Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kompletne zestawy golfowe dla początkujących i zaawansowanych

Marki

Zestaw do gry w golfa - kije golfowe zestaw dla adeptów golfowych

W tej kategorii znajdą Państwo zestawy kijów golfowych komplecie z torbą. Opcjonalnie, w niektórych zestawach znajdują się takie akcesoria jak wózki golfowe, parasole, tee i inne.

Kompletne zestawy golfowe to idealne rozwiązanie dla osób, które:

- rozpoczynając przygodę z golfem potrzebują zestawu golfowego zawierający wszystkie niezbędne elementy
- chcą skompletować od razu cały sprzęt golfowy
- poszukują nieco tańszej alternatywy dla kosztujących po kilka tysięcy złotych zestawów topowych marek
- markowy sprzęt w dobrej cenie - chcą odnowić cały ekwipunek po zniszczeniu lub utracie dotychczasowego

W ofercie posiadany komplety kijów golfowych Wilson, Callaway, Cobra i wielu innych marek.

Kupujesz sprzęt po raz pierwszy lub nie do końca wiesz jak dobrać najlepszy model?
Pod tym linkiem znajdziesz nasze wskazówki dotyczące doboru poszczególnych elementów golfowego ekwipunku.

Zestawy do golfa a personalizacja

Zestawy do golfa mają dobierany skład na podstawie zapotrzebowania na sprzęt golfowy przez graczy posiadających określony poziom umiejętności. Podejście probabilistyczne nie jest idealną receptą na dopasowanie sprzętu do człowieka, gdyż statystycznie w odpowiednio dużej grupie Polaków średnia wieku wynosi 41 lat, ale szansa na spotkanie osoby, która jest dokładnie w tym wieku nie jest duża. Dlatego zestawy golfowe, które w swojej ofercie ma Bogigolf są dobrane elastycznie. Określone jest np. jakie kije golfowe zestaw ma zawierać, natomiast ich rozmiar, materiał shaftów są dobierane podczas kompletowania konkretnego zamówienia. Zagłębienie się w opis pozwala dostrzec, że nawet najprostszy zestaw dostępny jest kilku wersjach: 

 1. damskiej dla prawo- i leworęcznych,
 2. męskiej dla prawo- i leworęcznych,
 3. męskiej dla praworęcznych przedłużonej (z myślą o graczach wyższych).

Wstępne ukompletowanie jest traktowane jako punkt wyjścia, aby dobrać zestaw golfowy dla konkretnej osoby.

Czy istnieją kije golfowe damskie, które można kupić jako zestaw?

Typowo damski sprzęt golfowy stanowi mniejszość, jeśli chodzi o ofertę producentów. Sytuacja jest zgoła odmienna, jeśli chodzi o kompletne zestawy zawierające kije golfowe damskie. Najprawdopodobniej producenci zauważyli, że kobiety chętniej kupują zestaw do golfa niż pojedyncze jego części. Czy przemawiają za tym względy:

 1. praktyczne (wybranie raz, aby mieć zestaw kijów do golfa, które wzajemnie się uzupełniają) czy
 2. estetyczne (cały zestaw do golfa utrzymany jest w tej samej kolorystyce)

tego firmy nie ujawniają.

Faktem jednak jest, że na niemal 20 zestawów, które są w ofercie Bogigolf cztery mają w nazwie słowo damski. Zawierają one kije golfowe, które uwzględniają w swoje konstrukcji to, że kobiety są drobniejsze od mężczyzn. Damski sprzęt golfowy ma:

 1. krótsze i lżejsze shafty,
 2. gripy o mniejszym obwodzie,
 3. kolory pastelowe.

Damski zestaw golfowy Masters GX1 zawiera zestaw kijów do golfa, które:

 1. zadowolą osobę, posiadającą zieloną kartę,
 2. mają wystarczające możliwości, aby osiągnąć hcp-20.

Takie właściwości zestawu udało się uzyskać dzięki temu, że kije:

 1. wspierają wykonywanie prawidłowego i powtarzalnego swingu przez amatorów (duże MOI i powierzchnie trafienia w woddach),
 2. pozwalają na wyczucie piłki oraz uderzenia i sprzyjają uzyskaniu powtarzalności odległości przez średniozaawansowanych graczy.

Fascynujące jest to, że rosnące umiejętności zawodnika wydobywają ze sprzętu do gry w golfa to, co jest w nim ukryte.

Podobnie jak zestaw kijów do golfa torba jest produktem wyróżniającym się jakością oraz funkcjonalnością. Ma ona:

 1. kilkanaście kieszeni, które z łatwością pomieszczą i pozwolą na utrzymanie w porządku ekwipunku golfowego,
 2. przeznaczoną na prowiant kieszeń izolowaną termicznie,
 3. wygodny i praktyczny usztywniony uchwyt do sprawnego manewrowania nawet zapakowaną torbą,
 4. mocną i stabilną podstawę, która sprawdza się nie tylko podczas transportu na wózku, ale również po postawieniu jej na drivingu,
 5. perfekcyjnie wyważone i idealnie pasujące do dłoni dwa uchwyty służące do wkładania / wyjmowania torby z bagażnika samochodu,
 6. mnóstwo pasków i kółek przeznaczonych do przyczepiania akcesoriów wyposażonych w karabińczyki.

Halfset - zestaw kijów golfowych Wilson

Czy zestaw golfowy mający w nazwie słowo „Halfset” jest pełnowartościowy? Czy to jakiś chwyt marketingowy? „Halfset” odnosi się do liczby kijów a nie do ich jakości. Jest to idealny zestaw do golfa dla początkujących. Dlaczego? Zawiera on bowiem:

 1. połówkę zestawu kijów (tzw. half set) oraz
 2. torbę.

Pierwszy kontakt z golfem można mieć korzystając ze sprzętu, który udostępni trener. Jeśli chcemy uprawiać ten sport, naturalną koleją rzeczy jest posiadanie własnego zestawu. Wydatek może nieco obciążać budżet. Zestaw kijów golfowych Wilson „Halfset” pozwoli od razu korzystać z kompletu zawierającego:

 1. fairway wood nr 3,
 2. irony 5, 7, 9, SW (czyli 4 kije),
 3. putter.

Są to markowe kije do golfa dla początkujących, które od razu lub po pewnym czasie można rozszerzyć o pozostałe kije z kolekcji Wilson ProStaff. Zestaw zawiera markową torbę z szelkami do noszenia na plecach oraz nóżkami do rozstawiania. Ma ona:

 1. top z przegrodami, co sprawia, że zestaw kijów do golfa będzie łatwo utrzymać w porządku,
 2. dużą pakowność i funkcjonalność dzięki mnóstwu kieszeni dopasowanych rozmiarami do piłek, akcesoriów, napojów itp.

Niezmiernie ważne jest to, że torba jest na tyle duża, żeby pomieścić w niej cały zestaw do golfa oraz prowiant! Podnoszenie torby, wkładanie jej i wyjmowanie z bagażnika samochodowego ułatwiają dwa idealnie wyważone i wygodne uchwyty.

Zestaw kijów golfowych – jakie do niego wybrać?

Pełen zestaw składa się z 14 kijów. Po co ich jest tyle? Zestaw może zawierać kilka ironów, które różnią się tym, że przy identycznej sile uderzenia pozwalają posłać piłkę na odległość o 10 metrów dalszą. Inwestowanie w kompletny zestaw jest bezcelowe przez początkującego golfistę. Nie wykorzysta on możliwości sprzętu przez kilka lat a być może gdy posiądzie niezbędne umiejętności, to jego styl gry będzie wymagał nieco innych modeli lub na rynku pojawią się takie irony, których w momencie pierwszego zakupu jeszcze nie było. Zestaw do golfa dla początkujących może zawierać kije o numerach nieparzystych. Praktyka pokazuje, że początkujący golfiści uzyskują lepsze wyniki używając kija do bliższych uderzeń. Jest on krótszy i tym samym prostszy w użyciu. Zgoła inaczej wygląda sytuacja, gdy golfista jest doświadczony. Wtedy może zakupić zestaw kijów do golfa korzystając z atrakcyjnej ceny i rozbudować go o kije, które będą jego uzupełnieniem.

Dlaczego warto i jak korzystnie można kupić najdroższe kije golfowe?

Wyobraźmy sobie, że jest dwóch golfistów grających na bardzo podobnym poziomie. Co może dać przewagę jednemu z nich? Sprzęt golfowy, który będzie idealnie dopasowany do stylu gry i kompensował słabe strony zawodnika. Maksymalnie precyzyjnie można dostroić sprzęt do gry w golfa aktualnie najwyższej klasy. Może to oznaczać, że z dotychczas posiadanego zestawu nie da się więcej „wycisnąć”. Aby wymienić cały zestaw kijów do golfa, trzeba przygotować się na sporą inwestycję.

W sklepie Bogigolf dostępne są zestawy golfowe zawierające:

 1. zestaw kijów golfowych,
 2. torbę,

takich producentów jak:

 1. Mizuno,
 2. TaylorMade,
 3. Callaway.

Dla klientów, którzy mają własną torbę golfową istnieje opcja zakupu zestawu kijów golfowych Taylor Made M2 w wersji podstawowej. Zestaw samych kijów do golfa zawiera kije serii M2:

 1. driver,
 2. wood,
 3. rescue plus komplet ironów 5-PW - w wersji damskiej bez 5 iron.

Dla klientów, którzy zestaw nowych kijów golfowych chcą otrzymać w przepięknej torbie golfowej przygotowana jest oferta na torby TaylorMade w wersjach: damskiej i męskiej.

Czy zestaw do golfa i kot w worku mają coś wspólnego?

Nawet najlepszy opis, specyfikacja zrobiona przez trenera nie zastąpią wrażenia jakie daje poczucie wagi kija, elastyczności shaftu przy zamachu. Nie da się opowiedzieć jak grip leży w dłoni. Osobistym doznaniem jest precyzja trafienia headem w piłkę. Dlatego, aby wybór był idealny i zadowolenie z niego najwyższe, warto zrobić zakup w sklepie, który stwarza warunki do testowania sprzętu. Bogigolf umożliwia wypróbowanie wielu kijów wchodzących w skład zestawów w Fitting Center w Siemianowicach Śląskich oraz Warszawie. Jeśli odległość jest zbyt duża podobną okazję stwarzają Demo Day organizowane w różnych częściach Polski. Konkretny zestaw kijów do golfa to nie panna młoda - nie każdemu musi się podobać. Dlatego zaletą kupowania go w Bogigolf jest fakt, że zestaw można w pewnym zakresie rekonfigurować, wybierając konkretne kije golfowe uwzględniając:

 1. umiejętności,
 2. technikę,
 3. oczekiwania.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies