Project Description

Mizuno JPX900 Driver

Do premiery nowej serii ironów Mizuno MP-18 zostało jeszcze trochę czasu. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy niesamowitej niespodzianki, jaką przygotowało Mizuno dla fanów najczystszej formy oraz najwyższej jakości wykonania kijów golfowych.

Seria MP-18 powstała jako swoisty trybut dla wszystkich serii kijów, które Mizuno wytwarza aż od 1933 roku. Zaprojektowane przez najwyższej jakości specjalistów w japońskiej fabryce YORO. Każdy kij został indywidualnie i ręcznie wykończony przez legendarnego projektanta – ‚Turbo’. Dość powiedzieć, że pod tym enigmatycznym kryptonimem kryje się konstruktor wszystkich sześciu setów ironów, którymi sir Nick Faldo wygrywał swoje turnieje Major. Nie ma się co dziwić, że kręcąc filmy promocyjne, mistrzowi Faldo niemal łza kręci się w oku na wspomnienie o dawnej chwale, finezji i jakości wykonania niegdysiejszych kijów, z której dziś w innych ‚plastikowych’ markach tak niewiele zostało.

Cała seria trzech modeli MP-18 doskonale się uzupełnia – wszystko aby pomóc odnaleźć artystę w każdym golfiście aspirującym do najwyższej klasy wyników i sprzętu.

Mizuno MP-18 Irons


Mizuno MP-18 / Dzieło sztuki wśród Muscle Back Irons

Zaprojektowany z najwyższą precyzją przez specjalistów z YORO, iron MP-18 posiada klasyczną formę, znaną z kijów typu muscle back, z których Mizuno słynęło przed laty. Krótsza łopatka, wycięcie w górnej części główki oraz płynna progresja do jeszcze bardziej kompaktowych główek wedge’y – to wszystko są widoczne znaki geniuszu twórców tego modelu, którzy zaprojektowali wiele ironów, którymi grali mistrzowie golfa. Wykuwane w technologii Grain Forged w jedynej na świecie fabryce w Hiroszimie w Japonii.

Sir Nick Faldo tak opisuje te kije: „Można wyraźnie wyczuć wpływ geniuszu ‚Turbo’ na MP-18. Przypominają mi one blade’y, którymi grałem przez te wszystkie lata kariery.

Mizuno MP-18 Irons

Każda główka ironów Mizuno wykuwana jest z jednego kawałka miękkiej stali węglowej, aby zachować idealną strukturę materiału.

Mizuno MP-18 Irons

‚Turbo’ jest jednym z trzech mistrzów pracujących w fabryce YORO. To on stworzył wszystkie sześć setów ironów, którymi sir Nick Faldo wygrał swoje turnieje Major.

Mizuno MP-18 Irons


Mizuno MP-18 SC / Zawodnicze Cavity Back

Klasyczne irony cavity back, zamknięte w kompaktowej główce, dotkniętej indywidualnie przy projektowaniu przez mistrza z YORO. Trochę szersza stopka niż w muscle backach pozwala na większą wybaczalność. Cienka krawędź górna ze skróconym profilem główek i kompaktowymi wedge’ami charakteryzuje te kije jako kolejny model dla golfistów z wysokimi umiejętnościami.

Chris Vorshall, główny inżynier Mizuno: „MP-18 SC załatwia wiele praktycznych kwestii – stabilność, wszechstronność i miękkość czucia piłki łączy z dążeniem naszych projektantów do osiągnięcia najczystszego wyglądu kijów. Dolna część jest trochę szersza, przez co bardziej wybaczalna. Sprawia to, że oba modele doskonale pasują do siebie.”

Mizuno MP-18 SC Irons
Mizuno MP-18 SC Irons

Wszystkie kije nowej serii zostały najpierw zaprojektowane komputerowo, a potem ręcznie dopracowane przez specjalistów z YORO – dopiero na tej bazie powstały formy do produkcji masowej.

Mizuno MP-18 SC Irons

Set kijów MP-18 SC doskonale współgra z modelem MP-18, czyniąc możliwym konfigurowanie setu zgodnie z własnymi preferencjami.

Mizuno MP-18 MMC


Mizuno MP-18 MMC / Multi-Metal Cavity

Aż trzy lata trwały prace w fabryce YORO nad stworzeniem wielomateriałowej konstrukcji kijów, która byłaby stabilna, wybaczalna i jednocześnie zaspokajała pragnienie mistrzów projektowania dla stworzenia czysto wyglądającej formy główki. Użycie wstawek z lekkiego tytanu oraz obciążnika w przedniej części, wykonanej z wolframu i tak pozwoliło na stworzenie unikalnego profilu, który w połączeniu z miękką stalą węglową daje niesamowite wrażenia z gry.

Chris Vorshall: „Model MP-18 MMC stworzyli nasi mistrzowie projektowania z wyraźną wizją – chcieli osiągnąć czystą formę, której dzisiaj brakuje w większości kijów o wielomateriałowej konstrukcji. Przedłużyło to nasz proces rozwoju nowego modelu z dwóch do trzech lat – wszystko dla osiągnięcia tego perfekcyjnego wyglądu i podniesienia poprzeczni jakościowej jeszcze wyżej.”

Mizuno MP-18 MMC Irons

Także w modelu MP-18 MMC zastosowano projektowanie komputerowe, które następnie dopracowali na ręcznych obrabiarkach mistrzowie z YORO.

Mizuno MP-18 MMC Irons

Wszystkie kije kute Mizuno są wytwarzane w tej samej fabryce w Hiroszimie od 1968 roku.

Mizuno MP-18 MMC IronsMizuno MP-18 MMC FliHi


Mizuno MP-18 MMC Fli-Hi / Długie irony w zawodowym stylu

Całą serię MP-18 wzbogacają zamienniki długich ironów (tzw. DLR). Są to kije specjalnie zaprojektowane dla osiągania nieco wyższej trajektorii i większej kontroli w długiej grze – wszystko przy zachowaniu klasycznego profili i nieskazitelnego wyglądu, akceptowanego przez mistrzów z YORO. Nowy model driving irona wykonano z najwyższej jakości stopu stali Maraging. Dodano także stabilizujący obciążnik z wolframu oraz szczelinę za licem dla zwiększenia prędkości początkowych piłki.

Chris Vorshall: „Kije typu MP-18 MMC Fli-Hi są dziś częstym widokiem w torbach zawodowych graczy. Wielu z nich, będąc nastawionym na klasyczny wygląd, zdecydowało się na przejście z hybryd na driving irony. Kije nowej generacji są przy tym dużo bardziej wybaczalne niż klasyczne długie irony oraz zapewniają niesamowite czucie gry.”

Wszystkie nowe modele ironów Mizuno będą dostępne do zamawiania od początku września 2017, z datą realizacji po oficjalnej premierze, 17.09.