Project Description

Kim są Sam, Alexis, Charlie Woods i Elin Nordegren?

Tiger Wood – blaski i cienie stylu życia. Chcesz iść jego śladem?

Jak i na czym zarabia Tiger Woods? Fakty i mity

Czy Elvis Presley życie, czyli co spowodowało upadek Tigera Woodsa?

Prawdziwego mężczyzny nie poznaje się po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Czy Woods powróci jako Tiger?

Gdy grał Tiger Woods kibice przychodzili, bo chcieli zobaczyć coś, czego jeszcze nie widzieli. Liczyły się igrzyska. Kim jest Tiger Woods prywatnie? Został zaprogramowany na sukces. Gdy miał osiem miesięcy ojciec sadzał go w garażu i przez kilka godzin swingował w rozpiętą siatkę. Gdy Tiger miał dziesięć miesięcy dostał do ręki kij i powtórzył to co doskonale już znał – po raz pierwszy uderzył piłkę. W szkole nie mógł uprawiać innych dyscyplin sportu, bo musiał skupiać się na golfie. Z ascetyczną cierpliwością buddyjskiego mnicha dążył do doskonałości. Celowi temu było podporządkowane życie osobiste Tigera Woodsa. W czasach, gdy był nastolatkiem i na horyzoncie pojawiała się dziewczyna, która zbyt mocno absorbowała Tigera była skutecznie płoszona przez jego rodziców. Jak to się stało, że Tiger ożenił się? Jego ojciec – Earl Woods zmarł w 2006 roku po trwającej kilka lat chorobie.

Kim są Sam, Alexis, Charlie Woods i Elin Nordegren? Rodzina Tiger Woodsa.

Tiger Woods golfista

Tiger Woods ma dwoje dzieci z małżeństwa z Elin Nordegren. Jedno z nich, pierworodne, jest córką. Sam Alexis Woods urodziła się 18 czerwca 2007. Jak Tiger poznał swoją żonę? Nordegren podjęła pracę w sztokholmskim sklepie odzieżowym, gdzie poznała Mię Parnevik, żonę szwedzkiego golfisty Jespera Parnevika, który zatrudnił Nordegren jako opiekunkę swoich dzieci. Praca w pełnym wymiarze godzin wymagała od niej przeniesienia się do Stanów Zjednoczonych. Parnevik przedstawił ją Tigerowi Woodsowi podczas Open Championship 2001. Pobrali się w październiku 2004 roku. W dniu 2 września 2008 roku Woods ogłosił, że spodziewa się kolejnego dziecka późną zimą. W 2009 roku Nordegren urodziła chłopca, Charliego Axela Woods. W grudniu 2009 roku jej małżeństwo z Woodsem było przedmiotem licznych relacji w mediach. Stało to się po tym, jak Woods przyznał się do niewierności. Tiger zapowiedział, że zrobi „nieokreśloną przerwę” od golfa, aby popracować nad swoim małżeństwem. Te wysiłki zakończyły się jednak niepowodzeniem. Elin i Tigers sfinalizowali swój rozwód w Panama City na Florydzie w dniu 23 sierpnia 2010 r.

Tiger Wood – blaski i cienie stylu życia. Chcesz iść jego śladem?

Earl Woods był człowiekiem bardzo silnym mentalnie. Był dwa razy w Wietnamie w formacji zielonych beretów jako saper. To co sam umiał, przekazał synowi – silną psychikę. Obca mu była jednak sława. Marzeniem ojca było uczynić z syna nowego Jezusa lub Gandhiego, który zlikwiduje ograniczenia rasowe w USA, gdzie znajdowały się pola golfowe, na które nie chciano wpuścić Tigera. Tiger Woods pokazał, że nie pochodzenie, ale pracowitość są drogą do pozycji życiowej. Był też ceniony za bezpośredniość. Źródła milczą jakich środków użyli rodzice, aby Tiger zerwał ze swoją pierwszą dziewczyną Diną Gravell. Bycie osobą publiczną zaczęło Tigerowi ciążyć. Uwielbiał nurkowanie, gdyż twierdził, że ryby nie wiedzą kim on jest.

Jak i na czym zarabia Tiger Woods? Fakty i mity

Woods stał się profesjonalnym graczem w wieku 20 lat, czyli w sierpniu 1996 roku. Natychmiast podpisał umowy reklamowe z Nike i Titleist. 5-letni kontrakt o wartości 105 milionów dolarów z Nike, był największym pakietem sponsorskim podpisanym przez zawodowego sportowca w tym czasie. Obecnie Tiger gra kijami golfowymi marki Taylor Made. W 2000 roku Woods wygrał sześć kolejnych turniejów na PGA Tour, co było najdłuższą zwycięską passą od 1948 roku, gdy tego samego dokonał Ben Hogan. Jednym z nich był US Open, na którym Tiger pobił lub dziewięć rekordów turnieju, co „Sports Illustrated” nazwał najlepszym występem w historii golfa. Tiger wygrał turniej z rekordowym 15-punktowym marginesem i zdobył czek na 800.000 $. Drugim zasadniczym źródłem dochodu jest kierowana przez Tigera Woodsa firma TGR Design. Zajmuje się ona projektowaniem pól golfowych.

Tiger Woods życie prywatne

Dina Gravell była miłością Tigera w czasach szkolnych. Była zdumiona, gdy zobaczyła w domu Tigera całą ścianą ozdobioną zdjęciami, wycinkami z prasy i trofeami. Chłopak wraz z nią odkrywał nowy świat: wyjście do kina, grę w kręgle. Wcześniej jego pasją i obsesją był golf. Dina uważała, że gdy w ich życiu pojawią się dzieci, rodzina usunie na drugi plan sport. Elin Nordegren była pierwszą żoną Tigera Woodsa. Pobrali się w 2004 roku. Z tego związku urodziło się dwoje dzieci i zakończył się rozwodem w 2010 roku. Erica Herman zarządzała pop-upową restauracją swojego chłopaka. Spotkali się pod koniec września 2017 roku. Wkrótce potem upublicznili swój związek i pomimo napiętego harmonogramu Woodsa, spędzali ze sobą dużo czasu. Erica wspierał Woodsa na turniejach i spędzał wiele czasu z jego dziećmi. Przed rozpoczęciem The Open kibicowali Serenie Williams na Wimbledonie. Media donosiły również w krótkotwałych i raczej ukrywanych znajomościach z: Rachel Uchitel,  Jamie Grubbs, Kaliką Moquin, Mindy Lawton, Cori Rist, Holly Sampson, Joslyn James, Loredaną Jolie, Julie Postle, Theresą Rogers, Raychel Coudriet.

Czy Elvis Presley życie, czyli co spowodowało upadek Tigera Woodsa?

Bridgestrone Tiger Woods

Nie jest zasadnicze dla wychowania to, że dzieci nie słuchają rodziców. Tak się działo od zarania dziejów. Pierwszoplanowa znaczenie ma to, że obserwują ich i wzory podejrzanych zachowań się utrwalają. Skoro ojcu przez przykład udało się wychować golfistę, który jeszcze nie potrafił chodzić to i nastolatkowi wbiło się w pamięć, że mężczyzna jest zwolniony z dochowywania wierności małżeńskiej. Taki wzór postępowania miał Tiger zakorzeniony. Sympatyczne panie miło się czuły, gdy to właśnie ich uśmiech odwzajemnił gracz – bożyszcze tłumów. Skoro nie był wierny rodzinie, jej wsparcie dla niego wiele nie znaczyło. Presja otoczenia na wygrywanie, brak możliwości popełnienia błędu (bo kibice byli przyzwyczajeni do wirtuozerii Tigera) powodowały, że czuł się samotny. Musiał pokonywać coraz większe napięcie. Do uniesienia ciężaru takiej sławy ojciec go nie przygotował.

Czy Woods powróci jako Tiger?

25 listopada 2009 „The National Enquirer” napisał, jakoby Woods miał romans z Rachel Uchitel – menadżerką nocnego klubu. Sama zainteresowana zaprzeczyła tym pogłoskom. Dwa dni później Woods w pobliżu domu spowodował wypadek samochodowy. Samochód wpadł w żywopłot, zderzył się z hydrantem przeciwpożarowym i uderzył w drzewo. Z auta pomogła mu się wydostać Elin. Tiger odniósł niegroźne rany na twarzy. Ogłosił potem, iż nie pojawi się już na żadnym turnieju do końca 2009 roku. Rok 2009 był pechowy. W nim barmanka z San Diego, Jaimee Grubbs, publicznie oświadczyła w plotkarskim magazynie Us Weekly, że miała ponad dwuletni romans z Woodsem. W tym samym dniu Tiger wystosował przeprosiny, wyrażając żal za „naruszenie zaufania swojej rodziny”. Potem 12 kobiet oświadczyło w różnych medialch, że miały romans z Tigerem. Mistrz nie zaprzeczył.  Ciśnienie medialne rosło. 11 grudnia 2009 Woods przyznał się do niewierności i jeszcze raz przeprosił rodzinę. Od rozwodu z Elin Nordegren w 2010 roku, po przyznaniu się do szeregu niewierności, prywatne życie Woodsa toczyło się publicznie. Zbiegło się to ze znaczną utratą formy, licznymi obrażeniami, których powaga groziła przerwaniem kariery. Po powolnym starcie w 2014 roku, Woods doznał kontuzji podczas ostatniej rundy Honda Classic.  Nie był w stanie ukończyć turnieju. Wycofał się po 13 dołku, powołując się na ból pleców. 5 lutego 2015, Woods wycofał się z Farmers Insurance Open po kolejnej kontuzji pleców. Problemy Tigera Woodsa z kręgosłupem utrudniały mu powrót do świetności w 2017 roku. W styczniu nie wziął udziału w Farmers Insurance Open. 3-go lutego wycofał się z turnieju European Tour w Dubaju. 31 marca Woods ogłosił na swojej stronie internetowej, że nie zagra w Turnieju Masters 2017, mimo że został zakwalifikowany do gry przez lekarzy. Tiger Woods powrócił do golfa w 2018 roku i pokazał, że nadal może grać na szczycie dzięki wygranej w 2019 Masters. Jest wielce prawdopodobne, że w powrocie do formy mogła pomóc mu Erica Herman. Obecnie Tiger gra piłkami marki Bridgestone oraz kijami Taylor Made, które dostępne są w sklepie ze sprzętem do gry w golfa Bogigolf.