Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije golfowe

Każdy golfista może mieć maksymalnie 14 kijów golfowych w swojej torbie. Kije do gry dzielą się na trzy główne kategorie. Puttery to kije służące do wtaczania piłki leżącej na greenie do dołka. Kije do gry - żelaza (irony)  wykonane są ze stali o różnym kącie główki w ramach całego zestawu golfowego - służące do przeróżnych zagrań: z trawy, piasku, rough. Dzięki różnym kątom główki możemy przy ich pomocy zagrać piłkę bardzo wysoko, średnio wysoko lub nisko (kontrolując tym samym dystans uderzenia). Najdłuższe i najlżejsze kije do golfa w torbie golfisty to woody (driver, fairwaywood oraz hybryda) służą do najdalszych uderzeń. Dzięki możliwości zastosowania w kijach różnego rodzaju shaftów (grafitowe lub stalowe o różnej sztywności, wadze, giętkości) club fitterzy (osoby dopasowujące kije dla danego golfisty) mogą „uszyć na miarę” kij dla każdej osoby. Zapraszamy do odwiedzenia naszych centrów fittingu i skorzystania z profesjonalnych usług doboru kijów golfowych podczas demo days lub indywidualnych sesji fitterskich.

 

Marki

Kije golfowe — jak dobrać? Rodzaje, marki, ceny

Kije golfowe są najważniejszym elementem w wyposażeniu golfisty. Kije do golfa są jak buty – każdy musi mieć swoje, wśród których będzie miał ulubione egzemplarze. Podobnie jak kupno dobrych, trwałych i wygodnych butów, tak samo kupno swojego pierwszego zestawu kijów golfowych, nie jest proste. Doświadczeni golfiści mają już wyrobione upodobania, dokładnie wiedzą, czego szukają, czego im brakuje oraz jakie kije najlepiej leżą im w ręce. Początkujący golfista potrzebuje pomocy przy wyborze swojego pierwszego kompletu golfowego. Dokładnie tak samo jest w niemal każdym sporcie. Kupując pierwszą wędkę, pierwszą rakietę tenisową, pierwsze korki do piłki nożnej i pierwsze kije golfowe, warto skorzystać z rady doświadczonego gracza. W tym wypadku warto również udać się do naszego sklepu stacjonarnego, abyśmy mogli pomóc w doborze kijów golowych. W teorii każdym kijem można grać, podobnie jak każdym rowerem można jeździć. Jednak gra i jazda jest całkiem inna, jeśli mamy sprzęt dobrany pod swoją miarę.

Przy wyborze zestawu golfowego, doświadczony gracz opiera swój wybór na podstawie konkretnych cech, którymi charakteryzują się kije danej marki. Każdy kij jest stworzony dla innego gracza. Jedne wybaczają więcej błędów, za to innymi można osiągnąć lepsze rezultaty, odległość i celność. Dodatkowo mamy do wyboru zestawy dla mężczyzn oraz kobiet. Każdy kij golfowy jest inaczej wyważony, tak aby można było nim wykonać uderzenie z zamierzonym rezultatem. Kolejnym elementem jest długość trzonka i kąt nachylenia główki (driver head). Każdy z tych elementów sprawia, że kij golfowy będzie miał inne zadanie.

Kije golfowe – rodzaje. Jak dobrać kij golfowy dla dziecka, juniora i leworęcznego gracza?

Kije do golfa to kategoria obejmująca kompletne zestawy, sety ironów, a nawet pojedyncze kije dopasowane do umiejętności i potrzeb. Kije golfowe to najważniejszy zakup dla każdego golfisty. W torbie każdego gracza najczęściej znajdziemy: irony zwane żelazami, wedge, putter, rescue, zwany hybrydą, oraz woody, które dzielimy na drivery i fairway woody. Jest to podstawowy zestaw, który zapewni komfortową grę każdemu początkującemu i juniorowi. Doświadczeni gracze często do podstawowego zestawu dokładają swoje ulubione kije, które sprawdzają się w specjalnych sytuacjach. Idealnym przykładem jest putter. Jest to najważniejszy kij w torbie każdego golfisty. Przede wszystkim używa się go na każdym dołku, czyli na tzw. greenie, który określa teren na polu golfowym przy samym dołku. Specyficzne preferencje doświadczonych graczy mogą spowodować, że w zestawie będą znajdować się dwa takie kije. Jedne służące do wybicia piłki, która znajduje się bardzo blisko dołka, inne z nieco dalszej odległości.

Wybierając zestaw kijów golfowych, musisz pamiętać, że bardzo ważna jest ich długość. Gra za długim kijem to to samo, co jazda za dużym rowerem – da się, ale nie jest to ani efektywne, ani komfortowe. Wybierając pierwszy zestaw, warto udać się do naszego sklepu stacjonarnego. Zwłaszcza, jeśli początkujący w swoim otoczeniu nie ma nikogo, kogo mógłby zapytać o radę. Tylko oko doświadczonego gracza będzie w stanie dostrzec niuanse dotyczące długości kija i wyboru pierwszego zestawu dla nowego zawodnika.

Rodzaje kijów golfowych:

  1. Irony
  2. Kije do długiej gry Drivery
  3. Rescue woody
  4. Kije golfowe Puttery
  5. Kije golfowe Driving Irons
  6. Fairway Woody kije do golfa
  7. Wedge kije do gry w golfa
  8. Kije golfowe Chippery
  9. Kompletne zestawy golfowe

Dobrze dobrany pierwszy zestaw golfowy jest niezwykle ważny. Od tego może zależeć, czy młodzik pokocha ten sport, czy go od niego odrzuci. Jeśli stoisz przed wyborem kupna pierwszego zestawu golfowego dla swojego dziecka, żony lub męża, to koniecznie nas odwiedź. Pomożemy przy wyborze zestawu w rozsądnej cenie. Doradzimy, jaki rozmiar kijów golfowy wybrać i której marki kije golfowe w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Najpopularniejsze i najdroższe kije golfowe. Mizuno, Titleist, Callaway, Wilson

Najdroższe kije golfowe mogą kosztować dużo, a nawet bardzo dużo. Idealnym przykładem są kije golfowe od słynnej marki samochodowej Bentley. Jak przystało na luksusową markę, wypuścili oni produkt skierowany dla swojej klienteli. Tym produktem jest unikalny zestaw kijów golfowych, który można kupić za jedyne 120 tysięcy dolarów! Ale nie martw się, nasze kije golfowe są dużo tańsze.

kije golfowe Mizuno

Jedną z najbardziej popularnych marek golfowych jest firma Mizuno. Kije od tego japońskiego producenta są trwałe i wykonane z najwyższą starannością. Produkty marki Mizuno skierowane są do zaawansowanych graczy, którzy mają za sobą już swój pierwszy, a nawet drugi zestaw kijów do golfa i chcą przesiąść się na nową, lepszą markę. Wybierając produkty tej marki, masz gwarancję, że kupisz kije profesjonalne o najwyższej klasie, które dają maksymalną przyjemność z gry i pozwolą przenieść Twój poziom na nowy poziom.

Produkty marki Callaway są kierowane do graczy zaczynających swoją przygodę z golfem, jak i tych bardziej zaawansowanych. W palecie produktów znajdziesz kije budżetowe, z którymi warto zacząć przygodę z golfem, jak i te przeznaczone dla najlepszych i najbardziej doświadczonych graczy. Takie zestawy jak Callaway Warbird łączą w sobie najlepsze cechy, jakie gwarantują kije tej marki, a także niską cenę, na którą może pozwolić sobie każdy.

Warto również wspomnieć o kijach dla najmłodszych, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z tym niesamowitym sportem. Firma Mkids przygotowała zestawy kijów golfowych dla dzieci i juniorów. Dzięki nim możesz ofiarować swojemu dziecku prezent, który sprawi, że zakiełkuje w nim nowa miłość.

Kije do golfa, kompletny zestaw golfowy razem z torbą czy indywidualny dobór sprzętu?

