Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Caledonia Kije golfowe

Firma Caledonia jest producentem putterów. Warto już na wstępie zaznaczyć, że puttery tej marki dają się całkowicie optymalizować pod potrzeby danego gracza. Ale zacznijmy od początku. Caledonia to niemiecka marka, która dba o najwyższą jakość, produkując swoje kije pod konkretne zamówienia. Puttery tej firmy są zaawansowane technologicznie pod kątem wykorzystanych materiałów, sposobu produkcji, możliwości, a także wyglądu. Zaprojektowane kije są dopieszczone we wszystkich szczegółach i detalach. Wybierając te kije, masz gwarancję najwyższej jakości, której trudno szukać u konkurencji. Ideą producentów jest sprawić, żeby gracze mieli możliwie najlepszą kontrolę na greenie oraz jak najlepsze wyniki. Twórcy słusznie zauważyli, że drivery są wykorzystywane w rundzie nawet 11 razy rzadziej niż puttery i to w nich tkwi klucz do zwycięstwa. Caledonia jednoznacznie określa, że putter jest asem w rękawie każdego golfisty i to często od niego zależy wynik rozgrywki.

Indywidualnie dopasowane puttery Caledonia

Cel, którym kierują się producenci putterów Caledonia, sprawia, że każdy ich kij możemy dopasować dokładnie pod siebie. Praktycznie wszystkie elementy tych kijów golfowych można spersonalizować, a w przypadku takich produktów, jak Caledonia Viper Putter mamy możliwość stworzenia główki od podstaw, dokładnie pod swoje potrzeby. Caledonia chwali się swoimi innowacyjnymi technikami produkcji oraz użytymi kombinacjami materiałów, których nie mają żadne inne kije. Połączenie ogromnego doświadczenia, nowoczesnej technologii oraz możliwości dopasowania puttera Caledonia w najmniejszym szczególe pod swoje potrzeby sprawiają, że jest to jeden z najlepszych wyborów, jakich możemy dokonać podczas zakupu puttera.

Fitting – niezbędny element przy wyborze puttera czy zbędny wydatek? Jak dobrać kije do golfa?

Wspominając o możliwości dostosowania puttera tej firmy, należy wspomnieć, że samemu trudno byłoby to zrobić. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, wiedzę i doświadczenie. Najlepiej dopasować putter podczas sesji fittingowych. Czym jest i jak wygląda fitting? Mówiąc po polsku, jest to dopasowanie kijów na miarę i pod konkretnego gracza. Każdy z nas ma inną budowę, wzrost, masę. Ponadto mamy inny układ kostnoszkieletowy oraz mięśniowy, a także inne wady postawy. Każda z tych rzeczy powoduje, że dobierany kij musi charakteryzować się inną wagą, długością lub grubością gripu. Kolejną sprawą jest pytanie, czy fitting jest potrzebny każdemu, czy jest to usługa zarezerwowana tylko dla zawodowych graczy. Bez wątpienia dzięki doborze odpowiedniego sprzętu możemy osiągać dużo lepsze rezultaty, a zawodowcy, bez wcześniejszych wielu sesji fittingowych, nie mogliby uzyskać wyników, którymi teraz się szczycą. Wracając do zagadnienia – czy początkujący gracz powinien odbyć sesje fittingowe i dobrać kije pod siebie? Jeśli masz takie możliwości, masz czas, stać Cię na to, to jak najbardziej powinieneś skorzystać z takiej możliwości. Fitting pozwoli Ci uzyskać dużo lepsze rezultaty, jednak w wypadku początkującego gracza nie jest to tak ważne, jak to, że odpowiednio dobrane kije pozwolą uniknąć Ci wielu złych nawyków. Niestety w wielu dyscyplinach sportowych złe nawyki są tragiczne w skutkach. Na przykład w boksie bardzo często dochodzi do sytuacji, w których nieskorygowana garda i nawyk jej opuszczania podczas wykonywania uderzenia, kończy się nokautem. W przypadku golfa może okazać się, że źle dobrane drivery nigdy nie pozwolą Ci oddać uderzenia z pełnym i bezbłędnym swingiem. Dodatkowo złe nawyki bardzo trudno usunąć. Nawet po nabyciu odpowiedniego już zestawu golfowego, możesz przez całe lata potrzebować pomocy, aby zniwelować złe nawyki, a nawet po długim czasie, podczas trudnych rozgrywek, stare przyzwyczajenia mogą dawać o sobie znać. Dlatego fitting jest niewątpliwie bardzo istotnym elementem. Jest on równie ważny, jak początkowe lekcje gry, na których uczymy się podstawowych ruchów i stawiamy swoje pierwsze kroki na polu golfowym. Jeśli my oraz specjaliści z Caledonia przekonaliśmy Cię o ważności fittingu, to koniecznie odwiedź nasze centrum fittingu, a na pewno się nie zawiedziesz!

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u