Project Description

Tiger Woods zarobki – to sekwencja znaków, która cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o częstotliwość wyszukiwania. Wystarczy w pasku adresu Google zacząć pisać Tiger Woods a zaraz pojawia się podpowiedź zarobki. Na drugim miejscu jest Tiger Woods żona.

Dlaczego zarobki Tiger Woods’a wyznaczają standardy?

Tiger Woods

Tiger Woods przeszedł na zawodowstwo w wieku 20 lat w sierpniu 1996 roku i natychmiast podpisał umowy reklamowe z Nike, Inc. i Titleist, które były wówczas najbardziej lukratywnymi kontraktami reklamowymi w historii golfa. Obecnie zarobki plasują Tiger Woods’a na 26. miejscu na liście Forbsa 100 najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. Wynoszą one w sumie 62,3 miliona dolarów rocznie. Zajmuje on 8. miejsce na liście „The World’s Highest-Paid Athletes 2020”.

W sumie od początku kariery zarobił niemal 800 milionów dolarów. Dzieląc na 45 lat oznacza to, że rocznie zarobił średnio 17,78 mln dolarów, co daje 1,48 mln dolarów miesięcznie i stawkę 2080 dolarów na godzinę. Zarobki Tiger Woods’a w większości pochodzą od sponsorów i tytułem wynagrodzenia z prac takich jak projektowanie pól golfowych.

Dzieciństwo i kariera, czyli ojca się nie wybiera

Tiger Woods jest żywym dowodem na to, że golf daje wszystkim równe szanse. Fakt, że mistrzami zostaje kilka procent zawodników zależy od tego, czy na drodze do wspaniałego stylu życia potrafią być skupieni. Jego ojcem był Earl Woods, oficer armii USA a matką Kultida „Tida” Woods. Wychowywał się w wielodzietnej rodzinie. Miał dwóch przyrodnich braci, Earla Jr. i Kevina oraz przyrodnią siostrę Royce. Tiger swoje pochodzenie określa jako „Cablinasian” (od pierwszych liter słów Caucasian, Black, American Indian, and Asian). Sportem zaraził go atletycznie zbudowany ojciec. Tiger Woods w golfa zaczął grać wieku dwóch lat. W wieku trzech lat zagrał w golfa w programie telewizyjnym „The Mike Douglas Show” przeciwko komikowi Bobowi Hopeowi i uzyskał wynik 48 na polu 9-cio dołkowym.

Tiger Woods – osiągnięcia i cena

Tiger Woods zajmuje pierwsze miejsce w wygranych PGA Tour. Jest powszechnie uważany za jednego z największych golfistów i jednego z najbardziej znanych sportowców wszechczasów. Zostanie wprowadzony do World Golf Hall of Fame w 2021 roku. Pierwsze skojarzenie z nazwiskiem Tiger Woods to gigantyczne zarobki. Jest on również człowiekiem. Właściwie nie miał beztroskiego dzieciństwa, bo ciągle grał w golfa. Osiągał wiele, ale im bardziej był znany tym skrupulatniej dziennikarze śledzili każdy jego krok w nadziei na sensacyjny materiał i wysokie nim zainteresowanie. Gigantycznej siły psychicznej starczyło mu do 2009 roku. Wtedy to pojawiły się pogłoski o romansie z menedżerką klubu Rachel Uchitel. Miesiąc później opublikowane zostały treści wiadomości głosowych: nagranej przez rzekomą kochankę i pozostawionej przez Woodsa dla kobiety. W ciągu następnych kilku dni kilkanaście kobiet twierdziło w różnych mediach, że miały romanse z Woodsem. Po tych zdarzeniach wiele firm definitywnie zakończyło z nim współpracę. W 2017 roku został zatrzymany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Obecnie jest rozwiedziony.

Niczym Fenix z popiołów

PGA Tour career summary pokazuje, że do 2009 roku wygrywał turnieje hurtowo i zajmował czołowe miejsca. W 2016 miał 0 startów, w 2017  – jeden, a w latach 2018, 2019 i 2020 wziął udział odpowiednio w: 18, 12 i 7 turniejach, z których zawsze jeden wygrywał. Obecnie Tiger Woods gra kijami golfowymi Taylor Made.

Styl gry

Kibice cenią styl gry Tiger Woodsa za to, że nie wykorzystuje swoich przewag, ale gra wszechstronnie. Słynie z dokładności strzału, silnej gry w bunkrze, zaś jego puttowanie (szczególnie pod presją) jest prawdopodobnie jego największym atutem. Piłki golfowe Bridgestone to obecnie wybór Tigera Woodsa.Wielu ekspertów od golfa określiło Woodsa jako „the greatest closer in history”. Jest odpowiedzialny za wyznaczanie nowych poziomów gry dla profesjonalnych golfistów. Receptą na sukces jest spędzanie większej liczby godzin na ćwiczeniach niż większość graczy.

Kije golfowe Taylor Made Tiger Woods