Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Buty do golfa

Buty golfowe jak każdy rodzaj obuwia dedykowanego do konkretnej dyscypliny sportowej muszą sprostać określonym warunkom. Na pierwszym miejscu stawiane są wygoda i bezpieczeństwo gracza. Buty do golfa zawodnik ma na nogach przez kilka godzin. W tym czasie może przejść wiele kilometrów w różnych warunkach atmosferycznych. Nie może przesunąć się ani o milimetr swingując na mokrej murawie. Odpowiednio sprofilowana podeszwa, wygodny materiał wypełniający wnętrze buta oraz powierzchnia zewnętrzna zaprojektowana zarówno na deszczowe, jak i upalne dni, to cechy butów golfowych znajdujących się w ofercie sklepu Bogigolf.com.pl. Nasze marki: Adidas, Mizuno, Callaway, Skechers.Intensywny golfowy trening wymaga od nas sporego wysiłku fizycznego. Dlatego ważne jest aby czuć się komfortowo w trakcie gry.

Marki

Buty do gry w golfa dla wymagających sportowców

Oprócz solidności wykonania, wygody i perfekcyjnego trzymania stopy istotna jest również lekkość. Jak je ze sobą pogodzić? Patrząc na to jak wyglądają dziś specjalistyczne buty, golf odbył długą drogę od tradycji w kierunku nowoczesności. Obok dobrze znanych, skórzanych ze spike’ami używane jest obuwie wykonane z materiałów syntetycznych i o kształcie podeszwy, która nie ustępuje przyczepności kolcom. O gustach się nie dyskutuje i dlatego uprawiający golf buty mogą wybierać z szerokiego asortymentu. Obecnie dostępne są znane od lat modele wykonane z najlepszej skóry z metalowymi kolcami jak i zrobione z najnowszych materiałów. Nie można jednoznacznie określić, że buty do gry w golfa jednej marki sprawią, że golfista będzie czuł się w nich świetnie a inne go nie zachwycą. Można podać jedynie ogólne zasady doboru obuwia, porównać chronione patentami materiały, z których wykonywane są buty golfowe. Zadowolenie z zakupu będzie zależeć od wielu takich niuansów jak: kształt stopy, sposób poruszania się, przebyte urazy. Największe szanse na to, aby dobrze wybrać buty do golfa mamy mierząc i porównując kilka modeli.

Buty golfowe – wygodne i praktyczne na każde warunki

Buty golfowe zadziwiają stosowanymi w nich rozwiązaniami. Jest to obuwie klasy premium. Mają one podeszwę, która dopasowuje się do stopy. Nie jest to złudzenie. Po chwili od założenia zawodnik czuje, że but robi się coraz wygodniejszy, otula stopę. Dlatego mierząc trzeba poczekać chwilę, aby buty do gry w golfa zaprezentowały swoje możliwości. Najczęściej dyskomfort przy chodzeniu powodują szwy i łączenia materiałów. Wymagania, które muszą spełniać buty, golf narzuca wysokie. Powinny pewnie trzymać stopę i jednocześnie być bardzo wygodne. Dlatego stosowane są w nich języki i wewnętrzne części buta wykonane z jednego kawałka materiału. Spotkać też można modele, w których nie ma klasycznego języka a stopę wsuwa się w elastyczny „kołnierz”. Rozgrywka może zaczynać się o poranku, kiedy nad murawą ścielą się mgły i pokrywa ją rosa. Dobre buty golfowe muszą chronić stopy przed przemoczeniem, nie przepuszczać wilgoci. Dlatego mają one wysoką wodoodporność. Zakończenie partii może przypadać na upalne południe. Aby zapewnić golfiście maksimum komfortu wodoodporne buty muszą idealnie usuwać wilgoć na zewnątrz.

Buty do golfa – ze spike’ami czy bez

Prace badawcze zaowocowały tym, że współczesne buty do golfa męskie należą do jednych z najwygodniejszych rodzajów obuwia. Można je nosić przez cały dzień. Spike świetnie zapobiegały pośliźnięciu się zarówno podczas pokonywania wzniesień jak i energicznych uderzeń. Utarł się stereotyp golf – buty z kolcami. Czy można mieć taką przyczepność jaką dają kolce a jednocześnie nie musieć zmieniać obuwia przed jazdą samochodem czy wejściem do klubu? Skonstruowano buty do golfa spełniające te wymagania! Mają one wzór na podeszwie ukształtowany inaczej niż buty do biegania. Zapewnia on maksymalną przyczepność zarówno wzdłuż jak i w poprzek buta. W ofercie sklepów (np. BogiGolf) obecnie można znaleźć więcej obuwia o konstrukcji nowoczesnej niż klasycznej ze spike’ami na przykład model butów Adidas S2G. Redukcja bagażu zabieranego na pole golfowe, brak konieczności zmiany obuwia spowodowały, że nawet w dyscyplinie z tak wielkimi tradycjami jak golf, buty znane od lat zostały przez wielu golfistów zastąpione przez nowoczesne.

Buty do gry w golfa – lekkie i funkcjonalne dla wymagających golfistów

Współczesne buty do gry w golfa damskie i męskie nie wychodzą spod ręki rzemieślnika. Są efektem połączenia technologii materiałowej, modelowania komputerowego. Rezultat? Skóra została zamieniona na materiały: lżejsze, o jednokierunkowym transporcie wilgoci, adaptujące się do kształtu stopy. Niegdyś elitarny golf stopniowo ewoluował w kierunku dyscypliny dostępnej dla całych rodzin. Elitarność zaowocowała tym, że dziś sprzęt jest produkowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb wymagających golfistów, oczekujących maksimum tego co przemysł może im zaoferować. Przejawia się to w dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Podeszwa z gumy niepozostawiającej śladów, ale jednocześnie bardzo elastycznej? Pianka dostosowująca się do indywidualnego kształtu stopy? Ultralekkie buty, ale dające idealną przyczepność podczas swingu? Konstrukcja wierzchniej części zapewniająca poczucie komfortu w trakcie dużego wysiłku lub upalnej pogody? System sznurowania idealnie dopasowujący się do stopy? To wszystko jest już dostępne! Tak, jak kiedyś symbolem elitarności za sprawą regulaminów był golf, buty do niego obecnie podkreślają wyjątkowy charakter tej dyscypliny.

Buty golfowe – na długie golfowe, turniejowe rozgrywki

Buty golfowe muszą zapewniać przyczepność. Odpowiedzialne za nią są kolce. Wybierać można pomiędzy kolcami metalowymi i z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie lżejsze są plastikowe. Mniej niszczą murawę, są akceptowane przez każdy klub i można w nich wejść do wszystkich pomieszczeń. Długa golfowa rozgrywka to wiele emocji i zrobionych kroków. Cierpi na tym kręgosłup lędźwiowy. Dolegliwości z jego strony zmniejszą buty golfowe, które we wnętrzu mają miękkie wkładki, zaś podeszwa ich wykonana jest z amortyzującej pianki EVA, którą posiadają buty Footjoy Flex XP. Wszystkie dyscypliny związane z chodzeniem lub bieganiem (np. piłka nożna, gra w kręgle, wspinaczka górska) wymagają specjalistycznego obuwia. Nawet jeżeli gramy rekreacyjnie, należy zaopatrzyć się w buty do gry w golfa. Zwykłe buty sportowe mogą zamienić wyjazd na pole golfowe w koszmar i narazić na bolesną kontuzję. Pobyt na polu golfowym trwa kilka godzin. Dla osób, którym marzną stopy rozwiązaniem będą dwie pary butów. Na chłodniejsze pory roku można wybrać model z ociepleniem i te również trzeba przymierzyć i potrzymać chwilę na nodze z taką skarpetką jaką będziemy do nich zakładać.

Rodzaje numeracji butów do gry w golfa: brytyjska, amerykańska, japońska, koreańska

Buty do golfa produkowane są w wersjach damskich i męskich. Narzuca to dwoistość numeracji. Na szczęście w sprawdzonej kolorystyce nie namieszał wiele golf i buty dla pań są w barwach pastelowych. Po tym je można rozróżnić na pierwszy rzut oka. Nieco problemów mogą sprawiać tylko buty białe - są zarówno damskie jaki męskie. Buty do golfa mają numerację: brytyjską, amerykańską, japońską, koreańską jak i ze starego kontynentu. Na szczęście producenci podają wielkość buta w kilku systemach a niekiedy dla uniknięcia pomyłki jeszcze w centymetrach. Wybierając buty golfowe trzeba zmierzyć długość obu stóp i przy wyborze numeru kierować się większą. Do otrzymanego wyniku warto dodać około 0,5 cm. Stopa musi być dobrze trzymana, ale też mieć luz. Dla juniorów, którzy szybko rosną zalecany jest zapas pomiędzy 0,5 a 1 cm. Panie powinny zwrócić uwagę na to, kiedy kupują buty. Woda, która zbiera się w organizmie może spowodować, że stopa będzie obrzmiała. Jeśli idealny rozmiar znajduje się między dwoma numerami – trzeba wybrać większy. Uczucie nadmiernego luzu w bucie może zlikwidować zapięcie BOA dostępne na przykład w modelu Mizuno Genem GTX Boa. Linki dociągane pokrętłem lepiej dopasowują but niż sznurowadło. Nie ulegają one rozluźnieniu podczas swingu. Wybierając buty do golfa trzeba wziąć ze sobą skarpetki, w których gramy. Podczas mierzenia nie należy się spieszyć. Coraz częściej produkowane z myślą o uprawiających golf buty mają adaptacyjną część wewnętrzną. Potrzebuje ona chwili, aby dopasować się do kształtu stopy.

Topowe marki butów golfowych – Footjoy, Callaway, Adidas, Mizuno, Skechers dostępne w sklepie online BogiGolf

Buty golfowe są owocem prac badawczych. Odpowiednimi środkami do ich prowadzenia dysponują duże firmy, o stabilnej pozycji na rynku. Decydując się na buty do golfa Mizuno, Footjoy, Calaway, Adidas, Mizuno czy Skecher możemy być pewni, że znajdziemy w nich najwyższej jakości materiały i najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. Duzi producenci standaryzują swoje wyroby. Niezależnie od lokalizacji fabryki, jeżeli nosiliśmy już buty określonej marki, możemy być pewni, że kupując po raz kolejny identyczny rozmiar tej samej firmy, otrzymamy buty do golfa dobrej wielkości.

Golfowe gadżety technologiczne

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies