Wózki golfowe

Wózek golfowy należy do podstawowego wyposażenia, jakie każdy golfista używa podczas rundy. Konstrukcja wózków do golfa może być rozmaita - są wózki dwukołowe, które najczęściej ciągniemy oraz trójkołowe do pchania. Bardzo dużą część rynku zajmują też wózki elektryczne do golfa, które napędzane są silnikiem, często są wyposażone w zdalne sterowanie za pomocą pilota i znacząco ułatwiają transport całego wyposażenia jakie mamy w swojej torbie golfowej.

Kije golfowe US Kids

Marki

Wózki golfowe – komfort i wygoda na polu golfowym

Temat wózków golfowych jest długi i obszerny. Dla jednych wózek służy tylko do zdobycia celu, dla innych jest to narzędzie ułatwiające zabawę, a jeszcze inni uważają go za obowiązkowy dodatek każdego zawodnika. 

Wózki golfowe dzielą się na małe – ręczne i elektryczne, oraz większe – typu melex, o napędzie elektrycznym. Jedne i drugie służą do tego samego: aby usprawnić i uprzyjemnić grę w golfa. Dźwiganie kilkunastu kilogramowej torby z kijami i akcesoriami golfowymi przez kilka kilometrów nie wpływa pozytywnie na ten typ relaksu, jaki zapewnia golf. Można byłoby napisać, że sprzedajemy profesjonalne wózki golfowe, jednak wózek do przewożenia kijów i akcesoriów golfowych musi być przede wszystkim wygodny i dopasowany do sprzętu, który ze sobą zabierasz. Ceny wózków są różne. Te najtańsze można kupić poniżej 200 zł, te najdroższe mogą kosztować nawet 15000 zł. Własny wózek to wygoda oraz niezależność, dlatego warto się w niego zaopatrzyć. Odwiedź nasz sklep, a pomożemy dopasować wózek golfowy do Twoich potrzeb. Sprawdzimy, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie dwukołowy, czy trzykołowy, a może, aby zyskać więcej komfortu, zdecydujesz się na elektryczny wózek golfowy.

Trochę nieprawdą jest napisanie, że wózek służy jedynie do usprawnienia gry. Wielu miłośników tego sportu, mogłoby się obrazić na te słowa. Golf jest sportem, który się kontempluje. Dawniej golf był zarezerwowany jedynie dla elit. Podczas gry poznawało się nowych ludzi, przyszłych kontrahentów, przełamywało lody, podpisywało umowy i omawiało ważne sprawy. Do dziś w wielu grupach tak jest. Wózek golfowy na polu jest jak luksusowy samochód. Musi być wygodny i komfortowy, zapewniać najlepsze funkcje i dawać możliwość pochwalenia się.

Jednak nie dla każdego jest to priorytet. Dla osób, które cenią sobie przede wszystkim grę, liczy się głównie ergonomia. Wózek musi być wygodny i trwały oraz musi pomieścić cały sprzęt i akcesoria zawodnika. Konieczne jest, aby znalazło się w nim miejsce na wodę. Wybierając wózek golfowy, sprawdź, czy bez większego problemu zmieści Ci się w bagażniku, czy będzie można go przewozić razem z zestawem kijów golfowym w Twoim aucie bez specjalnych przygotowań i przepakowywania. Pamiętaj, że golf to przede wszystkim przyjemność i należy się do niego przygotować tak, aby nie myśleć o niczym innym, tylko czerpać z gry jak najwięcej.

Rozwiązania technologiczne w wózkach golfowych

Rozwiązania technologiczne jakie stosują producenci wózków nieraz ocierają się o granicę sci-fi - korzysta się z materiałów z przemysłu lotniczego, hydraulicznych tłoków, a w wózkach elektrycznych nawet z lokalizacji GPS. W naszej ofercie znajdą Państwo wózki golfowe ze wszystkich kategorii produktowych. Biorąc pod uwagę różne budżety oferujemy wózki od najtańszych do ekskluzywnych i bardzo drogich, aby sprostać oczekiwaniom golfistów i golfistek.

Wózkiem golfowym, który od lat jest numerem jeden na rynku jest Clicgear, któreogo konstrukcja opiera się o solidną, wytrzymałą ramę. Jest to zdaniem wielu golfistów wózek na długie lata. Wymienia się w nim tylko części czysto eksploatacyjne, tak jak w dobrej klasy samochodzie - linkę hamulcową, zacisk hamulca czy mechanizm składający. Solidne, duże koła ułatwiają w tym wózku pokonywanie nierówności, jakich pełno na wszystkich polach golfowych.

Ciekawą konstrukcję zastosował ostatnio amerykański producent wózków BagBoy, który wyposażył swój flagowy produkt Nitron w hydrauliczny tłok. Ma on za zadanie znacząco ułatwić rozkładanie tego wózka do golfa, co czasem sprawia problemy, szczególnie golfistkom (każdy wózek 3-kołowy do golfa jest dość ciężki, a żeby go rozłożyć najczęściej trzeba go lekko podnieść). Zastosowanie tłoka wspomagającego rozkładanie znacząco zmniejsza problem siły potrzebnej do wykonania tej operacji przed rundą golfa.

Pionierem w rozwiązaniach technologicznych w wózkach elektrycznych do golfa jest obecnie brytyjska marka Motocaddy. Od 20 lat na rynku dostarcza produkty najwyższej klasy oraz wprowadza innowacje, których inni producenci często nawet nie przewidzieli. Jedną z takich nowinek technicznych jest integracja wózka z naszym telefonem lub tabletem za pomocą połączenia Bluetooth. Dzięki temu, wózek Motocaddy wyposażony w duży wyświetlacz staje się jednocześnie urządzeniem wyświetlającym za pomocą modułu GPS aktualną pozycję golfisty na polu. Dodatkowo na ekranie wózka pojawiają się powiadomienia o połączeniach, mailach, wiadomościach z serwisów społecznościowych i wiele informacji z naszego telefonu - zupełnie bez wyciągania go z torby golfowej.

Wózki golfowe manualne, elektryczne i spalinowe

Wybór wózków golfowych jest całkiem spory. W pierwszej kolejności zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza z punktu widzenia napędu. Najprostsze i najtańsze są wózki golfowe manualne, czyli ręczne, które dodatkowo dzielą się na wózki dwukołowe i wózki trójkołowe. Nie mają one żadnego dodatkowego napędu, są pchane jedynie siłą Twoich mięśni. Z jednej strony wydaje się to sporym utrudnieniem, z drugiej ma sporo zalet. Przede wszystkim takie wózki są najlżejsze i najtańsze. Będzie je najłatwiej spakować do bagażnika, nie zajmują wiele miejsca i nie nadwyrężają kręgosłupa podczas rozkładania. Drugi rodzaj to wózki golfowe elektryczne. Są one dosyć podobne w budowie do wózków manualnych, jednak mają dodatkowy napęd elektryczny. Największą zaletą takich wózków golfowych jest ogromny komfort podczas gry. Czasem, kiedy potyczka na polu golfowym trwa kilka godzin, do tego w pełnym słońcu, przemieszczanie się z wózkiem ręcznym jest bardzo męczące. Jednak wózek elektryczny ułatwi sprawę i pozwoli czerpać z gry jak najwięcej przyjemności.

Spalinowe wózki golfowe typu melex są małymi samochodami. Jest to najbardziej komfortowa opcja, niestety też najdroższa. Spalinowe wózki golfowe zapewniają najszybsze przemieszczanie się w najbardziej komfortowych warunkach po polu golfowym. Dodatkowo wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej uprzyjemniają grę. Jednym z najbardziej pożądanych akcesoriów jest lodówka, która pozwoli napić się chłodnego napoju podczas wielogodzinnych rozgrywek.
 
Wózek golfowy Motocaddy M7 remote
 

Jaki wózek golfowy wybrać? Clicgear – cena

W naszej ofercie znajdziesz wózki golfowe cechujące się wysoką jakością komponentów. Są to: Motocaddy wózek golfowy, Clicgear, Rovic, Jucad, Ticad, Big Max, czy też wózki do golfa Masters Golf  czy lekkie wózki do golfa Longridge. Jednym z najlepszych wyborów będą Cligear wózki golfowe, które charakteryzują się rewelacyjnym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Bardzo dobre wózki tej marki kupisz w cenie nawet poniżej 1000 zł. W palecie produktów tej marki mamy wózki trzy- i czterokołowe. Wózek golfowy ClicGear Mode 8.0 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie wózków golfowych. Charakteryzuje go niezwykła prostota podczas składania, niewielkie rozmiary po złożeniu oraz wygoda i stabilność podczas prowadzenia. W naszej ofercie znajduje się także wiele akcesoriów do wózków golfowych wszystkich marek, także marki Clickgear.

Clicgear wózek do golfa

 

Wózki golfowe dla dzieci – jak zadbać o najmłodszych graczy?

Pisząc o wózkach golfowych, nie można nie wspomnieć o tych dla naszych najmłodszych graczy. Wózek golfowy dla juniora musi być maksymalnie wygodny i lekki. Nie ma nic gorszego, niż dobór topornego i ciężkiego wózka dla młodego gracza.

Idealnym produktem dla dzieci będzie wózek golfowy Masters 5 Series – wózek juniorski. Niska cena, prostota, ergonomia oraz duża możliwość regulacji, która gwarantuje dopasowanie dla każdego juniora to wszystko, co jest potrzebne jako pierwszy wózek golfowy.

Używane czy nowe wózki golfowe? W co warto zainwestować?

W wielu rozmowach przewija się temat używanych wózków golfowych. Zwykle padają pytania, czy jest sens kupować taki wózek, czy lepiej zainwestować w nowy. Najlepszą odpowiedzią będzie: to zależy. Opcji jest bardzo dużo. Można kupić używane wózki golfowe w przystępnych cenach, które są niemal jak nowe. Jednak nie jest łatwo trafić na taką ofertę. Wiele aukcji używanego sprzętu golfowego tyczy się już mocno wyeksploatowanego sprzętu po kilku sezonach. Najczęściej to zmiana na nowe kije czy nowy wózek jest powodem sprzedaży już starego i wysłużonego sprzętu. Oczywiście nie jest tak zawsze i warto przeglądać oferty na popularnych serwisach, bo można trafić białego kruka w niskiej cenie.
Jednak kupując wózek używany, możemy tylko wybierać w tych ofertach, które są dostępne na daną chwilę. Golf nie jest tak popularnym sportem jak piłka nożna czy coraz popularniejsze sporty walki. W takich dyscyplinach jest sporo ofert sprzętu używanego. W golfie niestety trudno znaleźć ofertę, która będzie nam odpowiadać, sprzedawca będzie stosunkowo blisko mieszkał i da gwarancję, że przykładowy wózek do golfa jest taki, jak w ogłoszeniu i nie posiada wad. W rzeczywistości może okazać się, że dany produkt pięknie wygląda na zdjęciu, sprzedawca chwali go wniebogłosy, a rzeczywistość będzie całkiem inna. Dodatkowo może być problem ze znalezieniem aukcji z wózkiem, który będzie nam odpowiadał. Każdy golfista ma inne wymagania, nosi inny sprzęt oraz akcesoria. Wózek musi to wszystko pomieścić i zagwarantować, że jego wożenie nie będzie sprawiało dyskomfortu. Czasem trafi się oferta godna zakupu, jednak niełatwo taką znaleźć.
Jeśli nie potrafisz się zdecydować na nowy wózek, to koniecznie odwiedź nasz sklep stacjonarny. Dokładnie pokażemy Ci, jakie wózki są modne, które najlepiej się sprawdzają i na co mamy aktualne promocje. Może okazać się, że na naszych licznych promocjach uda Ci się kupić nowy wózek w podobnej cenie, którą proponują sprzedawcy używanego sprzętu.

Nowoczesne wózki elektryczne z włókna węglowego. Lekka i wytrzymała konstrukcja na każde pole golfowe

Włókno węglowe jest stosunkowo nowym materiałem, który zyskuje ogromną popularność dzięki swoim niesamowitym zaletom. Wykorzystuje się je szeroko w wielu miejscach. Kiedy komuś zależy, aby wykonać trwałą oraz lekką konstrukcję, decyduje się właśnie na włókno węglowe. Idealnym przykładem są wędki z włókna węglowego. Ten materiał sprawia, że w ostatnich latach zaczęto produkować dłuższe, cieńsze, trwalsze i bardziej elastyczne wędki niż w poprzednim stuleciu, a coraz lepiej rozwijająca się technika sprawia, że produkty z włókna węglowego stają się coraz tańsze.
Wózki węglowe są przede wszystkim lekkie. Ma to kilka zalet. Przede wszystkim nie ma problemu z transportem lekkiego sprzętu. Same właściwości użytkowe także się poprawiają i poruszanie się po polu staje się jeszcze łatwiejsze. W przypadku elektrycznych wózków dzięki lżejszej konstrukcji zyskujemy dodatkowy zasięg i czas pracy baterii oraz możliwość odchudzenia sprzętu przez zastosowanie lżejszych zasilaczy.
Rewelacyjnym przykładem wózka węglowego będzie Motocaddy C-TECH. Jest to produkt w rozsądnej cenie, który gwarantuje przyjemną rozgrywkę bez obaw o brak komfortu przez ciężkie i toporne wózki.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u