Driver Taylor Made SIM2 Max kij do golfa

Cena netto: 1 300,00zł

Oszczędzasz: 800,00zł

Cena w punktach: 159900

2 399,00 1 599,00

Dostępność:
W magazynie
Model:
SIM2 Max Driver
Punkty:
6396 (warte 63.96 zł)
Producent:
Taylor Made
Kategoria:
Kije golfowe
Rodzaj:
Drivery

Dostępne opcje

Najnowsze drivery TaylorMade zostały dosłownie rozebrane na czynniki pierwsze i zbudowane od nowa w oparciu o przełomowe technologie golfowe.
Do sztandarowych technologii Twist Face, dostrojenia lica dla najwyższych prędkości, ulepszonego podejścia do aerodynamiki dodano teraz jednoczęściową ramę wykonaną z kutego stopu aluminium, która stabilizuje główkę i zapewnia niesamowite osiągi i wybaczalność.
To co do tej pory pozostawało poza zasięgiem inżynierów stało się rzeczywistością w nowej serii SIM2/SIM2 Max, przenosząc grę długimi kijami na zupełnie inny poziom.

Forged Ring - przełom w konstrukcji główki
Kolejna seria driverów TaylorMade nie mogła być po prostu 'odgrzewanym kotletem' - inżynierowie postanowili dosłownie rozebrać drivera i zbudować go na nowo z zaawansowanych technologicznie elementów. Rezultatem tego podejścia jest innowacyjna konstrukcja oparta na jednoczęściowa rama, wykonana ze stopu kutego aluminium. Okala ona całą główkę, jednocześnie łącząc się z dopracowanym licem o zmiennej grubości. Stanowi to idealną, solidną platformę dla stabilizacji kontaktu z piłką i osiągania powtarzalnych prędkości za każdym razem, niezależnie od miejsca trafienia.

Ulepszony aerodynamiczny kształt i asymetryczny spód
Aby osiągnąć większą prędkość uderzenia (przekładającą się na większą prędkość piłki i odległość) inżynierowie TaylorMade przeprojektowali rewolucyjny kształt dolnej części kija wprowadzony po raz pierwszy w poprzednim modelu. Opływowy kształt w połączeniu z lekkim odchyleniem 'spoilera' od linii prostopadłej do lica doskonale współgra z płaszczyzną swingu, która jest przecież okrągła. Dzięki temu nowa aerodynamika przyczynia się do osiągania większych prędkości swingu i ma pozytywny wpływ na odległości.

Inertia Generator
Dodanie w tylnej części główki solidnego obciążnika przesunęło środek ciężkości maksymalnie daleko od lica. Daje to niesamowitą wybaczalność i 'uodparnia' główkę kija golfowego na skręcanie przy trafieniach poza środkiem lica. Co więcej, spód główki wykonany jest z carbonu, podobnie jak górna część (aż 9 warstw dla większej wytrzymałości), co znacząco zmienia rozkład masy i pozwala ulokować ją tam, gdzie jest to kluczowy z punktu widzenia osiągów i prędkości piłki.

Wysoki moment bezwładności (MOI) dla maksymalnej wybaczalności
Dodanie wolframowego ciężarka o wadze 24 gramy do tylnej części główki spowodowało podniesienie MOI oraz osiągnięcie wyższej trajektorii początkowej lotu piłki golfowej. W połączeniu z drugim, lżejszym ciężarkiem umieszczonym nieco bliżej lica, waga jest ulokowana tak, aby zapewnić strategiczny balans pomiędzy wybaczalnością a optymalnymi osiągami, rpędkością piłki i rotacją wsteczną.

Współczynnik COR przesunięty poza granice inżynierii
Lica driverów do tej pory były projektowane tak, aby posiadały wysoki, ale 'bezpieczny' współczynnik COR. Odpowiedzialny jest on za to jak piłka golfowa przejmuje energię uderzenia z główki kija/ Im wyższy tym lepiej, bo piłka będzie bardziej odbijać się od lica - przez co poleci szybciej i dalej. Jednak maksymalny COR określony jest Regułami sprzętowymi. Do niego projektowane były wszystkie drivery w przeszłości - aby być jak najwyższe, ale bezpiecznie poniżej maksimum, aby nie narażać golfistów na poziomie PGA Tour czy innych ważnych turniejów na dyskwalifikacje.

Wszystko zmieniło się teraz, kiedy inżynierowie TaylorMade wymyślili nowatorski sposób na dostrojenie lica do maksymalnego COR - dzięki temu hasło Everybody Gets Faster (w wolnym tłumaczeniu: "Wszyscy dostają większą prędkość") przenosi marketing w realny świat. Każdy golfista i każda golfistka - od Tigera Woodsa po początkującego zielonokartowca - otrzyma większą prędkość piłki z tak nowatorskiego lica - a w rezultacie większe odległości uderzeń.

Jak to możliwe?
Sekretem jest odwrócenie procesu projektowania lica. Dotąd starano się wybrać najlepsze lica, badając je po procesie produkcyjnym i (paradoksalnie) odrzucając te zbyt dobre, aby nie trafiły do rąk klientów, zawodowych graczy czy fitting center.

TERAZ WSZYSTKIE LICA PROJEKTOWANE SĄ PONAD DOPUSZCZALNY COR!
Jednak aby Twój driver był zgodny z regułami sprzętowymi, za pomocą wyspecjalizowanego procesu dostrajania lico jest przywracane do precyzyjnie określonego maksymalnego poziomu COR. Dzięki temu masz pewność, że każdy driver TaylorMade SIM/SIM Max jest tak samo dobry jak kije, których używają zawodowcy - mało tego, jest najlepszy z możliwych, bo maksymalnie wykorzystuje nałożone na producentów sprzętu ograniczenia USGA/R&A!

Twist Face Technology
Już w 2019 inżynierowie TaylorMade wymyślili technologię, która udowodniła swój potencjał stania się jedną z niewielu naprawdę zmieniających oblicze gry. Główna myśl była prosta. Opierając się na badaniach, ustalono, że najczęściej nietrafione uderzenia mają kontakt piłki z licem w dolnej części bliżej shaftu (low-heel) oraz wysoko na przodzie główki (high-toe). Na tej podstawie lekko zakrzywiono lico, aby dostarczyć większego realnego loftu przy high-toe oraz mniejszego loftu na low-heel.
Skutkiem takiej innowacyjnej konstrukcji jest redukcja rotacji bocznej dla niesamowitego wyprostowania uderzeń. Dodatkowo strzały nietrafione idealnie środkiem lica nie tracą odległości aż tak bardzo, jak przy tradycyjnej konstrukcji główki.
Technologia Twist Face ma ogromną szanę na zwiększenie wybaczalności tam, gdzie większość z nas popełnia najczęstsze błędy.

Szczelina Speed Pocket
Po raz kolejny w historii mark zastosowana została szeroka i elastyczna szczelina za licem, mająca za zadanie maksymalnie rozciągnąć sweet spot główki. Dzięki niej sprężystość lica znacząco poprawia się także poza środkiem lica. Główna szczelina podzielona jest na trzy części. Wstawki pomiędzy nimi stabilizują konstrukcję łączenia lica z dolną częścią główki. Dzięki temu można było zastosować jeszcze cieńsze i lżejsze materiały, aby poprawić transfer energii.
Dzięki szczelinie uderzenia trafione dolną częścią główki są dużo dalsze i nie tracą odległości. Dodatkowo ona obniża kąt początkowy lotu piłki, co sprzyja mniejszej rotacji i także przekłada się na dystans.

Shafty Fujikura Ventus i Mitsubishi Kuro Kage
Po zeszłorocznym sukcesie z shaftami premium serii Fujikura Ventus, TaylorMade postanowił ponownie użyć tego modelu do swoich nowych kijów. Tym razem dodano możliwość wyboru nieco niżej startującego piłkę Fujikura Ventus Blue 6 (sprawdzonego w poprzednim modelu SIM MAX) lub bardziej mid-low-spinnowego Mitsubishi Kuro Kage 60 Silver. Dla Pań przygotowano bardzo lekki shaft Aldila NV Ladies 45.

Do tego TaylorMade oferuje możliwość zamówienia kija bez dopłat z jednym z kilkudziesięciu customowych shaftów.

Opcje niestandardowe
Opcje customizacji i regulacji kija pozwalają przetestować niesamowitą ilość różnych opcji i wybrać najlepszą specyfikację dla danego golfisty. Aby w pełni skorzytać z możliwości nowego drivera zapraszamy do wizyty w naszym Fitting Center, gdzie przy asyście specjalistów na radarze FlightScope dobierzesz idealną konfigurację Twojego nowego drivera. Więcej informacji tutaj.

Specyfikacje

Kąt Wersja Zakres regulacji Długość shaftu Lie Wielkość główki Swingweight Dostępność
9.0o męska 7.0o - 11.0o 45.75" 56o-60o 460cc D4 Prawy/lewy
10.5o męska 8.5o - 12.5o 45.75" 56o-60o 460cc D4 Prawy/lewy
12o męska 10.0o - 14.0o 45.75" 56o-60o 460cc D4 Tylko prawy
10.5o damska 8.5o - 12.5o 43.75" 56o-60o 460cc C7 Tylko prawy
12o damska 10.0o - 14.0o 43.75" 56o-60o 460cc C7 Tylko prawy


Sugerowana cena detaliczna: 529 EUR = 2399 PLN


Kije Golfowe - Przetestuj w Sklepie BogiGolf

 

Napisz recenzję - zbierz Punkty Promocyjne
Możesz za nią otrzymać 100 punktów promocyjnych w naszym Programie Lojalnościowym

(adres nie zostanie opublikowany)

Notatka: HTML niedozwolony!

Negatywna            Pozytywna


Kontynuuj
Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat Punktów za Komentarze oraz naszego Programu Lojalnościowego
Klienci kupili także:

« Wróć Drukuj

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u