Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Rescue Woody dla leworęcznych

Hybryda zwana rescue woodem to dość nowy rodzaj kija golfowego, który powstał z połączenia najlepszych cech dwóch rodzajów kijów – fairway wood’a i żelaza. Od fairway wood’ów zapożyczyły one dystans, natomiast od żelaz wybaczalność i łatwość zagrania. Wynika to z tego, że pozwalają one na uderzenie piłki leżącej w dłuższej trawie – rough, na znaczną odległość. Ich kompaktowa główka, która ma stosunkowo dużą wagę pozwala z łatwością przejść jej przez gęstą trawę i posłać piłkę na znaczną odległość. Pierwszym producentem, który wprowadził ten typ kija była firma Taylor Made.

Marki

Jaką hybrydę wybrać?

Podobnie jak w przypadku pozostałych dwóch woodów – czyli drivera i fairway wood’a tak i w przypadku hybryd leworęcznych istnieje wiele zmiennych, które należy odpowiednio dobrać dla danego gracza – sztywność shaftu, jego długość, kąt lica kija, itp. W tym przypadku bardzo zalecane jest zasięgnięcie pomocy osoby doświadczonej – fitter’a, który pomoże przejść przez proces doboru idealnego kija dla golfisty leworęcznego.

Czy potrzebuję hybrydy w swojej torbie?

Hybryda to bardzo uniwersalny kij. Dla wielu graczy kij, którym grają na każdym dołku – nawet PAR3 (starsi gracze, z wolnym swingiem). Nie jest on przeznaczony tylko do grania z rough. Można nim grać z praktycznie każdego położenia – fairway, tee box, itp. Zgodnie z badaniami z 2017 roku – 50% golfistów leworęcznych ma przynajmniej jedną hybrydę w swojej torbie.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies