Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Ping

Ping to amerykańska firma z siedzibą w Phoenix w Arizonie, produkująca sprzęt sportowy. Została założona w 1959 roku przez Karstena Solheima, jako biznes garażowy, z potrzeby serca. Solheim zaczął grać w golfa w wieku 42 lat, właściwie przez przypadek, kiedy jego koledzy z General Electric zaprosili go do stworzenia czwórki. Szybko zabrał się do gry i stwierdził, że jego głównym problemem jest puttowanie. Z zawodu był inżynierem, więc zaprojektował sobie rewolucyjnego puttera. W owych czasach nie miał możliwości projektowania komputerowego. Używając kostek cukru i patyczków do lodów, wymyślił projekt, który wprowadzał innowacje. Zamiast przymocować shaft na „pięcie” stopki, zamocował go pośrodku. Nadał mu nazwę „PING 1A”. Pochodziła ona od dźwięku („pinggg”), który Solheim usłyszał, gdy metal uderzył piłkę. Zastosował naukowe zasady do projektowania kijów golfowych, które wcześniej opierały się głównie na próbach i błędach. Karsten Solheim był z natury nie tylko inżynierem, ale i businessmanem. Pierwsze puttery zaczął wytwarzać w swoim garażu w Redwood City w Kalifornii. Do końca 1960 roku miał 6 gotowych projektów, w których celowo stłumił „ping”. Wykonał ponad 2000 putterów. W 1967 roku zrezygnował z pracy w General Electric, aby rozwinąć firmę PING. Solheim wciąż spoglądał krytycznym okiem na kije i wprowadzał innowacje polegające na zmianie ich wyważenia. Wyfrezował wgłębienie w stalowej tylnej części irona, aby zwiększyć jego wybaczalność. Inni producenci sprzętu golfowego wkrótce poszli za tymi innowacjami, które stały się standardami branżowymi.

 

Ping Golf

Dla firmy Ping golf jest misją. W tej jednej dziedzinie miała ona i ma wiele do zrobienia. Największa część oferty obejmuje kije golfowe. Konstruktorzy doskonale wiedzą, że kij musi współgrać z używającym go zawodnikiem. Nie wystarczy go wyprodukować. Trzeba idealnie dopasować. Prawdopodobnie dlatego na stronie firmy Ping dział Golf fitting jest równie, jeśli nie bardziej, rozbudowany jak opis wszystkich produktów. Obecnie firma Ping ma w swojej ofercie liczne artykuły związane z tą dyscypliną sportu: kije golfowe, torby golfowe Ping, rękawiczki golfowe, czapki do golfa, koszulki golfowe, parasolki do gry w golfa, ręczniki golfowe. Wiodącymi liniami kijów są: G410, G425, G Le oraz zestawy i210, i500, i710.

Kije golfowe Ping

Kije golfowe Ping trudno pomylić z kijami innych marek. Każdy szczegół konstrukcji wynika z rezultatów badań. Szczególny nacisk jest położony na możliwości dopasowania sprzętu do: indywidualnych cech budowy, poziomu umiejętności i stylu gry zawodnika. Drivery 425 LST mają kształt gruszki. Stopka pozwala znacznie zmniejszyć rotację, co jest korzystne dla graczy z większą prędkością zamachu. Głowica ma dźwignię CG do sterowania 17-gramowym obciążeniem. Do wyboru są ustawienia: Draw, Neutral, Fade aby dopasować parametry kija do: zamachu i pożądanego toru lotu piłki. Kije golfowe Ping 425 SFT dostępne są w wersjach 9 ° i 10,5 °. W driverach G425 MAX uzyskano najwyższy w historii PING moment bezwładności. Za wysoką wybaczalność odpowiedzialny jest głównie 26-gramowy ruchomy ciężarek wolframowy. Wagę CG można ustawić w pozycjach: Draw, Neutral, Fade. Kuta powierzchnia czołowa T9S + zwiększa elastyczność a to przekłada się na uzyskiwanie większych odległości strzału. Kije golfowe Ping G425 MAX dostępne są w wersjach 9 °, 10,5 ° i 12 °. To tylko kilka kijów z przebogatej oferty. Każdy z nich jest naszpikowany technologią i ma możliwość fittingu. Dla osób, które po raz pierwszy dowiadują się o takim wachlarzu możliwości może on być szokujący. To nie umiejętności gracza decydują o wyniku a ustawienia sprzętu? Sprawa jest podobna jak z samochodami. Tę samą trasę można pokonać autem z wielopłaszyznowo regulowanymi siedzeniami i bez możliwości ustawiania. Zdecydowanie przyjemniej i wygodniej będzie jechać pierwszym.

Driver i hybryda marki Ping - używane przez najlepszych golfistów na całym świecie

Zarówno wyniki jak i sposób w jaki je uzyskują najlepsze golfistki LPGA i najlepsi golfiści PGA budzą podziw. Emocje wywołuje obserwowanie ich wirtuozerii zagrań. Jakich driverów marki Ping używają? Co wybrali jeśli chodzi o hybrydy marki Ping? Takie informacje można znaleźć na stronie firmy PING w dziale PROS. Brooke Henderson dzięki swojemu dziewiątemu zwycięstwu w karierze na Meijer LPGA Classic w czerwcu 2019 roku została Kanadyjką, która w historii tras LPGA i PGA odniosła najwięcej zwycięstw. Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Kanadzie. Używa drivera Ping G400 9o i hybrydy Ping G400 4H. Angela Stanford wygrała koronę 7. LPGA Tour na 2020 Volunteers of America Classic. Ma na swoim koncie sześć występów w Pucharze Solheim w reprezentacji USA. Jest jedną z 7 zawodniczek LPGA, które przekroczyły 11 milionów dolarów wygranych w karierze. Używa drivera Ping G425 LST 10,5o. Austin Cook, który wygrał pierwszy turniej PGA Tour jako debiutant na RSM Classic w listopadzie 2017 używa drivera Ping G400 LST (Low Spin) oraz hybrydy Ping G410. Lee Westwood w grudniu 2020 roku, w wieku 47 lat, po raz trzeci zdobył prestiżowe trofeum Harry'ego Vardona jako golfista nr 1 w Europie (wygrał także w 2000 i 2009). Zdobył 25. tytuł European Tour w 2020 Abu Dhabi HSBC Championship. Wygrywał turnieje w czterech różnych dekadach. Odniósł 44 zwycięstwa na sześciu trasach. W jego ręku można ujrzeć driver Ping G425 LST oraz hybrydę ping G425.

Wśród zwolenników marki są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Są golfiści z długim stażem oraz ci, którzy na czołówki gazet weszli przebojem. Jedno łączy jednych z najlepszych golfistów na całym świecie. Używane przez nich drivery i hybrydy marki Ping.

Torba golfowa Ping - ultra nowoczesna kolorystyka i wysoka wytrzymałość materiałów

W ofercie firmy Ping znajduje się zarówno torba golfowa Carry Bag jak i Stand Bag. Wszystkie one mają jedną zasadniczą wadę. Wysoka wytrzymałość materiałów sprawia, że nie tracą na wyglądzie, nie odbarwiają się nawet przy wieloletnim intensywnym użytkowaniu. Jak wymienić torbę na nowy model, skoro dotychczasowy wygląda świetnie? Jest na to rada! Używaną torbę znanej, solidnej marki można sprzedać nie tracąc wiele i na jej miejsce nabyć model, który oprócz jakości wyróżnia ultra nowoczesna kolorystyka. Bestsellerem jest np. Torba Prodi G. Jest przeznaczona dla juniorów. Ma dwa wykonania o wysokości 34  i 30 cali. Obydwa mają cztery kieszenie, czterokomorowy top i łatwe w regulacji, wyściełane paski, które zapewniają wygodę podczas noszenia. Na przeciwnym końcu skali rozmiarów jest torba Tour Staff. Była to nowość na rok 2019. Robi ona wrażenie swoją pojemnością, którą można zwiększyć dzięki rozszerzalnym kieszeniom na napoje, czy dwóm dużym kieszeniom na odzież.

Puttery marki Ping - szeroka oferta profesjonalnego sprzętu o niezwykłych właściwościach technologicznych

Puttery dały początek marki Ping. Ponad pół wieku badań i zbierania doświadczeń spowodowało, że wielu klientów zachwyca szeroka oferta profesjonalnego sprzętu o niezwykłych właściwościach technologicznych. Wysokie noty zbiera putter PING Vault 2.0. Niesamowite możliwości, za które cenią go golfiści zawdzięcza: precyzyjnemu frezowaniu, zastosowaniu opatentowanej technologii True Roll (TR), niestandardowemu systemowi wyważenia. Nowy system oferuje trzy ciężary główki: standardowy, z wolframu (15 gramów cięższe niż standardowe), z aluminium (15 gramów lżejsze niż standardowe). Wyważenie pozwala dopasować putter do preferencji golfisty. Putter PING Sigma G Heppler wyznacza nowe standardy skuteczności i wyczucia. Całą powierzchnię uderzającą pokrywa innowacyjna wkładka łącząca wysoce czuły elastomer Pebax i frezowaną aluminiową powierzchnię czołową. Kombinacja ta daje maksymalne wybaczenie. Bardziej miękkie czucie i stała prędkość piłek skutecznie pomagają wykonać więcej puttów niż kiedykolwiek. Putter PING G Le2 ma nowy trzon o regulowanej długości. Wkładka Pebax o podwójnej twardości - zaprojektowana w technologii TR - tworzy miękką warstwę zapewniającą precyzję i lepsze wyczucie uderzenia, a twardsza warstwa dla kontroli poprawia spójność uderzeń na każdym dystansie. Nowy, bardziej miękki uchwyt średniej wielkości PP59 poprawia wyczucie i wygodę.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies