Project Description

Korzystanie z zestawu urządzeń golfowych do treningu indoor daje dwie zasadnicze korzyści:

  • pozwala mieć kontakt z ulubioną dyscypliną sportu nawet gdy green zamienił się w white,
  • umożliwia analizowanie i doskonalenie wybranego fragmentu gry z użyciem najnowszych zdobyczy techniki.

Rapsodo czyli profesjonalny trener

Czy bezduszna maszyna może być trenerem? Nieco specyficznym, ale tak. Nie będzie motywowała, zachęcała, stosowała technik nlp (a w każdym razie obecnie).

Nie będzie także niecierpliwiła się, denerwowała, okazywała swoich emocji. Będzie jak idealny, rzeczowy profesjonalista dostępny 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Kto to taki? Rapsodo – mobilny dopplerowski radar golfowy, wykorzystujący moc obliczeniową smartfona z systemem iOS. Dostarcza dokładne dane na temat swingu i lotu piłki golfowej. Nagranie swingu można wysłać trenerowi do oceny.

Rapsodo mobilny radar golfowy

Czy warto poświęcać czas na trening puttowania?

Puttout zestaw do puttowania

Okazuje się, że są ludzie, którzy liczą, ile razy jakim kijem było wykonywane uderzenie. Ze wszystkich rodzajów kijów 43% przypada na putter! Czy można nauczyć się władać nim jak John Wayne rewolwerem? Zarówno w przypadku rewolwerowca jak i golfisty trening czyni mistrza. Zawodnik potrzebuje przyrządów, które pozwolą mu wyćwiczyć: siłę strzału, odwodzenie i uderzenie po linii prostej, wysyłanie piłki po zadanej trajektorii.

Mata i zestaw akcesoriów do treningu puttowania PuttOUT zmieszczą się nawet w małym pokoju. Mimo, że mata zajmuje tylko 3m to jej powierzchnia imituje opory toczenia greenu, a miękkie podbicie pozwala cieszyć się grą nawet na podłodze wyłożonej kafelkami.

Bramki, kołki i dołki (do puttowania)

Mimo, że wszystkie składniki zestawu uzupełniają się, to każdy z nich można wykorzystywać oddzielnie.

Jak opanować posyłanie piłki po zadanej trajektorii? Najlepiej w tym celu wykorzystać znaczniki, pomiędzy którymi ma się przemieszczać piłka. PuttOUT Pro Putting Gates to przenośny zestaw trzech bramek o różnych rozmiarach. Przeznaczony jest do użytku zarówno wewnątrz (mocowanie do maty dzięki wypustkom) jak i na zewnątrz (otwory na kołeczki ułatwiają przytwierdzenie do murawy).

Pomysłowość ludzka nie zna granic i dzięki niej powstały dołki do treningu puttowania. Aby je zainstalować nie trzeba robić otworu w podłodze. Jest to raczej matematyczny model dołka zrealizowany tak, aby można go było ustawić w dowolnym miejscu.

PuttOUT Pressure Putt Trainer ma taką krzywiznę, że przy zbyt silnym uderzeniu zwróci piłkę na taką odległość, na jaką poleciałaby za dołek. Zapadka powoduje, że po prawidłowym uderzeniu piłka zostaje w „dołku”. Dołki do treningu puttowania pozwalają ćwiczyć zarówno celność jak i siłę uderzenia.

Puttout zestaw bramek do puttowania

Balet, ujeżdżenie i golf

Co mają ze sobą wspólnego? Lustro, w którym można oglądać siebie i korygować sylwetkę. PuttOUT Putting Mirror Trainer pozwala śledzić linię po jakiej jest odwodzona a następnie uderza w piłkę główka puttera. W zestawie są dwie belki magnetyczne. Można je przymocować do metalowej podstawy zwierciadła, aby ograniczyć ruch puttera.

Szybszy niż oko

Czy widziałeś filmy, które są wyświetlane w zwolnionym tempie? Czy dopiero na nich widać dokładnie co się dzieje, gdy np. kropla wody wpada do kałuży? Czy przy grze w golfa też zdarzają się sytuacje, których nie sposób zarejestrować gołym okiem? W analizie takich zdarzeń pomocą może służyć SkyTrak Launch Monitor.

Rejestracja obrazu wykonywana jest przy użyciu kamery fotometrycznej. Mierzone i analizowane są np.: prędkość i kąt początkowy piłki, rotacja wsteczna i boczna, odchylenie lotu, odległości (carry oraz total), prędkość główki kija, odchylenie od osi strzału. Film można odtwarzać i to z różnych perspektyw.

Gdzie drwa rąbią – czyli osłona symulatora

Nikt nie chce uczestniczyć w wypadkach samochodowych a jednak mają one miejsce. Podobnie może być z uszkodzeniem symulatora przez zabłąkaną piłkę czy główkę kija. Niestety takie zdarzenia nie są objęte gwarancją producenta. Aby móc skupić się na treningu i tylko na nim, warto rozważyć wyposażenie studia treningowego w osłonę symulatora SkyTrak Protective Metal Case.

Mini green a maxi frajda

Skąd wziąć takie podłoże jak na greenie? Takie pytanie często stawiają osoby wyobrażające sobie, gdzie urządzą domowe studio treningowe golfa. Czy narciarze mogą jeździć po igielitowej trawie? Czy i golfiści mogą urządzić miejsce do uderzeń z pełną siłą w siatkę, korzystając ze sztucznej nawierzchni? Do tego celu służy mata treningowa SkyTrak. Z góry wygląda jak idealnie przystrzyżone pole golfowe. Od spodu ma miękką warstwę, która amortyzuje uderzenia kijem (ćwiczyć można nawet w salonie).

Mini green ma wykonane dwa otwory na teesy. Jest dostępny w wersji kwadratowej (183 x 183 cm, 14 kg wagi) oraz prostokątnej (305 x 183 cm, 23 kg wagi). Po zwinięciu w rulon można więc go przenosić.

Bezpieczna siatka zwracająca piłki

SkyTrak siatka na piłki

Największa mata ma nieco ponad 3 metry długości. Jak zatrzymać piłki uderzone z pełną siłą? Do tego celu służy siatka zwracająca piłki SkyTrak. Ma stelaż z rurek (wysokość 2,1 m i szerokość 2,1 m) i jest równie przenośna jak mata treningowa (po złożeniu: 1,02 m x 0,36 m x 0,36 m).

Siatka nie odbija piłek w kierunku gracza a dzięki kształtowi przypominającemu literę „S” wyłapuje piłki, tłumi ich potężny impet. Materiały są odporne na działanie promieniowania UV.

Jak dobrać zestaw urządzeń golfowych do treningu indoor?

Zestawy urządzeń golfowych do treningu indoor cieszą się tak dużą popularnością, a potrzeby klientów są na tyle zróżnicowane, że producenci wytwarzają je w postaci modułów. Można z nich od razu zbudować studio do ćwiczeń, składając niczym z klocków. Można też stopniowo rozbudowywać je o nowe funkcjonalności.

W obu przypadkach znacznym ułatwieniem jest ekran do symulatora Home Golf Simulator Box. Łatwo go rozłożyć i złożyć. Po rozłożeniu ma wymiary 3m x 2,5 m x 1,25 m. Można na nim wyświetlać obraz z projektora a jednocześnie jest odporny na uderzenia piłek. Osłony wykonane są z materiału z dodatkiem gumy, aby absorbować energię piłek.

Jaki jest najlepszy zestaw do treningu puttowania indoor?

W ofercie firmy BogiGolf dostępne są dwie maty: Welling-Putt Mat Start mata treningowa 3 metry oraz Welling-Putt mata treningowa 4 metry. Obie przeznaczone są do wyrobienia u zawodnika poprawnego wyczucia odległości puttowania.

Wybór jednej z nich jest zależny od potrzeb zawodnika i drogi, którą chce biegłość w puttowaniu osiągnąć. Wystarczający będzie trening z wykorzystaniem trzech stref, czy w ćwiczeniach ma być uwzględniona szybkość greenu i jego nachylenie?

Po wstępnym zorientowaniu się w dostępnych opcjach najlepiej przed złożeniem zamówienia skontaktować się ze sprzedawcą lub obejrzeć zestaw w sklepie BogiGolf.

Never ending story, czyli wiele możliwości na indoorowy trening golfowy

Czy pamiętasz jaką cenę miały pierwsze telefony komórkowe a jakie możliwości? Jak na tym tle wyglądają współczesne smartfony?

Analogiczna sytuacja ma miejsce w urządzeniach golfowych do treningu indoor. To, co kiedyś było najbardziej zaawansowaną technologią dostępną tylko dla profesjonalistów, może już stanowić wyposażenie domowego studia treningowego. Analizę lotu piłki umożliwia radar golfowy FlightScope X3 Launch Monitor. Potrzebny sztuczny green z regulacją pochyłości i wyświetlaniem ścieżki? Do tego celu służy Big Tilt Platform. Sztuczne podłoże ma po uderzeniu kijem stawiać taki opór jak green? Po to została stworzona mata żelowa TrueStrike.

Potrzebujesz więcej informacji? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.