Project Description

Mizuno JPX900 Driver

Celem marki Caledonia jest wyprodukowanie puttera idealnego, indywidualnie dopasowanego do gracza i zwiększającego jego szanse na osiągnięcie lepszych wyników.

Przez wiele lat Caledonia doskonaliła swoje produkty, biorąc pod uwagę opinie i doświadczenie wielu zawodowych golfistów. Wynikiem tych analiz jest pięć niesamowitych modeli putterów, inspirowanych klasycznymi formami i posiadających unikatowe rozwiązania technologiczne.

Caledonia oferuje najwyższej jakości produkty wykonane w całości Niemczech – od koncepcji, przez produkcję komponentów i finalny montaż. Użycie wyłącznie najlepszych, precyzyjnie dobranych materiałów gwarantuje osiągnięcie optymalnych parametrów projektowanych putterów. Każdy kij produkowany jest na indywidualne zamówienie, w którym można określić szereg parametrów technicznych oraz wybrać wykończenie. Wszystko po to, aby dostarczyć putter dopracowany w najmniejszym szczególe i idealnie współdziałający z graczem na greenie.

Zobacz, jakie możliwości daje profesjonalny fitting oraz indywidualny dobór parametrów puttera.

Zestaw fittingowy Caledonia dostępny jest w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży tej marki.

Fitting na pierwszym miejscu

Wszyscy najlepsi golfiści na świecie używają kijów indywidualnie dopasowanych do siebie, swojego stylu gry i preferencji. Także puttery mogą być poddane gruntownemu fittingowi w celu dobrania idealnej specyfikacji.

Marka Caledonia stawia na profesjonalny fitting, dlatego w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży dostępny jest zaawansowany zestaw ruchomych elementów. Dosłownie jak z klocków, profesjonalny fitter może za pomocą tego setu zbudować putter Twoich marzeń.

Wybierając spośród szeregu główek, sposobów osadzenia shaftu, precyzyjnie określając wyważenie i rozkład masy w ramach puttera stworzysz kij, który będzie dosłownie przedłużeniem Twoich ramion i idealnie wspomoże Twoją technikę puttowania.

Wisienką na torcie są możliwości personalizacji wyglądu każdego puttera. Określić można wiele elementów estetycznych, takich jak kolor ramy oraz poszczególnych części główki, wykończenie śrub, mostków, a nawet osadzenia shaftu.

Rodzaje główek

Pierwszy wyborem, jakiego trzeba dokonać to rodzaj główki. Dostępnych jest pięć zróżnicowanych technologicznie modeli. Od klasycznego kształtu, jaki oferuje VidiVici czy BigEye, przez pół mallet, aż do bardzo interesującego puttera Viper. Niezależnie od tego, którą główkę wybierzesz, możesz mieć pewność, że jej szkielet powstał w unikalnym procesie produkcji, z zachowaniem najwyższych norm. Wykonane z jednego kawałka metalu za pomocą obróbki CNC w światowej klasy fabryce w Niemczech.

Poszczególne modele dają następnie rozbudowane możliwości dalszego fittingu.

Typ rowków na licu

Szczególnie istotnym elementem do wyboru przy projektowaniu swojego idealnego puttera jest rodzaj lica. Caledonia oferuje aż trzy różne rodzaje wykończenia:

  • Crisp Plain Face – płaskie, bez żadnych rowków, dające najbardziej solidne czucie i maksymalny transfer energii
  • Mild Horizontal Grooves – poziomo frezowane linie na licu dla bardziej miękkiego czucia i tłumienia wibracji
  • Extra Soft Cross Grooves – poprzeczne linie, krzyżujące się na licu dają najbardziej miękkie czucie i tłumienie wibracji

Osadzenie shaftu

Sposób umieszczenia shaftu w główce zmienia dramatycznie właściwości puttera – nawet z tą samą główką, inaczej osadzony shaft będzie dawał zupełnie inne czucie i wyważenie całego kija. Dlatego wybór typu osadzenia shaftu jest naszym zdaniem najważniejszą cechą całego systemu fittingu Caledonia!

Niezależnie od tego, jaką główkę wybierzesz, możesz w znacznym stopniu dobrać finalne czucie Twojego kija poprzez znalezienie idealnego typu osadzenia. Dzięki fittingowi od razu zobaczysz różnicę.

Ciężarki

Każdy putter Caledonia posiada system doboru wyważenia główki. Możliwości, jakie daje zastosowanie różnych wag poszczególnych elementów są nie do przecenienia.

Wybór śrub 0 różnej wadze całkowicie zmienia sposób, w jaki zachowuje się putter przy odprowadzeniu i wykonywaniu uderzenia. Dla znalezienia optymalnego balansu niezbędny jest fitting, podczas którego przetestujesz różne opcje.

Niektóre modele (Viper i Full Mallet) posiadają łączniki (ang. bridges), które uzupełniają korpus główki, dając możliwość wyważenia w indywidualny sposób.

Dodatkowym smaczkiem jest możliwość wyboru spośród kilkunastu kolorów śrub i łączników – wszystko, aby nadać Twojemu putterowi unikalnego wyglądu.

Wewnętrzny system wyważenia

Każdy putter Caledonia można doszlifować pod kątem wyważenia i czucia za pomocą wewnętrznego systemu mini-ciężarków oraz wkładek tłumiących wibracje. W korpus każdej główki można wkręcić szereg małych śrubek – dostępne są stalowe (o wadze 1 gram każda) oraz z tworzywa (praktycznie nic nie ważą). Ich odpowiednie umieszczenie pozwala na precyzyjne określenie środka ciężkości główki.

Dodatkowym smaczkiem jest możliwość rozmieszczenia miniaturowych absorberów wibracji w części odpowiadającej za montaż shaftu do główki. Te małe kawałki miękkiego tworzywa pozwalają na osiągnięcie niezwykle miękkiego czucia i dodatkową zmianę rozkładu masy.

Profesjonalny fitting w BogiGolf Fitting Center

Puttery Caledonia można testować i profesjonalnie dobierać tylko w jednym miejscu w Polsce – naszym centrum fittingu w Siemianowicach Śląskich.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

www.fittingcenter.pl