Project Description

W czasach, gdy ‚smart’ jest już prawie wszystko – od telefonu, przez zegarek aż do całych domów – brytyjski producent wózków golfowych Motocaddy postanowił wprowadzić na rynek nowatorski produkt. Premiera nowego Motocaddy S5 Connect będzie miała miejsce w czerwcu, ale my już znamy szczegóły tej ciekawej i konstrukcji.

Wózki elektryczne Motocaddy ewoluują i są poddawane ulepszeniom konstrukcyjnym. Jednak po wprowadzeniu pierwszego modelu na pilota – S7 Remote – wydawało się, że wszystko chyba zostało już wymyślone. Jednak inżynierowie Motocaddy postanowili wykorzystać modny ostatnio trend na ‚mobilność’ i łączenie ze sobą funkcji różnych urządzeń przenośnych z artykułami codziennego użytku. Zobaczcie co z tego wyszło…

Łączymy wózek z telefonem
To pierwsza z totalnych nowości w S5 Connect (nawet nazwa angielska wskazuje, że musi coś łączyć 🙂
Wózek można sparować ze smartfonem lub tabletem za pomocą połączenia Bluetooth. Dzięki temu podstawowe funkcje telefonu będzie można widzieć i używać na kolorowym wyświetlaczu samego wózka!

Spytacie pewnie – po co? Nie zdarzyło się Wam nigdy czekać na ważny telefon podczas rundy? Za każdym razem wyciągając komórkę z kieszeni spodni lub torby, żeby sprawdzić, czy to właśnie nie dzwoni szef, wspólnik lub ważny klient? To dekoncentruje, nie ma dwóch zdań.
Dzięki połączeniu komórki z S5 Connect będzie można na wyświetlaczu wózka mieć podgląd na to co dzieje się na telefonie schowany głęboko w torbie i nawet wyciszonym:

  • widzieć przychodzące połączenia
  • mieć pogląd na nowe SMSy oraz maile
  • a nawet otrzymywać powiadomienia z Facebooka!

Dla wielu to pewnie szok i niepotrzebny gadżet. Jednak niestety (albo ‚stety’) w tę stronę zmierza świat – trzeba być cały czas online, także na golfie 🙂

To jednak i tak tylko mały bonus – najważniejsza funkcja powstała z połączenia telefonu z wózkiem jest znacznie bardziej interesująca z punktu widzenia golfistów!

GPS w wózku golfowym
panel wózka Motocaddy S5To prawdziwy smaczek i rewolucja w konstrukcjach wózków Motocaddy. Oprócz nowego modelu wózka – powstała także całkiem nowa aplikacja na smartfony. I tu niespodzianka – nowy wózek S5 Connect jest wyposażony w lokalizator GPS. Już łapiecie możliwości?

Jeśli nie to krótko opiszemy. Wózek po połączeniu z telefonem, na który to zainstalowana jest aplikacja – staje się w zasadzie mobilnym golfowym GPS-em. Aplikacja dokonuje wszelkich obliczeń pozycji i pozwala na odczyt Waszej pozycji na polu golfowym. Do tego to, co aplikacja obliczy – pojawia się w trybie rzeczywistym na wyświetlaczu wózka. Wystarczy jedno spojrzenie, aby wiedzieć ile mamy do flagi, końca i początku greenu.

Czyli nowy wózek S5 Connect spełnia tę samą funkcję, co na przykład zegarki z GPS-em golfowym. Tylko, że nie trzeba nosić zegarka podczas gry (ja na przykład bardzo tego nie lubię) – wszystko wyświetla się na ekranie wózka.

Rama i funkcjonalności
Od strony czysto mechanicznej, nowy wózek to sprawdzona konstrukcja serii S. Czyli gruba, wytrzymała rama, łatwe składanie do możliwie małych rozmiarów, zdejmowane koła i możliwość zapinania toreb w systemie EasiLock.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to zakres dodatkowych usprawnień można śmiało porównać do sprawdzonego od lat wózka S3 Pro. Wózek można wysłać na odległość do 45 metrów, aby następnie samoczynnie się zatrzymał (tzw. Adjustable Distance Control). Pokazywanie czasu i płynnego stanu naładowania baterii to już standard w wózkach tej klasy – ale dostępne jest i tu.