Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Marki

Kurtki golfowe

Podczas uprawiania sportów terenowych zawodnicy są narażeni na zmiany pogody. Ich odzież ma za zadanie utrzymywać mikroklimat nie tylko przez kilka godzin rozgrywki, ale również podczas dojazdu na pole golfowe i powrotu z niego. Kurtki golfowe zostały opracowane w tym celu, aby pobyt na świeżym powietrzu był miły niezależnie od aury. Co to oznacza w praktyce? Powinny zabezpieczać przed: chłodem, wiatrem, wilgocią i ulewnym deszczem. Nie mogą akumulować w sobie pary wodnej, gdyż będzie ona powodowała przemarzanie zawodników. Jakby tego było mało kurtki golfowe powinny być rozciągliwe, żeby w chłodny dzień dało się pod nie założyć dodatkową warstwę odzieży. Mają one jednocześnie: nie krępować ruchów gracza, swoją stylistyką nawiązywać do strojów używanych przez golfistów. Okazało się, że wszystkie te wymagania można pogodzić! W ten sposób powstała odzież zaawansowana nie tylko pod względem kroju i szycia, ale także technologii materiałów użytych do jej wykonania. Zobaczmy, jak poradzono sobie z wykonaniem kurtki przeciwdeszczowej.

Paroprzepuszczalna, ale przeciwdeszczowa kurtka golfowa

Deszcz, który zmoczy zawodników może zepsuć przyjemność rozgrywki. Ale przecież emocjonującego turnieju nie można przerwać z powodu chwilowego kaprysu aury. Grać w mokrym ubraniu? Przebierać się na polu golfowym? Żadna z tych ewentualności nie jest do przyjęcia. A gdyby tak mieć okrycie, które: chroni przed ulewnym deszczem, nie powoduje, że człowiek ubrany w nie po chwili czuje się jak w saunie, jest lekkie i jak przystało na odzież golfową nie szeleści niczym płaszcz ortalionowy? Okazuje się, że wymogom udało się sprostać i ubrania takie uszyć! Z pomocą przyszła technologia materiałowa. Tkanina, aby była wielofunkcyjna musi być wielowarstwowa. Kurtka golfowa przeciwdeszczowa od wewnętrznej strony jest delikatna, aby można było założyć ją na polo. Nie stanowi zapory dla wilgoci, która może wydostać się na zewnątrz. Blokuje za to skutecznie deszcz i wiatr, które szaleją na zewnątrz. Najciekawsze, że tkanina jest miła w dotyku, nie krępuje ruchów oraz pozwala na bezszelestne poruszanie się, aby nie dekoncentrować innych graczy.

Czy istnieje kurtka golfowa wodoodporna?

Tak! Kurtka golfowa wodoodporna jest przeznaczona do przebywania przez kilka godzin w strugach deszczu i przez ten czas perfekcyjnie chroni zawodnika przed przemoknięciem. Jest to możliwe, ponieważ wodoodporna kurtka golfowa ma uszczelnione szczeliny, przez które mogła do jej wnętrza przedostać się woda. Szwy są zgrzewane, aby wilgoć nie przesiąkała po nitkach. Zamki błyskawiczne są szczelne i dodatkowo zabezpieczone klapką przed przeciekaniem.
Oczywiście zarówno kurtka golfowa przeciwdeszczowa jak i wodoodporna mają do perfekcji dopracowany krój, który nie krępuje ruchów gracza. Dość tylko wspomnieć o takich rozwiązaniach jak: dopasowanie ubioru do talii za pomocą elastycznych elementów, regulowane rękawy, które dzięki wewnętrznym ściągaczom nie opadają na ręce podczas swingu.

Nowa definicja nieskończoności - kurtka golfowa męska

Olbrzymia liczba kreacji kojarzy się raczej z kobietami niż z mężczyznami. Tymczasem w przypadku odzieży dla golfistów sytuacja jest zgoła inna. Typowych kurtek dla mężczyzn jest wiele a dedykowanych dla kobiet mało. Ale i z tym wyzwaniem można sobie poradzić.
Każdy golfista ma nieco inną budowę i proporcje. Różna jest też technika swingu, obszerność ruchu itp. Z drugiej strony kurtka golfowa męska nie tylko ma chronić przed wiatrem i chłodem, ale musi pasować idealnie. Stąd istniej bardzo dużo wersji ubioru. Kurtka golfowa męska może mieć postać zarówno bluzy jak i kurtki ocieplanej. Dostosowanie do sylwetki umożliwiają: rękawy z regulacją obwodu przy nadgarstkach, ściągacze zapobiegające opadaniu rękawów na dłonie podczas każdej fazy swingu. Z drugiej strony ochronę przed wiatrem i chłodem kurtka golfowa będzie realizowała tylko wówczas, gdy będzie przylegała do ciała golfisty niczym druga skóra. Stąd pomysł stosowania w talii lub po bokach wstawek elastycznych. Bardzo użytecznym rozwiązaniem jest także ściągacz na dole kurtki. Wydatnie zwiększa on ilość ciepłego powietrza, która zostaje przy ciele nawet po obszernym ruchu. Dzięki temu odzież będzie chronić zawodnika przed przemarznięciem przez kilka godzin.

Kurtka golfowa damska w mniejszości?

Producenci odzieży golfowej potraktowali temat kurtka golfowa damska marginalnie. Bogactwo modeli jest mniejsze niż w przypadku kurtek męskich, aczkolwiek pomyślano o tym, żeby łatwo było dobrać do damskiej kurtki spodnie. 
Nie należy jednak zrażać się małą licznością kolekcji golfowych kurtek damskich. Warto pamiętać, że odzież golfowa wykonana jest z materiałów rozciągliwych lub z elastycznymi wstawkami. Dzięki temu dopasowuje się ona idealnie do sylwetki.
Kurtki i bluzy golfowe są uszyte z zachowaniem takiej jakości że mogą być z powodzeniem noszone również poza polem golfowym, szczególnie jeśli ktoś lubi elegancki styl casualowy.

Kurtka golfowa Mizuno

Liderem, jeśli chodzi o liczbę produkowanych modeli kurtek oraz wyznaczanie standardów jakości jest firma Mizuno. Jej projektanci każdy detal muszą przemyśleć i jeśli ich nie zadowala - zmodyfikować. W chłodne dni dobrze jest przed wyjściem na pole założyć kilka warstw odzieży. Nie trzeba się wówczas poruszać z gracją niedźwiedzia. Rozciągliwy materiał wszyty po bokach kurtki golfowej Mizuno spowoduje, że mimo ubrania „na cebulkę” golfista może wykonywać swing i ruchy bez skrępowania.
W kurtkach golfowych Mizuno stosowane są również niemal kosmiczne technologie. Włókna Breath Thermo nie pozwalają ciepłu przeniknąć na zewnątrz. Organizm będzie więc dłużej mógł przebywać na dworze w zimny dzień bez odczuwania chłodu. Mało tego! Zawilgocenie materiału (np. Przez wodę odparowującą z ciała) powoduje uwalnianie niesamowitej ilości energii, która autentycznie podgrzewa ciało. Jaki to daje efekt? Wilgoć zamiast wychładzać powoduje, że w odzieży z technologią Breath Thermonie sposób zmarznąć w żadnych warunkach.

Kurtka golfowa z technologią Mizuno Move Tech

Termin „technologia” jest w tym miejscu jak najbardziej na miejscu. Projektanci analizowali naprężenia powstające w odzieży podczas ruchów typowych dla golfistów. Wyniki badań zastosowano w kurtkach golfowych Mizuno. Aby nie powiewały one na golfiście jak ubranie na strachu na wróble, zastosowano elementy rozciągliwe. Technologia Mizuno Move Tech powoduje, że kurtka golfowa przylega do spodniej warstwy ubioru, zaś gdy potrzeba wykonać obszerny ruch lub przemieścić się po polu golfowym, golfista na moment nie przestanie cieszyć się pełną swobodą. Szczególnie jest ważne, aby w każdej fazie swingu gracz nie odczuwał, że ma na sobie ciepłe, grube ubranie.

Kurtka golfowa z technologią Mizuno Warmer Hybrid

Oczekiwany przez projektantów rezultat został osiągnięty. Kurtka golfowa Mizuno Warmer Hybrid dzięki wykorzystaniu materiału Move Tech jest niesamowicie elastyczna. W rezultacie elegancki, prosty krój ładnie przylega do sylwetki, za sprawą wykorzystania rozciągliwości materiału typu 4-way-stretch. Gdy zachodzi potrzeba wykonania intensywnego ruchu, materiał rozciąga się nie ograniczając swobody. Nadal przylega do ciała otulając je ciepłą warstwą.
Materiał ten ma zdolność do pozbywania się wilgoci z wnętrza i nieprzyjmowania wody z zewnątrz. Wszystko to powoduje, że jest niezwykle szybkoschnący. Eliminuje to sytuacje, gdy golfista spocił się, a mokra odzież powodowała dyskomfort termiczny. Cecha ta jest szczególnie ważna podczas intensywnego wysiłku.

Kurtka golfowa na lata? Tak, jeśli będzie to Mizuno

Kurtki golfowe firmy Mizuno należą do droższych. Czy inwestycja w taki model jest opłacalna? Użytkownicy podkreślają, że odzież Mizuno jest nie tylko wykonana z użyciem najnowszych materiałów i technologii. Jest także bardzo trwała. Kurtka golfowa Mizuno jest niezwykle wytrzymała, odporna na przetarcia, co pozwala na jej użytkowanie przez kilka kolejnych sezonów. Ma ona wzmocnienia rzepami i wstawkami z kewlaru w miejscach narażonych na szybsze zniszczenie. Wszystko to powoduje, że kurtka golfowa Mizuno nie tylko nie ulega uszkodzeniom, ale również nie traci na wyglądzie przez kilka sezonów.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies