Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Akcesoria treningowe dla golfistów

Akcesoria treningowe dla golfistów to kategoria, w której każdy adept tej dyscypliny sportu znajdzie coś dla siebie. Wynika to głównie z faktu, że golf jest niezwykle złożoną grą, wymagającą od golfistów niesamowitych umiejętności w wielu różnych rodzajach uderzeń. Dlatego nasza oferta akcesoriów do trenowania zawiera wiele ciekawych przyrządów, przydatnych dla graczy na każdym poziomie zaawansowania.

Marki

Akcesoria treningowe dla golfistów - realizuj swój plan treningowy na polu golfowym i w domowym zaciszu

Przy uprawianiu każdej dyscypliny sportowej, do podnoszenia swoich umiejętności potrzebny jest dobrze zaplanowany i przeprowadzony trening. Podobnie jest też w golfie. Dzięki dobraniu odpowiednich akcesoriów treningowych oraz prawidłowemu ustaleniu sesji treningowych, można poprawiać swoją siłę, precyzję i powtarzalność uderzeń zarówno podczas treningu na polu golfowym jak i zajęciach domowych lub prowadzonych w innych obiektach zamkniętych. Golf pod wieloma względami jest wymagającym sportem, dlatego też ciągła praca i zdobywanie kolejnych szczebli umiejętności jest niezwykle istotne. Trening jest kluczowy nie tylko w przypadku poczatkujących graczy, którzy na polu golfowym zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki, ale też w przypadku profesjonalistów. Odpowiednie przygotowanie się do kolejnych zawodów lub każdej towarzyskiej rozgrywki jest bardzo istotne. Do realizacji planu treningowego przydadzą się akcesoria treningowe dla golfistów. Jeszcze przed paroma dekadami przeciętna osoba pojawiająca się na polu, w swoim arsenale posiadała jedynie kilka kijów, piłeczek i zwykły wózek, którym można było transportować sprzęt. W ostatnim czasie golf, podobnie jak i wiele innych dyscyplin, mocno się rozwinął. Stąd też w ofercie sklepu jest dostępnych wiele akcesoriów treningowych, dzięki którym można sprawnie przeprowadzić zajęcia i w pełni zrealizować plan, bez względu na to, czy będziemy ćwiczyć na polu, w domu czy na symulatorze. Co więcej, wiele osób ma swoje ulubione gadżety treningowe, bez których raczej trudno byłoby sobie wyobrazić przeprowadzenie zajęć. Każda sesja treningowa jest inna i wymaga od zawodnika utrzymania maksymalnej koncentracji. Tylko w ten sposób można doskonalić swoje umiejętności w tej specyficznej dyscyplinie sportu jaką jest golf. Akcesoria treningowe na pewno w tym pomogą, bez względu na to czy jesteśmy zawodowcami przygotowującymi się do zawodów, czy zwykłymi amatorami, którzy chcą na polu w dobrym towarzystwie miło spędzić czas.

Golf akcesoria treningowe - popraw swoją kondycję, siłę i wytrzymałość przed sezonem

Przeglądając akcesoria treningowe do golfa nieco więcej uwagi warto zwrócić na golfowe kije treningowe. W zasadzie trudno wyobrazić sobie przeprowadzenie treningu bez ich użycia. Dzięki nim można skupić się na szlifowaniu poszczególnych zagrań na treningu na polu golfowym, w hali lub w domu. Ciekawą propozycją treningową jest np. Super Speed Golf czyli specjalny zestaw treningowy, dzięki któremu można poprawić prędkość swingu. W skład zestawu wchodzą trzy różne kije, umożliwiające stopniową poprawę prędkości swojego uderzenia. Kije te mają różne oznaczenia, i różnią się m.in gramaturą. Kij w kolorze zielonym jest najlżejszy, a w kolorze czerwonym najcięższy. Dzięki przeprowadzeniu trzech lub czterech kilkunastominutowych sesji treningowych w tygodniu z udziałem tego zestawu, po upływie niecałych dwóch miesięcy można poprawić swoją pamięć mięśniową, a tym samym zwiększyć prędkość uderzenia o kilka procent, co przełoży się na dystans, na który powędruje piłeczka. Kije do rozgrzewki to kolejne przydatne akcesoria do golfa, dzięki którym można przeprowadzić jeszcze kompletniejszy trening. Większość tego typu kijów posiada normalne gripy. Na  końcu kija jest przeciwwaga, co powoduje zwiększenie płynności swinga. Dzięki takim modelom można szybko i dokładnie rozgrzać mięśnie, przed rozpoczęciem właściwych zajęć czy rozgrywki golfowej. W ofercie dostępne są również takie kije treningowe, które potrafią wskazać, jakie błędy zostały popełnione podczas swingu. Dzięki nim można pracować nad pojedynczymi elementami, tak aby krok po kroku wyeliminować wszystkie błędy i w jak najlepszy możliwy sposób dopracować ten element gry. Kije to nie jedyne potrzebne w treningu akcesoria. Golf to dyscyplina, w której duże znaczenie odgrywają detale, a tym samym praca nad nimi. Dlatego też trudno wyobrazić sobie trening bez użycia gripów. Mimo, że to stosunkowo nowe akcesoria treningowe do golfa, to zostały doskonale przyjęte przez rynek i samych zawodników. Dzięki nim gracz może nauczyć się odpowiednio trzymać uchwyt kija. Gripy treningowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby zawodnik został zmuszony do idealnego i odpowiedniego ułożenia wszystkich palców dłoni. Gadżet ten posiada specjalne wyprofilowane wypustki, dzięki którym można w jeszcze lepszym stopniu wyczuć kij. Jako element treningowy może służyć nie tylko poczatkującym graczom, ale także tym bardziej zaawansowanym, którzy chcą utrwalić nawyk odpowiedniego ułożenia kija w ręce.

Dodatkowe akcesoria do treningu golfa - co jeszcze warto mieć?

Dobrym pomysłem będzie zakup siatek i luster treningowych. To kolejne akcesoria treningowe do golfa, dzięki którym nowi oraz bardziej zaawansowani gracze będą mogli podnosić swoje umiejętności.

Ciekawą sesję treningową można wykonać przy użyciu siatek do chippingu. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że tego typu ćwiczenia można robić nie tylko na polu golfowym, ale również na hali, a nawet w przydomowym ogródku. Większość takich siatek jest wyposażona w trzy strefy o różnych kolorach, dzięki czemu można szlifować kilka sposobów uderzeń. To gadżet o bardzo kompaktowych rozmiarach i bardzo łatwo się go rozkłada i składa po zakończonych zajęcach. Jako dodatkowe akcesoria do trenowania golfa warto mieć zestaw okręgów do celowania, o różnych wielkościach, od trzech do dwunastu stóp. Taki trening pomoże zawodnikowi w poprawieniu dokładności zagrań, a także wyćwiczy powtarzalność uderzeń. Dzięki temu, że okręgi są różnokolorowe, dużo łatwiej można skupić się na celu. Okręgi do celowania są zrobione z cienkiego materiału, dlatego też nie będą zakłócać ruchu piłki, w momencie jeśli ta przetoczy się przez któryś z nich. Są bardzo proste w rozkładaniu i składaniu. Dodatkowo można je modyfikować na potrzeby treningu w taki sposób, aby tworzyły np. półokręgi. W treningu golfowym warto wykorzystać też siatkę zwracającą piłki. Wybierając takie akcesoria treningowe dla golfistów, warto zwrócić uwagę, aby dany model miał możliwość rozbudowy o osłony i matę. Trening z użyciem takiej siatki może być przeprowadzony w każdym miejscu, od obiektów zamkniętych, po pola golfowe, a nawet place o ograniczonej powierzchni, np. podwórko. Trening przy użyciu siatki polega na tym, że uderzając piłkę w siatkę, ta z zachowaniem odpowiedniej, bezpiecznej prędkości, oddaje piłki zawodnikowi, który wykonał uderzenie. Profil siatki treningowej do golfa został zaprojektowany w taki sposób, aby w momencie uderzenia piłki w siatkę, mogła ona spaść w dół, a natrafiając na odpowiednie zakrzywienie wrócić w stronę gracza. Wielu golfistów w trakcie odbywania sesji treningowych korzysta ze specjalnych luster. Dzięki takim akcesoriom do golfa, każdy zawodnik może w odpowiedni sposób popracować nad poprawnym ułożeniem sylwetki w momencie oddania uderzenia. Golfowe lustra treningowe są bardzo często wykorzystywane wszędzie tam gdzie duże znaczenie ma precyzja ustawienia i strzału np. przy puttowaniu i krótkiej grze. Warto dodać, że lustra golfowe z racji tego, że zostały wykonane z solidnej jakości materiałów, nie są wrażliwe na uszkodzenia, nawet na uderzenia kijem. Wiele osób korzysta z nich trenując także uderzenia pełnej siły. Te akcesoria treningowe występują w wielu rozmiarach, dzięki temu można dobrać odpowiedni model do ćwiczenia konkretnego elementu gry w golfa.

 

Niezbędne akcesoria do treningu golfowego - szeroki wybór produktów dostępnych na BogiGolf.com.pl

Coraz więcej osób podejmuje regularne treningi w tej specyficznej dyscyplinie sportu, jaką jest golf. Akcesoria treningowe dostępne w sklepie BogiGolf.com.pl spełnią oczekiwania każdego gracza, od zawodowca przygotowującego się do turnieju, po osoby stawiające pierwsze kroki na polu golfowym. W ofercie oprócz wyżej wymienionych akcesoriów są dostępne także golfowe maty treningowe, które można wykorzystać do różnego typu zajęć. Dostępne są wersje, które można używać zarówno w hali jak i na zewnątrz. Maty mają różne nawierzchnie, dzięki czemu każda sesja treningowa daje zawodnikowi coś nowego. Warto zaopatrzyć się też w golfowe piłki treningowe. Są dostępne w różnych wersjach, nawet takich, gdzie faktura piłki jest bardzo zbliżona do tych prawdziwych, używanych w trakcie gry. Zastanawiając się jakie pozostałe akcesoria treningowe do golfa można jeszcze wybrać w sklepie BogiGolf.com.pl, warto postawić na różnego rodzaju systemy np. system do treningu puttowania. Dostępne są też różnego rodzaju ciężarki treningowe, poprzeczki, piłki golfowe montowane na sznurku i wiele innych akcesoriów, dzięki którym można odbyć wartościowy trening golfowy.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies