Project Description

Collin Morikawa jest jednym z czołowych golfistów na Tourze, nazwisko znane i cenione w świecie golfa. Morikawa urodził się 6 lutego 1997 roku w Los Angeles w Kalifornii, co mimo chińsko-japońskich korzeni czyni go przedstawicielem amerykańskiego golfa. Już od początku kariery zdumiewał osiągami, co szybko przełożyło się na turniejowe zwycięstwa. Pięć razy zwyciężył w PGA Tour, wliczając w to dwa turnieje major, czyli najbardziej prestiżowe turnieje golfa: PGA Championship 2020 oraz Open Championship 2021. Są to, jak widać, bardzo świeże dokonania, a Collin jest na fali sukcesu, tym bardziej ciekawi nas Collin Morikawa sprzęt golfowy – jakiego używa? Zwłaszcza interesujące są oczywiście kije golfowe.

collin morikawa jakie kije golfowe wybrał

Jakim driverem gra Collin Morikawa?

Collin Morikawa witb, czyli popularne „what’s in the bag”, jest najbardziej aktualne ze stycznia 2022 i pokazuje, czym gra ten światowej klasy zawodnik. Jakiego drivera używa Morikawa? Otóż Collin rozpoczyna swą grę driverem TaylorMade Stealth Plus z shaftem Mitsubishi Diamana D+ Limited 60 TX. Możemy zastanawiać się, dlaczego akurat taki wybór, biorąc jednak pod uwagę rewolucję, jaką w driverach wprowadził TaylorMade Stealth, sprawa staje się jasna. Nowa, rewolucyjna technologia wprowadziła włókno węglowe do świata golfa. TaylorMade z dumą zaprezentował nową główkę z włókna węglowego, która jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej. Stealth to najmocniejsza i najbardziej wybaczająca błędy główka w historii firmy. Po raz pierwszy w historii inżynierowie TaylorMade zastąpili tytan ultracienkim włóknem węglowym, które jest o prawie 20% lżejsze. To innowacyjne rozwiązanie pozwoliło na znaczne zwiększenie prędkości i wydajności całej główki kija. Większa masa została przesunięta na tył i dół drivera, aby zapewnić zwiększony MOI. Masa zaoszczędzona na powierzchni czołowej została przeniesiona na zmniejszenie ogólnej wagi główki, co zostanie zrekompensowane przez cięższy shaft i grip. Tak powstał ultradługi driver!

Biorąc pod uwagę powyższe, zestawienie Collin Morikawa driver TaylorMade Stealth Plus nikogo nie dziwi. I do tego rewelacyjnego połączenia utalentowanego gracza i najwyższej klasy nowoczesnego drivera mamy jeszcze Colin Morikawa driver shaft, gdzie wybór Collina padł na Mitsubishi Diamana D+ Limited 60 TX. Po raz kolejny legendarna marka w dziedzinie shaftów przeniosła swoją technologię na wyższy poziom. W nowej generacji Diamana™ D+PLUS™ Limited Edition zastosowano opracowane przez Mitsubishi Chemical włókna DIALEAD® Pitch w dolnej części nowej konstrukcji, aby zapewnić maksymalną stabilność i zwiększyć transfer energii w sprawdzonym i przetestowanym profilu low launch. Collin Morikawa długość shaftu drivera w modelu Diamana D+ 60 wynosi aż 46″.

jakim driverem gra collin morikawa
jakim driverem gra collin morikawa

Żelaza dla zawodowca – jakie kije można znaleźć w torbie Collina Morikawy?

Kolejny niezwykle interesujący temat to z pewnością Collin Morikawa zestaw kijów typu iron. Wielu golfistów z zaciekawieniem spogląda na to, jakie żelaza można znaleźć w torbie tego znakomitego gracza. Otóż są to bardzo ciekawie dobrane kije golfowe w zestawie mieszanym: TaylorMade P770 (4), P7MC (5-7), P730 (8-PW) z shaftami True Temper Dynamic Gold Tour Issue X100. Od dłuższego czasu marka TaylorMade dąży do przesuwania granic w projektowaniu żelaz. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w TaylorMade P770. Oferuje on wszystkie zalety kija typu Tour Iron: kompaktową główkę i czyste lico, ale z dodatkową technologią konstrukcyjną, a mianowicie SpeedFoam, zapewniającą absolutną wybaczalność. Wykute z najbardziej zaawansowanych materiałów i stworzone w najbardziej precyzyjnym procesie technologicznym na świecie, żelaza P770 zapewniają doskonałe czucie i maksymalny transfer energii do piłki. Aby to wzmocnić, przestrzeń jest wypełniona ultralekkim materiałem dzięki wspomnianej technologii SpeedFoam. Collin Morikawa gra również żelazami TaylorMade P7MC o supergładkim wyglądzie i niesamowitym wyczuciu, zapewniającymi wydajność, na której można polegać. Aby osiągnąć to miękkie uczucie, w tych kijach golfowych TaylorMade wykuł stal węglową 1025 przy użyciu progresywnego procesu Compact Grain Forging, pierwotnie opracowanego dla rynku japońskiego. Ten innowacyjny proces oznacza bardziej wydajną i bezproblemową obróbkę metalu. Rezultatem jest optymalny kontakt pomiędzy piłką a główką kija, co zapewnia doskonałe odbicie, nawet przy strzałach off-center. Precyzyjne wgłębienia w główkach zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepszą kontrolę nad lotem piłki, prędkością rotacji i kątem startu.

Ufam jakości TaylorMade  już od blisko siedmiu lat. Podpisanie zawodowego kontraktu z tą marką to był dla mnie wielki moment w karierze. Sprzęt TaylorMade przeniósł moją grę na nowy poziom już od czasów szkolnych i amatorskich i ciągle nie przestaje mnie zadziwiać.

collin morikawa kije golfowe

MyTPT od TaylorMade – niezawodny putter Collina Morikawy

Jeśli rozmawiamy o tym, co w torbie golfowej Collin Morikawa znajdziemy, nie sposób nie wspomnieć o putterze. Wybór putterów TaylorMade jest ogromny, w przypadku tematu Collin Morikawa nowy putter padł on obecnie na TaylorMade TP Juno Prototype z gripem SuperStroke Tour 1.0. Juno to putter w stylu blade, o czystej rolce i wyjątkowym wyczuciu. Kwadratowy i zwarty kształt Juno odzwierciedla jego precyzyjną konstrukcję mechaniczną. Krótka, pojedyncza linia celownika na górze zapewnia proste dopasowanie, a dwa 10-gramowe ciężarki w podeszwie pomagają w zapewnieniu ogólnej stabilności miotacza. Juno oferuje również lekką amortyzację palców i pełny offset wału, aby ułatwić uderzenia golfistom, którzy preferują zwolnienie palców przy uderzeniu. Collin Morikawa długość puttera wynosi 34,25″.

jakim putterem gra collin morikawa
mytp putter taylormade collin morikawa

Jakimi wedge’ami gra Collin Morikawa?

Jeśli chodzi o Collin Morikawa wedge, gdzie wybór gracza padł na TaylorMade MG3 (56, 60) oraz TaylorMade MG2 (60) z shaftem True Temper Dynamic Gold Tour Issue S400. TaylorMade MG 3, czyli Milled Grind 3 Wedge, to idealny kij dla tych, którzy lubią atakować i rozgrywać piłkę na wszystkich rodzajach kładzenia. Wedge ten otwiera możliwości naprawdę wysokich trajektorii, aby posłać i zatrzymać piłkę bardzo blisko dołka. Bardzo ważne jest również optymalne wyważenie główek i wkładek, aby zwiększyć miękkie czucie przy uderzeniu. Inżynierom Taylora udało się połączyć koncepcję rdzewiejącej główki ze zwiększoną rotacją prawdziwej piłki i zachować świetny wygląd kijów – po prostu dzięki stworzeniu główki, w której rdzewieje tylko samo lico, zamiast całej główki, co nie każdemu musi się podobać.

wedge taylormade które wybrał collin morikawa
wedge collin morikawa taylormade

Jakie modele kijów do długiej gry wybrał Collin Morikawa?

Jeśli zastanawiamy się, jakich kijów używa Collin Morikawa do gry długiej, nie będzie zaskoczeniem, że komplet dopełniają również modele ze stajni TaylorMade. Woody, których używa Collin, to 3-wood TaylorMade SIM Titanium Rocket 3 (14 stopni) z shaftem Mitsubishi Diamana D+ Limited 80 TX, a także 5-wood TaylorMade Stealth Plus (19 stopni) z tym samym shaftem. Pierwszy z tych kijów, czyli TaylorMade SIM Titanium Rocket, to flagowy fairway wood z 2020 roku. Wyposażony jest w wielomateriałową konstrukcję, która łączy koronę z włókna węglowego i tytanowy korpus ze stalową płytą dolną. Taka konstrukcja główki łączy niskie CG z wysoką wybaczalnością MOI. W główce SIM Titanium zastosowano również szczelinę Thru-Slot Speed Pocket, który zapewnia większą elastyczność główki i zachowanie prędkości przy strzałach z niskiego położenia główki, szczególnie tych niecelnych. Regulowany adapter loftu o +/-2° umożliwia dostosowanie trajektorii i personalizację w celu optymalizacji gry.

Kolejny z woodów Morikawa, TaylorMade STEALTH Plus Fairway Wood, zapewnia niezwykłą odległość i kontrolę dzięki nowemu systemowi balastowemu Stealth P.R.O., który optymalnie rozmieszcza masę w dolnej części główki, jednocześnie zmniejszając opór podczas zamachu o 25% w stosunku do poprzedniej wersji. Rozszerzona kieszonka Speed Pocket zwiększa rozmiar sweetspota i poprawia prędkość piłki na całej powierzchni główki, zapewniając niezmiennie długi dystans. Nowa rodzina Stealth Plus to najdłuższe i najprostsze fairway woody firmy TaylorMade, które są szybsze na całej powierzchni lica kija i bardziej wszechstronne. Lekkie korony z włókna węglowego pozwalają umieścić jeszcze więcej wagi nisko i z tyłu, aby zapewnić optymalne warunki do startu. Aby dopełnić ten niskospinowy, penetrujący lot piłki i ogromny dystans, ultracienkie tytanowe lico oddaje energię znacznie skuteczniej technologii wykonania ze stopu tytanu ZATECH™ dla zwiększenia prędkości piłki golfowej. Ten szereg zalet nie pozostawia więc wątpliwości wyboru Collina.

jakie kije taylormade stealth wybrał collin morikawa
taylormade collin morikawa kije do długiej gry

Jakimi piłkami gra jeden z najlepszych amerykańskich golfistów Collin Morikawa?

Colin Morikawa kije golfowe to niezwykle interesujący temat, jednak niemniej ciekawe jest również to, jakich piłek używa ten znakomity gracz. Colin Morikawa piłki golfowe to TaylorMade TP5. Pięciowarstwowa piłka golfowa TP5 wyposażona jest w Tri-Fast Core i Dual-Spin Cover, aby zapewnić najwyższą wydajność przy każdym zamachu. Rdzeń Tri-Fast składa się z trzech warstw, które reagują na siebie w momencie uderzenia – wcześniej, aby zapewnić wysoki start i niski opór powietrza, a następnie stopniowo, później, aby zwiększyć kontrolę i rotację. Wzór Tour Flight Dimple Pattern zapewnia maksymalną aerodynamikę. Kluczowe znaczenie dla odległości, trajektorii lotu i siły zatrzymania ma również spin. Nowa osłona Dual-Spin składa się z miękkiej, odlewanej osłony uretanowej i systemu Speed Layer. System ten zapewnia graczom dużo większą kontrolę.

Piłka golfowa TaylorMade TP5 została zaprojektowana dla najlepszych graczy na świecie do gry na każdym polu i w każdym miejscu na świecie. Łączy w sobie kontrolę kompresji, odległość i spin krótkiej gry, zapewniając jednocześnie niezrównaną trwałość. Ta najwyższej jakości 3-częściowa piłka golfowa oferuje niezrównane połączenie odległości i kontroli z miękkim czuciem od każdego kija w torbie. Nic dziwnego, że Collin Morikawa torba zawiera właśnie te modele piłek golfowych.

Na koniec Collin Morikawa grip, czyli Golf Pride Z-Grip Cord. Z-Grip to najtwardszy i najbardziej szorstki model w ofercie Golf Pride – teraz wzbogacony o technologię Align, która pomaga wyrównać dłonie na uchwycie. Zbudowany dla pewniejszego chwytu daje niewiarygodnie stabilną platformę dla golfistów z bardzo mocnym chwytem i szybkim swingiem. Mamy więc cały zestaw podstawowego wyposażenia tego znakomitego golfisty światowej klasy, na które składają się najwyżej jakości kije golfowe TaylorMade, rewelacyjne shafty, gripy oraz piłki golfowe.

piłki do golfa taylormade collin morikawa