Project Description

Mizuno JPX900 Driver

W segmencie shaftów premium Accra jest jednym z liderów technologii i innowacji. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów kompozytowych oraz nieustannemu rozwojowi swoich autorskich koncepcji, marce udało się uzyskać produkty o właściwościach, jakie trudno znaleźć wśród innych producentów.

Accra to marka typowo ‚fitterska’ – to znaczy nastawiona nie na sprzedaż swoich produktów w jak najszerszym kanale, po jak najniższych cenach. Zamiast tego, producent inwestuje w rozwój sieci profesjonalnych partnerów – centrów fittingu i indywidualnych fitterów z ogromnym doświadczeniem. Dzięki temu shafty Accra trafiają w ręce golfistów wyłącznie po profesjonalnie przeprowadzonych sesjach fittingowych – co gwarantuje  najlepsze osiągi, precyzyjnie dobrane dla Twojego swingu golfowego.

Produkty Accra od lat trafiają także w ręce najlepszych golfistów na świecie – grających w zawodowych ligach na całym świecie.

Z tego artykułu dowiecie się więcej na temat technologii i filozofii marki Accra.

S3 Shaft Simulation System

Specjalistyczna maszyna, która pozwala określić dokładną charakterystykę każdego shaftu

Niesamowitym elementem rozwoju shaftów Accra jest maszyna S3 (Shaft Simulation System – stąd nazwa S3). Ta zaawansowana technologia pozwala na zmierzenie i analizę profilu każdego shaftu w zaledwie kilka minut. Każdy z shaftów, który wychodzi z produkcji jest sprawdzany tą maszyną – stąd kontrola jakości tej marki należy do najbardziej drobiazgowych na świecie.

System S3 pozwala na zmierzenie szeregu zaawansowanych parametrów shaftów:

  • Liniowość profilu – dzięki odczytowi w wysokiej rozdzielczości maszyna sprawdza, czy shaft jest idealnie prosty
  • Profil zgięcia – tysiące czujników sprawdzają jak zachowuje się shaft podczas naprężeń, rysując profil od dołu do góry
  • Częstotliwość – mierząc częstotliwość drgań można z ogromną precyzją określić sztywność shaftu
  • Torque – precyzyjne silniczki skręcają shaft mierząc jego podatność na obrót wokół własnej osi
  • Ogólny współczynnik jakości – określający, czy shaft spełnia surowe normy Accra w każdym z aspektów technicznych

Cały proces przebiega automatycznie, z zastosowaniem robotów, co eliminuje czynnik ludzki, jako ewentualny błąd pomiarowy. Dlatego kontrola jakości i normy dla shaftów Accra należą do najlepszych w golfowym przemyśle.

DyMatch Technology

Dzięki niej wszystkie shafty w ramach modelu mają podobne czucie

Wielu uważa tę technologię za jedną z najbardziej przełomowych w ostatnich 10 latach! Inżynierowie Accra zauważyli, że wielu czołowych golfistów na świecie używa zupełnie innych profili shaftów w swoich kijach (szczególnie długich). Wynika to z powszechnej ‚wady’, którą powiela większość producentów shaftów – produkują oni sztywniejsze shafty poprzez dodanie grubszych ścianek, co automatycznie zwiększa ich wagę. W połączeniu z teorią, że shafty do woodów powinny być przycinane na dole przed założeniem do główki, sprawia, że poszukiwanie idealnego kompletu do wszystkich długich kijów jest nie lada wyzwaniem.

Zamiast tego Accra wymyśliła system DyMatch. Oznacza on, że shafty w ramach jednego modelu posiadają dokładnie takie same parametry – niezależnie czy są projektowane dla drivera, wooda czy hybrydy. Zapewnia to identyczne czucie każdego z kijów, a profesjonalnym club fitterom pozwala skupić się na samej wadze i osiągach shaftu, a nie szukaniu idealnego odpowiednika dla modelu, który właśnie przed chwilą znaleźli dla Twojego drivera.

Shafty wykonane w technologii DyMatch to przede wszystkim cała seria FX, w ramach której dostępne są aż cztery główne grupy shaftów o różnych właściwościach. Dodatkowo seria iWood / iHybrid także posiada podejście DyMatch.

Constant Flex Technology

Shafty w ramach tego samego modelu posiadają podobną sztywność – niezależnie od wagi

W ramach jednego modelu shafty Accra posiadają identyczną sztywność określaną poprzez współczynnik częstotliwości drgań. Oznacza to, że po określeniu odpowiedniej twardości shaftu, można bez wpływu na zgięcie kija, eksperymentować z różnymi wagami. Daje to bardzo precyzyjne możliwości wyboru idealnego modelu i wagi shaftu.

Jest to także godne odnotowania, ponieważ większość producentów shaftów wraz ze wzrostem wagi, produkuje także modele shaftów o większej sztywności niż ich lżejsze odpowiedniki (nawet w ramach tego samego modelu). Natomiast wszystkie shafty Accra posiadają tę niesamowitą cechę jaką jest stała sztywność w ramach modelu.

Thin Wall Technology

Cieńsze ścianki sprawiają, że shaft szybciej odzyskuje swój kształt dla zwiększenia transferu energii

Accra używa najwyższej klasy materiałów kompozytowych z bardzo małą zawartością żywicy pomiędzy włóknami. Zmniejsza to grubość ścianek w shaftach dla zapewnienia niesamowitego czucia i poprawy transferu energii podczas uderzenia.

Ostatnie osiągnięcia w rozwoju technologii i kompozytów pozwoliły inżynierom Accra na tworzenie shaftów z dużo większą zawartością włókien grafitowych. Mniej ‚wypełniacza’ jakim jest w przypadku większości shaftów żywica, eliminuje mikro-niedoskonałości w ściankach, które sprawiają, że shaft może posiadać nieregularne czucie i właściwości. Dodatkowo wysokiej klasy włókna i ich sploty powodują szybszy powrót shaftu do swojej prostej formy podczas wykonywania swingu golfowego – tym samym przekładając się na większy transfer energii i większe odległości.

Carbon Weave Technology

Zaawansowane materiały i sploty włókien pozwalają na manipulowanie właściwościami shaftów

Technologie Accra obejmują kilkanaście różnych rodzajów splotów włókien w ramach shaftów. Łączenie różnych materiałów i kompozytów w jeden rodzaj gotowego produktu, pozwala na osiąganie niesamowitej różnorodności parametrów takich jak zdolność do skręcania, stabilność poprzeczna itd. Dodatkowo w większości modeli Accra używa kilku rodzajów splotów w jednym shafcie – wszystko dla zapewniania optymalnych parametrów nie tyle shaftu jako całości – co jego poszczególnych sekcji.

Shafty Accra posiadają także równy profil zwężania – od górnej sekcji, aż do samego dołu. Zapewnia to identyczne czucie każdego shaftu.