Wybór sprzętu i akcesoriów golfowych to trudna sztuka, zwłaszcza dla początkujących. Podejść do tego można na dwa sposoby. Można albo kupić gotowy zestaw kijów do golfa razem z torbą i tylko dobrać odpowiednie akcesoria i gadżety, albo samemu, lub z pomocą doświadczonego gracza i sprzedawców, stworzyć swój zestaw od początku. Jeden i drugi sposób ma swoje plusy oraz minusy.
Gotowe zestawy golfowe to zwykle dobry wybór dla gracza, który stawia dopiero pierwsze kroki. Ma już za sobą pierwsze gry wypożyczonym zestawem kijów do golfa, teraz czas na jego pierwszy zakup nowych kijów. Gotowe zestawy, zwłaszcza te tańsze z niskiej półki, mają nauczyć golfistę podstawowych ruchów oraz technik gry w golfa. Nie są to kije wysokiej jakości, które gwarantują najlepsze rezultaty. Jednak nie po to zostały stworzone. Ekonomiczny zakup to dobre wyjście dla kogoś, kto chce zacząć ten sport na poważnie, ale jeszcze go nie stać na wymarzone kije do golfa. Dodatkowo, podczas popełnianych błędów nowicjusza, uszkodzenie tanich kijów nie jest takie przykre, jak złamanie flagowego produktu znanej marki. Najlepsze kije potrafią kosztować za sztukę więcej niż cały zestaw do gry dla początkującego. Dlatego jeśli złapałeś już bakcyla i zdecydowałeś się na zakup swojego pierwszego zestawu, wybierz ten tani. Dzięki niemu nauczysz się podstawowych technik, nabierzesz wprawy, zredukujesz liczbę błędów i pomyłek. Na droższy sprzęt przyjdzie jeszcze czas.
Indywidualne dobieranie całego sprzętu golfowego jest domeną graczy zaawansowanych, którzy szukają swojego drugiego lub kolejnego zestawu. Może to być spowodowane zużyciem poprzedniego lub chęć przejścia na nowym poziom gry, który zagwarantują profesjonalne kije do golfa dobrane pojedynczo pod upodobania i sposób gry golfisty.
W takim wypadku warto udać się osobiście do naszego sklepu, abyśmy mogli doradzić najlepiej, jak będzie to w naszej mocy. Często zdarza się tak, że przez wiele rozgrywek nawet doświadczeni gracze nabywają złych nawyków. Bardzo często nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Na miejscu mamy zawsze możliwość podejrzenia stylu gry golfisty, sprawdzenia sposobu uderzenia oraz możliwość doradzenia zakupu kijów do golfa dokładnie dopasowanych do stylu jego gry. Ważne jest, że może udać nam się wypatrzyć błąd, który dana osoba popełnia. W każdym sporcie złe nawyki mogą znacznie osłabiać efekty. Zwykle też samemu nie mamy możliwości spostrzeżenia takowych, dopóki ktoś nam ich nie wskaże. Dlatego zaufaj nam i jeśli potrzebujesz nowego zestawu kijów do golfa, odwiedź nasz sklep, a na pewno się nie zawiedziesz.

Kije do golfa „szyte na miarę”

Golf to sport, który wymaga konkretnych umiejętności. Każdy, kto chce osiągać dobre wyniki, powinien poświęcać odpowiednią ilość czasu na treningi. Kluczowy jest tu również dobrej jakości sprzęt. Gracz powinien mieć odpowiednią odzież, wygodne buty oraz przydatne akcesoria, ale najwięcej uwagi warto poświęcić kijom golfowym. Nie każdy jednak potrafi sam skompletować idealny zestaw – zwłaszcza, jeśli to pierwsze kroki w tym sporcie. Na szczęście istnieją miejsca, które są stworzone, by pomóc golfiście dobrać właściwe kije golfowe. Wystarczy odwiedzić Fitting Center, w którym specjaliści pomogą znaleźć kije idealnie dopasowane do budowy ciała gracza, jak również jego prędkości swingu.

W Fitting Center gracze mogą testować różne warianty kijów golfowych, aby dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Zatrudnieni tam profesjonalni doradcy udzielą niezbędnych informacji, powiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę, oraz doradzą, który kij pomoże golfiście uzyskać najlepsze możliwe wyniki. Wybierając kije golfowe, można również dobrać – wedle własnych preferencji – shafty, gripy oraz typ główki, żeby czerpać z gry jak największą przyjemność. Jeśli więc żaden z zaproponowanych kijów do golfa nie spełni wymagań klienta, może on zamówić kij golfowy wykonany specjalnie dla niego.

Kije do golfa – tanie czy te z wyższej półki cenowej? Które lepiej się sprawdzą na polu golfowym?

Na rynku można znaleźć kije do golfa różnej wyższej i niższej jakości. Tańsze odpowiedniki od mało znanych producentów mogą być dobre na początek dla osób, które nie chcą wydawać dużych sum na kije do golfa. Trzeba jednak wtedy wziąć pod uwagę, że tanie kije golfowe mogę nie spełniać oczekiwań. Producenci tacy jak Callaway, TaylorMade czy Titleist inwestują w badania i rozwój, dzięki czemu mogą mieć pewność, że ich produkty są nie tylko bezpieczne, ale także trwałe i niezawodne.

Im więcej pieniędzy gracz zainwestuje w sprzęt, tym bardziej prawdopodobne jest, że jego gra ulegnie poprawie. Kije do golfa dobrej jakości będą cechować się lepszą precyzją i wybaczalnością. Poza tym, sprzęt wysokiej klasy jest zwykle lżejszy i łatwiejszy w użyciu, co przekłada się na mniejsze zmęczenie pod koniec rundy i możliwość utrzymania koncentracji na wysokim poziomie. Dodatkowo kije renomowanych marek będą z pewnością trwalsze – wytrzymają dłużej, nawet jeśli będą intensywnie użytkowane.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies