Mizuno Golf Kije golfowe

Mizuno to wiodący japoński producent sprzętu oraz odzieży sportowej z siedzibą w Tokio. Firma ma ponad wiekową historię. Powstała w 1906 roku w japońskiej Osace i początkowo była sklepem z artykułami sportowymi założonym przez dwóch braci – Rizo i Rihachi Mizuno. Wówczas parali się oni jedynie sprzedażą m.in. sprzętu baseballowego. Pierwsza własna produkcja ruszyła natomiast w roku 1914, gdy bracia otworzyli fabrykę w Dojimie. W kolejnych latach firma poszerzała asortyment, kilkukrotnie zmieniała też siedziby. W roku 1939 w Szanghaju działalność zarejestrowano jako spółkę Mizuno Sporting Goods Company Ltd., natomiast od roku 1963 Mizuno widnieje na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firmą nadal zarządza rodzina Mizuno, prezesem jest potomek założycieli – Akito Mizuno. I tak z kameralnego lokalnego sklepu powstało globalne i prężne przedsiębiorstwo. Obecne Mizuno dostarcza sprzęt dla wielu dyscyplin sportowych, jednak przede wszystkim są to golf i baseball. Marka produkuje wysokiej jakości kije golfowe dające duży komfort gry i zapewniające wysokie osiągi na polu golfowym. Oferta jest bardzo szeroka, obejmuje zarówno woody, irony, puttery, hybrydy, jak i golfowe kije w całych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb zestawach.

Technologia Chromoly i flagowe irony Mizuno JPX921 Hot Metal

Wachlarz oferowanych przez Mizuno kijów golfowych jest obszerny, możemy jednak wyróżnić kilka wiodących serii. Przede wszystkim najnowocześniejsze irony JPX921 Hot Metal, będące trzecią generacją kijów, w których zastosowano technologię Chromoly. Do ich produkcji nie użyto popularnej stali nierdzewnej, a stal chromowo-molibdenową (Chromoly 4140), która jest dużo bardziej wytrzymała, a zarazem plastyczna w procesie produkcji. Użycie tak trwałego i jednocześnie miękkiego materiału przekłada się zarówno na znakomite czucie kija, jak i optymalną wybaczalność. Irony Mizuno JPX921 Hot Metal są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych graczy. Cieszą oko przyjemnym, klasycznym designem, a zarazem zapewniają świetne osiągi i komfort gry. Marka Mizuno postawiła na minimalizm przy konstrukcji główki, maksymalnie ją ujednolicając i eliminując zbędne łamania i łączenia. Wszelkie takie wstawki zaburzają czucie przy uderzeniach, japoński producent dążył natomiast do uzyskania jak najlepszego czucia piłki. Ponadto szkielet główki tłumi wibracje, co wpływa na utrzymanie kontroli nad uderzeniem i trajektorią lotu piłki.

Woody ST200 – kolejna duma Mizuno

Japońska marka Mizuno serią ST200 prześcignęła światowych producentów kijów golfowych, wypuszczając linię zaawansowanych technologicznie tourowych woodów. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim zmienną grubością lica wykonanego ze stali maraging. Zastosowano tutaj nowy, japoński stop MAS1C. Optymalny rozkład masy wpływa na wiele zmiennych – wybaczalność, dystans oraz obniżona rotację. Woody ST200 dają piłce świetną prędkość początkową. Każdy z tych aspektów w oczywisty sposób przekłada się na osiągi. Ponadto golfowe kije z tej serii mają specjalnie zaprojektowany pofalowany spód główki, tzw. technologię Wave Sole. Jej celem jest wzmożona praca przy kontakcie z piłką – ściska się i rozpręża, generując jeszcze więcej energii, a co za tym idzie – daje jeszcze większe odległości. Jak widać marka Mizuno zadbała o najdrobniejsze detale produkowanych kijów. W linii ST200 znajdziemy również hybrydy z ultralekkim shaftem. To kije golfowe zaprojektowane z myślą o graczach z mniejszymi i średnimi prędkościami swingu. Ułatwiają podniesienie piłki golfowej i optymalną trajektorię jej lotu. Konstrukcja lica jest niższa i szersza, co przychodzi z pomocą, gdy wybijamy piłkę z mniej komfortowych pozycji. Poza przytoczonymi przykładami flagowych linii Mizuno, marka w swojej ofercie ma wiele innych kijów golfowych, które również świetnie sprawdzają się na polu golfowym. Przykładem mogą być chociażby najnowszy driver ST180 czy kute Wedge Mizuno T20 z główkami wykonanymi z jednego kawałka metalu w technologii Grain Flow Forging HD. Oferta sklepu Bogigolf to szereg topowych marek i wysokiej klasy sprzętu wśród nich znajdziemy także kije do golfa.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u