Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Piłki Golfowe

Rodzajów piłek golfowych jest bardzo wiele, a w naszej ofercie znajdują się modele wszystkich czołowych producentów, w tym: Titleist, TaylorMade, Callaway, Wilson Staff, Bridgestone czy Mizuno. Posiadamy zarówno duży wybór piłek nowych, jak i używanych, wśród których wszyscy golfiści oraz golfistki znajdą coś dla siebie. Każda piłka golfowa jest bowiem małym dziełem nowoczesnej inżynierii – zbudowana z kilku warstw i zróżnicowanych materiałów, co pozwala maksymalizować osiągi oraz optymalizować dopasowanie wybranej piłki do potrzeb konkretnego gracza. Spośród setek modeli dostępnych w naszym sklepie, warto więc wybrać ten, który da Ci największe poczucie komfortu w trakcie gry i umożliwi poprawę wyników – zgadza się, dobrze dobrane piłki golfowe mają taką moc!

Marki

Piłki golfowe – jak wybrać odpowiednią?

Wybór piłki golfowej z pozoru wydaje się być bardzo prosty – idziesz do sklepu, bierzesz pierwszy z brzegu model, płacisz i od razu możesz rozpocząć grę. Cóż, tak zapewne też można, lecz gdyby zapytać wybranego eksperta, jaką piłkę golfową wybrać, można spodziewać się godzinnego wykładu o tym, jak należy dopasowywać je do poszczególnych parametrów zawodników, które są najlepsze i dla kogo. Tak naprawdę dobór odpowiedniego modelu jest bowiem procesem, na który wpływa wiele czynników, a do dyspozycji są niezwykle zróżnicowane propozycje.

Jednym z istotnych aspektów, które bierze się jako pierwsze od uwagę podczas wyboru piłek golfowych, jest ich budowa, co równocześnie wiąże się także z poziomem twardości poszczególnych modeli. Osobom początkującym zwykle poleca się twarde piłki golfowe – jedno- lub dwuwarstwowe. Oba te rodzaje dobrze sprawdzają się także w trakcie gry na driving range, lecz warto podkreślić, że w przypadku tych drugich, dostępny jest o wiele większy wybór – niemalże całkowicie wyparły piłki golfowe złożone tylko z jednej części. Dlaczego? Wpływa na to wiele kwestii, przy czym bardzo ważny jest fakt, że modele jednowarstwowe często nie pozwalały na oddawanie zbyt precyzyjnych uderzeń i nie zapewniały odpowiedniego poczucia kontroli. Piłki golfowe mające dwie warstwy są w tym zakresie o wiele bardziej zoptymalizowane i chętnie korzystają z nich nawet golfiści oraz golfistki grający na poziomie średnio-zaawansowanym. Niektóre propozycje czołowych marek zbudowane są bowiem z tak innowacyjnych materiałów, że często dorównują jakością modelom bardziej złożonym technologicznie (lub wręcz ją przewyższają!).

Wspomniane „bardziej złożone” piłki golfowe mają zaś trzy, cztery lub nawet pięć warstw. Zwykle większa ich liczba wiąże się także z bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi (również w zakresie samych materiałów). Owszem, przekłada się to na ich cenę, lecz bez wątpienia także na jakość gry, choć – co ważne! – często są to niuanse, na które początkujące osoby raczej nie zwrócą szczególnej uwagi. Większy budżet zwykle poleca się zatem zachować na przyszłość, gdy doświadczenie pozwoli docenić każdy najmniejszy „smaczek” gry.

Co istotne, w naszym sklepie golfowym BogiGolf znajduje się szeroki wybór piłek golfowych, które odpowiadają każdej z opisanych wyżej kategorii. Doskonale sprawdzą się zarówno w trakcie treningu, jak i podczas turnieju, idealnie dopasowując się do poziomu gry oraz prędkości swingu danej zawodniczki czy zawodnika.

Piłki golfowe i ich rodzaje – na co wpływają poszczególne warstwy?

Jak to zostało wspomniane, piłki jednoczęściowe zwykle są najtańsze i cechują się wysokim poziomem trwałości, lecz zdecydowanie popularniejsze są od nich modele dwuczęściowe – zapewniają znacznie lepszą precyzję oraz dalsze odległości uderzeń. Z czego jest zrobiona piłka golfowa tego typu? Zwykle wnętrze składa się z mieszanki żywic, które korzystnie oddziałują na trajektorię lotu oraz dystans lecącej piłeczki. Na zewnątrz są zaś pokryte cienką powłoką, która wykonana jest np. z surlynu, dzięki czemu są niezwykle trudne do zniszczenia.

Surlyn, czyli jonomer etylenu, jest bowiem bardzo trwałym tworzywem sztucznym o niewielkiej masie, a jednocześnie dużej plastyczności – jeśli ulega deformacjom, zwykle jest w stanie bez uszczerbku na jakości powrócić do swojej pierwotnej formy. To idealny wariant zarówno na początek zabawy z golfem, jaki i dla bardziej doświadczonych graczy. Podobne zalety mają też powłoki wykonane z uretanu (ang. urethane), choć są przy tym miększe i zapewniają jeszcze większą rotację oraz kontrolę nad piłką – warstwę zewnętrzną z tego tworzywa posiadają przeważnie modele są idealne dla zaawansowanych graczy.

Co ważne, zarówno surlyn, jak i uretan, wykorzystuje się także do tworzenia trzywarstwowych piłek golfowych. Ich jądra zazwyczaj wypełnione są gumą, która odpowiada za zapewnienie odpowiedniej relacji twardości i sprężystości rdzenia. To właśnie jądro stanowi swoisty „silnik” piłki, dzięki któremu zyskuje ona potrzebną do dalekich uderzeń energię i prędkość początkową. Środkowa warstwa jest zaś odpowiedzialna za miękkość, poprawę rotacji oraz kontroli. Jest także łącznikiem pierwszej oraz trzeciej, zewnętrznej powłoki (wykonanej właśnie np. z opisanych wyżej tworzyw). Zwykle ten rodzaj piłek golfowych wybierają doświadczeni zawodnicy i zawodniczki, ceniący sobie kompromis pomiędzy ceną a jakością. Dzięki nim można bowiem osiągnąć znakomite rezultaty, przy czym nie są tak drogie jak modele jeszcze bardziej złożone.

W piłkach cztero- czy pięciowarstwowych dodane są bowiem kolejne powłoki w części środkowej, a w niektórych najnowocześniejszych modelach są to wręcz warstwy dotyczące samego tylko jądra. Taka budowa – np. jądra dwu- czy trzyczęściowego – istotnie przekłada się na transfer energii z główki kija, a co za tym idzie, znakomite prędkości początkowe piłki i dalekie uderzenia. Do tworzenia tego typu piłek golfowych stosuje się też najbardziej zaawansowane technologie oraz materiały. Poza surlynem czy uretanem, jest to m.in. także grafen – tworzywo będące przyszłością wielu innowacyjnych dziedzin. To materiał złożony z atomów węgla, dzięki czemu (a także dzięki specyficznej budowie) jest nawet 100 razy mocniejszy niż stal. Jednocześnie jest również elastyczny, co pozwala poprawiać m.in. spin, czego efektem są jeszcze większe odległości i optymalne wysokości uderzeń.

Używane piłki golfowe – kategoria na miarę XXI wieku

Jakim cudem można mówić, że używane piłki golfowe to podejście „na miarę XXI wieku”? Cóż, troska o ekologię to jedno z ważniejszych zadań stojących przed człowiekiem w najbliższych latach, a postawienie na używane piłki golfowe może się do tego istotne przysłużyć. Co roku miliony piłek pozostaje zgubionych na polach czy w przeszkodach wodnych i – niestety – nie ma to korzystnego oddziaływania na ekosystem. Warto bowiem wiedzieć, że rozkładają się one o wiele dłużej niż chociażby plastikowe butelki. Do ograniczenia tego typu działań można jednak przyczynić się m.in. właśnie poprzez wybieranie używanych piłek golfowych typu lake balls. W wolnym tłumaczeniu mówi się o nich „jeziorne piłki” lub „piłki z jeziora”, ponieważ dużą ich część odzyskuje się właśnie ze zbiorników wodnych. Następnie zostają specjalistycznie oczyszczone, a stosowane do tego technologie pozwalają zachować ich najważniejsze struktury w odpowiedniej jakości.

Co więcej, używane piłki golfowe są też korzystnym rozwiązaniem dla portfela. Dotyczy to zwłaszcza początkujących golfistek i golfistów, którzy w trakcie pierwszych treningów zużywają (lub gubią) całą masę piłki. Modele używane są sporo tańsze, a zatem pozwalają ograniczyć wydatki. Najmniejsze koszty wiążą się z modelami z kategorii C, które mają nieco słabszą jakość (m.in. widoczne przetarcia oraz przebarwienia). Kategoria B to piłki w stanie „dobrym” (klasa posiadająca pewne otarcia i przebarwienia; w pełni grywalna), zaś A – „bardzo dobrym” (najlepsza klasa piłeczek używanych; bez widocznych otarć i przebarwień).

W BogiGolf znajdziesz szeroki wybór tego typu modeli, które – co ważne – zwykle pochodzą z kolekcji najlepszych światowych producentów. W swojej szerokiej ofercie mamy bowiem propozycje wiodących marek, co dotyczy oczywiście nie tylko piłek używanych. Poza nimi, dostępne są piłki golfowe plastikowe, range balls oraz – co najistotniejsze – szeroki asortyment najnowszych na rynku piłek do golfa od znanych i renomowanych firm: Titleist, Callaway, Mizuno, Wilson, TaylorMade oraz wiele, wiele innych.

Cena piłek golfowych – co wybrać: tańszy czy droższy model?

Kolejnym z kryteriów dobierania piłek golfowych jest cena. Mimo że jest to stosunkowo niedrogi produkt, to dla każdego gracza stanowi jednak dodatkowy wydatek. Sporo problemów w tym zakresie przysparzał producentom m.in. balata – specjalny rodzaj żywicy, który znakomicie sprawdzał się przy tworzeniu piłek i przekładał się na rewelacyjne właściwości uderzeń. Niestety, jego wadami były nietrwałość, przy jednoczesnych wysokich kosztach. Wiele osób nie mogło sobie zatem pozwolić na balatowe piłki golfowe, stąd też nie ustawano w poszukiwaniach jego zastępcy. Został nim opisany wcześniej surlyn, który jest zdecydowanie tańszy i znacznie trwalszy. Do dziś stanowi podstawę tworzenia powłok zewnętrznych wielu modeli piłek, choć wymieniane wcześniej uretan oraz grafen także coraz śmielej wkraczają na „golfowe salony”. Ich zastosowanie przekłada się bowiem na istotny wzrost jakości produktów z tej kategorii (przy czym nie pozostaje to obojętne dla ceny).

Piłki golfowe dla początkujących

Biorąc pod uwagę golfistów i golfistki, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę, warto zauważyć, że często tracą po kilka piłek podczas każdej sesji. Jeśli zatem przełoży się to na koszty, nawet tych najtańszych modeli, jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych na pojedynczą rozgrywkę. Owszem, golf nigdy nie był tanim sportem, jednak nie ma sensu samemu przykładać się do wzrostu związanych z nim wydatków. Poleca się zatem, aby osoby dopiero zapoznające się z golfem, wybierały piłki używane, zwłaszcza podczas pierwszych kilkunastu rozgrywek. Nie ma bowiem powodu, by na tym etapie inwestować w droższe modele. Nie wpłyną one bezpośrednio na wyniki, a mogą istotnie oddziaływać np. na pogorszenie samopoczucia (choć w zasadzie nie tyle one same, co ich strata i utracone tym samym pieniądze). Zwykle koszt piłki używanej to nieco ponad złotówka. Jeśli zatem stracisz nawet dziesięć sztuk, nie odczujesz tego finansowo, a z dużym prawdopodobieństwem „uwolnisz” głowę od myśli o wydatkach przed następnym trudnym uderzeniem, tworząc tym samym przestrzeń potrzebną do poprawy wyników i nauki golfowych umiejętności.

Piłki golfowe dla zaawansowanych

Jeśli zaś chodzi o piłki golfowe dla zaawansowanych, zwykle dobiera się je do konkretnego stylu gry oraz preferencji danej osoby. Piłka dla profesjonalisty powinna charakteryzować się optymalną skłonnością do ruchu rotacyjnego po uderzeniu (spinu), dobrze dobraną trajektorią lotu oraz trwałością. Tak, cena też nie jest bez znaczenia – cóż, nawet zawodowcy gubią piłki, a przecież nikt nie lubi nadmiernie wydawać – jednocześnie należy jednak pamiętać, że gdy zawodnik lub zawodniczka osiągną odpowiednio wysoki poziom, nie powinni wracać do gorszych jakościowo piłek, tylko dlatego, że są tańsze. Mogą bowiem stać się powodem regresu. Na tym etapie zdecydowanie poleca się wybierać lepsze produkty i to nie tylko na same zawody, lecz także treningi. To przecież na nich spędza się większość czasu i właśnie wtedy kształtuje się największa część umiejętności oraz nawyków – lepszy sprzęt, w tym także lepsze jakościowo piłki golfowe, stanowią zatem istotne wsparcie w drodze na golfowe szczyty.

Co równie istotne, podczas wyboru piłek do golfa, nie bądź konserwatystą! Warto czasem wyjść poza schemat i spróbować czegoś nowego. Nasze doświadczenie jasno pokazuje, że nieraz zmiana piłki znacząco poprawia osiągane wyniki (zarówno odległościowe, jaki i w zakresie celności). Nie warto zatem upierać się i korzystać zawsze z jednego tylko modelu, zwłaszcza jeśli wybrało się określoną piłkę dlatego, że „kiedyś ktoś ją polecił”. Dana osoba może mieć bowiem zupełnie inne parametry, odmienne doświadczenie, trenować całkowicie innym zestawem kijów itd. Co więcej, nie warto blokować się przy tym także myślą, że daną piłką „grywasz od zawsze” i samo przyzwyczajenie sprawia, że nie wyobrażasz sobie ją zmienić. Pamiętaj jednak, że nie stoisz w miejscu – ciągle się rozwijasz i tego też potrzebuje Twój sprzęt.

Bo co tak naprawdę ryzykujesz? W najgorszym razie stracisz kilka złotych na piłkę, którą ewentualnie możesz podarować innej osobie zafascynowanej golfem. Istnieje jednak szansa, że jakiś inny model czy nowe piłki golfowe zupełnie innej firmy pozwolą ci wykonać najlepsze uderzenie w życiu – szkoda byłoby nie spróbować!

Piłki golfowe – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jak daleko leci piłka golfowa?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ na osiągane odległości uderzeń wpływa niezwykle wiele czynników. Przy zagraniach driverem, dla wielu zawodników „magiczną granicą” jest 300 m, choć tak naprawdę osiągają ją tylko nieliczni. Zwykle bowiem przy długich uderzeniach fairway woodami piłka golfowa leci na odległość ok. 200-250 m.

Ile waży piłka golfowa?

Zarówno waga piłki golfowej, jak i jej średnica, są dokładnie opisane w odpowiednim regulaminie. Wytyczne wskazują, że nie może ważyć więcej niż 45,93 g, a średnica musi mieć minimum 42,67 mm.

Z jaką prędkością leci piłka golfowa?

Na prędkość lotu piłki golfowej wpływa wiele czynników – od mocy uderzenia, umiejętności danego golfisty lub golfistki, przez warunki atmosferyczne, rodzaj stosowanego kija i jego jakość, po jakość samej piłki. Zazwyczaj osiągane prędkości przekraczają 200 km/h, przy czym ta rekordowa jest sporo wyższa – kanadyjski golfista Jason Zuback wykonał uderzenie, która pozwoliło piłce lecieć z prędkością 328 km/h (pomiar wykonany był fotoradarem).

Czy dostępne są piłki golfowe z logo, które samodzielnie wybiorę?

Jak najbardziej! Mamy do zaproponowania prawdziwą gratkę dla miłośników golfowych akcesoriów – personalizację piłek golfowych. Możesz wybrać nadruk, logo bądź inicjały, które chcesz zobaczyć na swoim modelu piłki. Do każdego zamówienia podchodzimy przy tym indywidualnie i bardzo dbamy o to, by piłki odpowiadały oczekiwaniom naszych klientów.

W jakie akcesoria do piłek golfowych warto się zaopatrzyć?

Poza samymi piłkami golfowymi, bardzo przydatne mogą okazać się m.in. takie akcesoria, jak: dalmierze golfowe, tuby na piłki golfowe, akcesoria do oznaczania piłek, markery pozycji piłki golfowej na greenie czy niezbędne wręcz tee.


Piłki golfowe – jak wybrać piłkę do golfa?

Wybór piłki na pozór może być prosty. Idąc do sklepu golfowego, można wziąć pierwszą lepszą piłkę, zapłacić i iść grać na pole golfowe. Jednak jeśli zapytasz eksperta, jakich piłek używa, to możesz trafić na 45-minutowy wykład o tym, które są najlepsze. Piłki golfowe kupuje się ze względu na technikę produkcji, która odpowiada za twardość piłki golfowej, co przekłada się bezpośrednio na uzyskane wyniki. Jeśli jesteś początkujący i zależy Ci, aby posyłać piłkę dalej, powinieneś wybrać twarde piłki golfowe, jedno- lub, najczęściej spotykane, dwuwarstwowe. Są one też najczęściej określane jako piłki treningowe. Lepsze, które sprawdzają się lepiej, to trzy-, cztero-, a nawet pięciowarstwowe. Są one droższe i wykonane bardziej zaawansowaną techniką. Jednak aby docenić tę różnicę, trzeba mieć pewne doświadczenie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem, warto skupić się na wyborze odpowiedniego zestawu kijów golfowych i postawić na piłki twarde, dwuwarstwowe.

W sklepie golfowym BogiGolf znajdą Państwo szeroki wybór piłek golfowych, które doskonale sprawdzą się zarówno w trakcie treningu, jak i w czasie turnieju, idealnie dopasowane do poziomu gry i prędkości swingu gracza.

Podczas zakupu piłek do golfa, nie bądź konserwatystą. Warto czasem wyjść poza schemat i spróbować czegoś nowego, kupić kilka różnych piłek golfowych kilku wiodących marek. Może okazać się, że zmiana piłki znacząco poprawi Twoje wyniki zarówno odległościowe, jaki i celności. Nie warto upierać się i korzystać zawsze z jednych piłek, które kiedyś ktoś polecił, lub którymi grywasz od zawsze. W najgorszym razie stracisz kilka złotych na piłkę, którą, w przypadku niedopasowania do Twojego sposobu gry, możesz komuś podarować. Jednak istnieje szansa, że inny model lub piłki golfowe innej firmy sprawią, że uda Ci się wykonać swoje najlepsze uderzenie w życiu.

Piłki golfowe i ich rodzaje. Jakie piłki treningowe do golfa wybrać? 

Piłki jednoczęściowe są zwykle najtańsze i najtrwalsze. Raczej ciężko je kupić, ponieważ zostały całkowicie wyparte przez piłki dwuwarstwowe. Wykorzystywano je na początku przygody z golfem ze względu na najniższą cenę. Jednak trudno było je uderzyć precyzyjnie.

Dwuczęściowe piłki golfowe są znacznie bardziej precyzyjne i lecą dalej. Wnętrze tych piłek składa się z mieszanki żywic, które polepszają trajektorię i dystans wzbijającej się piłki. Na zewnątrz są one pokryte grubą powłoką surlynową, która sprawia, że piłka jest niezwykle trwała i trudna do zniszczenia. Jest to idealny wariant zarówno na początek zabawy z golfem, jaki i dla bardziej doświadczonych graczy.

Piłka do golfa trzyczęściowa jest już nieco bardziej zaawansowana technicznie. Jądro piłki zostało wypełnione gumą, która odpowiada za dostarczenie odpowiedniej relacji twardości i sprężystości rdzenia. Środkowa warstwa jest odpowiedzialna za miękkość i poprawę rotacji. Jest także łącznikiem pierwszej i trzeciej, czyli zewnętrznej warstwy. Ten rodzaj piłek golfowych jest wybierany przez doświadczonych graczy, którzy cenią sobie kompromis ceny do jakości. Za pomocą tych piłek do golfa można osiągnąć znakomite rezultaty, przy czym nie są one tak drogie jak te cztero- i pięciowarstwowe.

Piłki cztero- i pięciowarstwowe mają dodatkowe środkowe warstwy, które polepszają nieco kontrolę nad piłką. Są też takie, których jądro składa się z dwóch warstw. Te modele piłek są najkrócej na rynku, są najbardziej zaawansowane technicznie i są także najdroższe.

Zaczynając od piłek plastikowych, poprzez range balle używane oraz szeroki asortyment najnowszych na rynku piłek od znanych, renomowanych, światowych producentów.

W naszej ofercie znajdą Państwo: piłki golfowe marki Callaway, Mizuno, Titleist, Wilson, Taylor Made oraz wiele, wiele innych. Zaczynając od piłek plastikowych, poprzez range balle, piłki używane oraz szeroki asortyment najnowszych na rynku piłek od znanych, renomowanych, światowych producentów. Nasze piłki to gwarancja jakości oraz przyjemności płynącej z gry. U nas każdy golfista znajdzie piłkę dobraną pod siebie: od amatorów, którzy zaczynają przygodę z golfem, aż po zaawansowanych golfistów, grających na najwyższym poziomie. W ofercie mamy także piłki używane, które, w zależności od kategorii, dzielimy na klasy:

  • A – najlepsza klasa piłki używanej, bez widocznych otarć i przebarwień;
  • A/B – mix piłek klasy A oraz B;
  • B – klasa posiadająca pewne otarcia i przebarwienia, w 100% grywalna;
  • C – klasa piłek używanych, służąca zwykle do treningów, widoczne przetarcia oraz przebarwienia.

Piłki golfowe Mizuno

Foto: piłki golfowe Mizuno

Piłka golfowa z logo

Proponujemy również personalizację piłek golfowych. Możesz wybrać sobie swój nadruk, logo bądź inicjały. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, aby piłki odpowiadały oczekiwaniom naszych klientów. Do wyboru są zarówno piłki czyste, jak i nowe w opakowaniach. Customer Service jest do Twojej dyspozycji i chętnie udzieli odpowiedzi oraz doradzi wybór odpowiednich piłek.

Do piłek golfowy warto dokupić:

Dalmierze golfowe

Tuby na piłki golfowe

Akcesoria do oznaczania piłek

Co jest w piłce golfowej? Konstrukcja i warstwy dla optymalnych osiągów

Wielu graczy jak również osób niemających na co dzień do czynienia z tą dyscypliną zastanawia się co jest we wnętrzu piłki golfowej i z czego ona jest, tak naprawdę zbudowana. Piłka do golfa w zależności od modelu zbudowana jest z kilku warstw tworzywa sztucznego – najczęściej gumy lub żywicy - a jej konstrukcja składa się zazwyczaj z wielu warstw, z których każda może odgrywać ważną rolę w osiąganych przez nią parametrach:

  • Jądro piłki golfowej jest zwykle wykonane z gumy. Jest to swoisty „silnik” piłki, dzięki któremu zyskuje ona potrzebną do dalekich uderzeń prędkość początkową.
  • Wokół jądra często znajduje się jedna lub więcej warstw pośrednich. Warstwy te składają się zwykle z żywicy jonomerowej lub innych rodzajów sztucznej gumy i najczęściej odpowiadają za poziom rotacji i kontroli dla danego modelu.
  • Zewnętrzna warstwa, czyli powłoka, którą widzimy po wypakowaniu piłki z pudełka jest zarazem jedyną mającą bezpośredni kontakt z kijem golfowym podczas uderzenia. Powłoka jest zazwyczaj wykonana z uretanu lub Surlynu – materiałów o zróżnicowanej twardości a także dużej wytrzymałości na ścieranie. Pokrywy uretanowe są bardziej miękkie, oferując większą rotację i kontrolę, idealne dla zaawansowanych graczy. Z kolei pokrowce Surlyn® są twardsze i trwalsze, zapewniając większą odległość, ale mniejszą rotację, dzięki czemu są odpowiednie dla początkujących lub graczy z wysokim handicapem.

Cena – kryterium dobierania piłek golfowych

Jednym z kryteriów dobierania piłek golfowych jest niewątpliwie cena. Mimo że jest to stosunkowo niedrogi produkt, to dla każdego początkującego gracza może być to dodatkowy wydatek. Z tym samym problemem zmagali się producenci pierwszych piłek golfowych z balatu. Był to pierwszy materiał, który dawał rewelacyjne właściwości podczas uderzenia. Niestety miał też jedną ogromną wadę – zwyczajnie był nietrwały, a przy tym drogi. To sprawiło, że nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, podobnie jak dzisiaj nie każdego stać na grę drogimi, profesjonalnymi piłkami. Następcą balatu jest surlyn, który był zdecydowanie tańszy i o niebo trwalszy. Do dziś jest on wykorzystywany do produkcji piłek golfowych, jednak po pewnych modyfikacjach chemicznych. Nowoczesne piłki są także pokrywane dodatkowo powłoką gwarantującą jeszcze lepsze właściwości.
Początkujący golfiści często tracą kilka piłek podczas jednej sesji golfowej. Nawet biorąc pod uwagę koszt jednej, najtańszej piłki, to jest to wydatek kilkudziesięciu złotych na jedną rozgrywkę. Golf nigdy nie był tanim sportem, jednak nie ma sensu inwestować w drogie piłki, dopiero zaczynając przygodę z tą dyscypliną. Nie wpłyną one bezpośrednio na Twoje wyniki, za to utrata ich może wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie. Idealnym ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup używanych piłek, zwłaszcza na pierwszych kilkanaście rozgrywek. Koszt takiej piłki to nieco ponad złotówka. Tracąc nawet dziesięć sztuk, nie odczujesz tego finansowo. Będziesz mógł spokojnie skupić się na nauce techniki, bez negatywnych myśli o zagubionych piłkach.
Piłki dla zaawansowanych graczy są dobierane zwykle do stylu ich gry i przyzwyczajenia. Piłka dla profesjonalisty powinna charakteryzować się małą skłonnością do ruchu rotacyjnego po uderzeniu, stromym torem lotu oraz trwałością. Nie bez znaczenia jest także cena. Nawet zawodowcy gubią piłki, a nikt nie lubi wydawać niepotrzebnie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt. Kiedy wypracujesz sobie już swój styl gry i śmiało będzie można nazwać Cię zaawansowanym graczem, to powinieneś wracać do gorszych jakościowo piłek tylko z powodu ceny. Mogą one być powodem regresu Twoich wyników. Dlatego jeśli Ci na nich zależy, to wybieraj lepsze produkty, nawet do treningu.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies