej maksymalizacji. Dlatego postawiono na konstrukcję carbonową z góry i z dołu. Dzięki odciążeniu krańców główki lżejszym materiałem jakim jest włókno węglowe, zyskano możliwość umieszczenia wagi w centralnej części dolnej. Te 46gramów wagi, które znajduje się nisko i daleko od lica sprawia, że driver jest niesamowicie stabilny podczas trafienia piłki poza środkiem lica. W połączeniu z Twist Face daje to niesamowitą kombinację łatwości i wybaczalności - niedostępną we wcześniejszych produktach.

Szczelina Hammerhead 2.0
Po raz kolejny w historii mark zastosowana została szeroka i elastyczna szczelina za licem, mająca za zadanie maksymalnie rozciągnąć sweet spot główki. Dzięki niej sprężystość lica znacząco poprawia się także poza środkiem lica. Główna szczelina podzielona jest na trzy części. Wstawki pomiędzy nimi stabilizują konstrukcję łączenia lica z dolną częścią główki. Dzięki temu można było zastosować jeszcze cieńsze i lżejsze materiały, aby poprawić transfer energii.
Dzięki Hammerhead uderzenia trafione dolną częścią główki są dużo dalsze i nie tracą odległości.
Dodatkowo szczelina obniża kąt początkowy lotu piłki, co sprzyja mniejszej rotacji i także przekłada się na dystans.

Shafty Fujikura Ventus
Po zeszłorocznym sukcesie z shaftami premium serii Fujikura Ventus, TaylorMade postanowił ponownie użyć tego modelu do swoich nowych kijów. Tym razem dodano możliwość wyboru nieco wyżej startującego piłkę Fujikura Ventus Red lub bardziej mid-low-spinnowego Fujikura Ventus Blue. Dla Pań przygotowano bardzo lekki shaft Aldila NV Ladies 45.

Do tego TaylorMade oferuje możliwość zamówienia kija bez dopłat z jednym z kilkudziesięciu customowych shaftów.

Opcje niestandardowe
Opcje customizacji i regulacji kija pozwalają przetestować niesamowitą ilość różnych opcji i wybrać najlepszą specyfikację dla danego golfisty. Aby w pełni skorzytać z możliwości nowego drivera zapraszamy do wizyty w naszym Fitting Center, gdzie przy asyście specjalistów na radarze FlightScope dobierzesz idealną konfigurację Twojego nowego drivera. Więcej informacji tutaj.

Specyfikacje

Kąt Wersja Zakres regulacji Długość shaftu Lie Wielkość główki Swingweight Dostępność
9.0o męska 7.0o - 11.0o 45.75" 56o-60o 460cc D3 Prawy/lewy
10.5o męska 8.5o - 12.5o 45.75" 56o-60o 460cc D3 Prawy/lewy
12o męska 10.0o - 14.0o 45.75" 56o-60o 460cc D3 Tylko prawy
10.5o damska 8.5o - 12.5o 43.75" 56o-60o 460cc C6 Tylko prawy
12o damska 10.0o - 14.0o 43.75" 56o-60o 460cc C6 Tylko prawy


Sugerowana cena detaliczna: 529 EUR = 2299 PLN


Kije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego

Recenzja Driverów SIM i SIM Max

Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook