Project Description

Miłośnicy golfa z roku na rok mogą cieszyć się z coraz większej liczby wysokiej jakości pól golfowych, które spełniają wszystkie niezbędne normy i stanowią realną odpowiedź na popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce. Warto jednak pamiętać o tych obiektach, które już od lat cieszy się estymą wśród wszystkich golfistów, zarówno tych początkujących, jak i profesjonalnych. Mowa o miejscu oddalonym zaledwie 30 kilometrów od Warszawy – polu golfowym Sobienie Królewskie.

pole do gry w golfa pod Warszawą Sobienie Królewskie

Kiedy powstało pole golfowe w Sobieniach Królewskich?

Wspaniały, 150-hektarowy teren w malowniczym sąsiedztwie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, bliska odległość od Warszawy i coraz większe zainteresowanie golfem – te trzy argumenty wystarczyły, by grupa inwestorów, będących jednocześnie miłośnikami tego szlachetnego, wywodzącego się z Wielkiej Brytanii sportu sprzymierzyli siły w celu stworzenia wyjątkowej przestrzeni dla wszystkich, zarówno najmłodszych, jak i tych znacznie starszych sympatyków aktywności fizycznej.

To właśnie w 2009 roku powstało pole golfowe, od samego początku sprawiając wrażenie bardzo dojrzałego pod względem roślinności i ukształtowania terenu, spełniającego nie tylko wszystkie formalne wymogi, ale także zaspokajającego rosnące oczekiwania golfistów amatorów i profesjonalistów.

Tak oto po kilkunastu latach wytężonej pracy, oczom gości hotelowych ukazuje się imponujący obiekt, wyposażony w kilkanaście zadaszonych stanowisk, dołki treningowe o długości nawet 150 metrów, chipping area o wymiarach 2000 metrów kwadratowych, putting green oraz profesjonalną akademię golfa w Sobieniach. Niech pozornie młody wiek pola nas nie zmyli – już teraz, po kilkunastu latach pole to zyskało miano jednego z najlepszych terenów do gry w golfa w Polsce.

sobienie królewskie pole golfowe kiedy powstało

Kto zaprojektował 18 dołkowe pole golfowe w Sobieniach Królewskich?

Każdy bywalec światowych pól golfowych, odwiedzając tereny przeznaczone do gry w Sobienie Królewskie pola golfowe Golf & Country Club zauważa, że żaden, nawet najmniejszego elementu pole nie pozostawiono przypadkowi.

Imponujące, 18-dołkowe pole golfowe zostało zaprojektowane przez znanych na całym świecie projektantów Ford Golf Design Group, którzy inspirując się brytyjskimi polami golfowymi z lat 20-tych, wykorzystali atut piaskowego podłoża i stworzyli przestrzeń, zapewniającą idealne warunki gry nie tylko dla profesjonalistów, ale też osób dopiero rozpoczynających przygodę z tą wspaniałą dyscypliną sportową.

Projektanci, biorąc pod uwagę niezwykle wdzięczne warunki, postanowili stworzyć pole, które od pierwszego dnia dostępności sprawiało wrażenie dojrzałej przestrzeni, na której rozegrano już niejedną rundę. Wspaniałe przeszkody wodne, roughy i wyjątkowa roślinność sprawia, że efekt finalny zachwyca praktycznie każdego gościa odwiedzającego pole. 

Architektura pola golfowego w Sobieniach, czyli co może zaskoczyć Cię podczas rundy

Pole golfowe w Sobieniach to wysmakowany, dopracowany w każdym detalu teren, który charakteryzuje się niezwykle pofałdowaną powierzchnią, zapewniającą dodatkowe emocje związane z grą na polu, w którym próżno szukać prostych linii.

Unikalna roślinność nie tylko zwiększa ogólną estetykę, ale też urozmaica grę i stanowi swoistego rodzaju drogowskaz do kolejnych dołków. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, analizując architekturę pola golfowego zlokalizowanego w Sobieniach? Przede wszystkim doskonale zadbane greeny o optymalnym nachyleniu, fairwaye z gęstą trawą i prawdziwy punkt programu – jeziora stanowiące dodatkowe wyzwanie, zarówno dla początkujących graczy, jak i wytrawnych golfistów.

Każdy z 18 dołków charakteryzuje się potrzebą odmiennego podejścia do zagrania, ułożenia nowej strategii i uwzględnienia przeszkód naturalnych oraz warunków atmosferycznych. Jako przykład weźmy dołek numer 14 – Par 4 uznawany przez ekspertów za najtrudniejszy na całym polu. Z reguły gra odbywa się pod wiatr, a długi drive może wyekspediować piłkę golfową wprost do jeziora. Praktycznie każdy dołek ma takie smaczki, dlatego też architektura pola Sobienie Królewskie golf jest tak zachwycająca.

pole do gry w golfa Sobienie Królewskie

Akademia Golfa w Sobieniach Królewskich

Golf to jedna z tych dyscyplin sportowych, która cieszy się coraz większą popularnością wszystkich osób, które chciałyby spróbować innego sportu niż te, które znamy z dzieciństwa. Gra w golfa niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów, pragnących uprawiać ostrożny, zoptymalizowany wysiłek fizyczny. Czy jednak pierwsze kroki w golfie nie stanowią zbyt dużego wyzwania? Nie, jeśli postawimy je z profesjonalistami.

Pole golfowe Sobienie Królewskie to nie tylko imponująca infrastruktura idealnie nadająca się do gry, ale także profesjonalna akademia golfowa, w której każdy, bez względu na doświadczenie zwiększy swoje umiejętności i wejdzie na wyższy poziom gry. Co zyskujemy dzięki uczęszczaniu do akademii golfa przy polu Sobienie? Przede wszystkim spersonalizowane programy treningowe dopasowane do naszych potrzeb i gwarantujące maksimum efektów. Treningi odbywają się nie tylko na tradycyjnym polu golfowym, ale też na driving range i symulatorach golfu. Uczestnicy akademii zyskują także pełen dostęp do całej infrastruktury pola golfowego Sobienie Królewskie i profesjonalną opiekę trenerów.

Wystarczy wspomnieć, że między innymi Adam Mitukiewicz, PGA Fully Qualified Golf Professional jest jednym z mentorów, z którym możemy rozpocząć swoją przygodę na polu golfowym. Ten słynny profesjonalista w swoim fachu zapewni nam wsparcie w stworzeniu planu treningowego, a także kalendarza startów w najbardziej prestiżowych turniejach w Polsce będących pod patronatem PZGolf. Dla chętnych organizowane są ekskluzywne obozy, podczas których nie tylko pogłębimy swoją wiedzę i umiejętności golfowe, ale też nawiążemy ciekawe kontakty i przyjaźnie.

trener golfowy warszawa

Cennik gry na polu golfowym w Sobieniach Królewskich

Jak kształtują się koszty związane z aktywnym użytkowaniem imponującego pola golfowego? Bez względu na nasze doświadczenie, członkostwo roczne będzie dla nas najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem.

Indywidualne członkostwo roczne obejmujące dni powszednie to koszt 3 500 złotych. Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowych doświadczeniach, warto zwrócić uwagę na ofertę członkostwa Unlimited, które warte jest, w zależności od płci członka, 5 000 złotych dla kobiet i 5 500 dla mężczyzn. Co otrzymujemy w pakiecie rocznego członkostwa unlimited? Przede wszystkim możliwość gry w 3-dołkowej akademii golfa i 18-dołkowym polu golfowym bez żadnych ograniczeń, również w weekendy. Dodatkowo otrzymujemy bogaty pakiet benefitów jak rabaty na wynajem melexów, szafek czy dodatkowe, ekskluzywne zniżki na pobyt w Hotelu Sobienie, w restauracji oraz barze należącym do klubu golfowego. W ramach rocznego członkostwa możemy liczyć także na duże zniżki podczas zakupu akcesoriów takich, jak wózki golfowe i inne akcesoria

Pole golfowe Sobienie stawia także na rozwój młodzieży, dlatego członkostwo roczne junior jest dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Młody miłośnik golfa, do 18 roku życia otrzyma status Junior Unlimited w cenie 3 000 złotych, podczas gdy młodzież w wieku 18 do 23 lat może stać się rocznym członkiem za 3 500 złotych. Dodatkowy rabat w wysokości 500 lub 1 000 złotych naliczany jest do rocznego członkostwa Junior, jeśli jeden lub dwoje rodziców także dysponuje regularnym członkostwem.

Pole golfowe w Sobieniach Królewskich – czy to dobre miejsce dla początkującego golfisty?

Choć większość wytrawnych golfistów, oceniając infrastrukturę i jakość pola golfowego, analizuje je pod kątem gry średnio-zaawansowanej lub zaawansowanej, to jednak nie oznacza to, że pole golfowe w Sobieniach Królewskich jest zarezerwowane jedynie dla takich odwiedzających.

Golf to dyscyplina sportowa, która z roku na rok zyskuje na popularności, i coraz więcej osób, skuszonych tego typu aktywnością fizyczną pragną poczuć się jak Tiger Woods czy inni zawodowi golfiści. Czy pole golfowe Sobienie to miejsce dla nich?

Oczywiście, że tak, czego dowodem jest tak duże zainteresowanie ze strony nowych klientów, pragnących odpocząć, chociaż na chwilę od zgiełku Warszawy. Sobienie zapewnia bardzo komfortowe pole, które wprawdzie charakteryzuje się z odpowiednią specyfiką, jednak umożliwia stały wzrost umiejętności. Nikt jednak nie pozostawia nas samemu sobie podczas pierwszych kroków z golfem.

Słynna akademia golfa zapewni nam możliwie jak najlepsze warunki do treningu, który z czasem umożliwi nam zwiększenie umiejętności i kompetencji, czyniąc nas świetnych golfistów. Akademia golfa ma w swojej ofercie cały szereg programów treningowych, dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania, ale też naszych potrzeb. Sobienie Golf Academy, to jak wcześniej już wspomniano gwarancja mocnego startu i szybkiego rozwoju, a być może początku prawdziwej pasji do golfa.

początkujący gracze golfowi na polu golfowym w Sobieniach Królewskich

Sklep golfowy i fitting golfowy pod Warszawą

Możliwość gry w golfa na świeżym powietrzu i na profesjonalnym polu to ogromna korzyść wynikająca z użytkowania sąsiadującego z warszawą pola golfowego Sobienie Królewskie. Pamiętajmy jednak o tym, że nie samym graniem golfista żyje.

By kolejne rundy były prawdziwą przyjemnością, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiednie, dopasowane do naszych umiejętności i doświadczenia kije golfowe, a także trening, który ukaże wszystkie nasze silne i te słabsze strony. Czy w okolicach Warszawy jest miejsce, które umożliwi nam skorzystanie z usług fittingu golfowego? Oczywiście, że tak – idealnym miejscem jest Konstancin Golf, wyposażony w zaawansowany symulator gry w golfa.

Symulator TrackMan, z którego możemy skorzystać, umawiając się na wizytę do Konstancin Golf to zaawansowane oprogramowanie, które w najmniejszych detalach odwzorowuje grę w golfa i nasze osiągi. Każde uderzenie wykonujemy własnymi kijami i piłkami golfowymi, a algorytm, na podstawie licznych parametrów zwraca nam rezultat, dokonując przy okazji szczegółowej analizy, która będzie idealnym materiałem do wprowadzania usprawnień w naszej technice. Konstancin Golf to jednak nie tylko centrum umożliwiające poprawę naszej gry, ale także idealne miejsce pod Warszawą do zimowych treningów przed intensywnie zapowiadającym się sezonem.

Czy fitting golfowy już zaliczony? Nie zapomnijmy najważniejszym dla golfisty miejscu, jakim jest sklep golfowy Warszawa. Bogigolf to wymarzona oaza golfowa dla każdego, zarówno początkującego. jak i zaawansowanego golfisty, który poszukuje nie tylko podstawowego wyposażenia, ale także akcesoriów, ubrań czy prezentów dla bliskiej osoby. Sklep golfowy pod Warszawą to idealny punkt wycieczki w drodze na pole golfowe Sobienie Królewskie. 

clubfitting w warszawie