Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije treningowe do golfa

Jednymi z rewelacyjnych przyrządów treningowych jeśli chodzi o grę w golfa, są golfowe kije treningowe – niezwykle przydatne przy pracy nad swingiem. Pozwalają one m.in. wypracować dodatkowe przyspieszenie, a także wyłapać błędy popełniane podczas wykonywania swingu. Zamach golfowy jest kluczowym elementem, jeśli chodzi o technikę gry w golfa. Różni się w zależności od etapu gry – inne uderzenia wykonujemy, rozpoczynając grę driverem, inne używając ironów, a zupełnie odmienne przy grze krótkiej podczas puttowania.

Marki

Kij treningowy do golfa – profesjonalny sprzęt golfowy do ćwiczeń

Kij treningowy do golfa, który cieszy się dużą popularnością i któremu z pewnością warto się przyjrzeć, to Medicus Dual Hinge Iron znakomitej marki Longridge. Ten kij do treningu golfa wyłapuje wszelkie nieprawidłowości w technice swingu, tj. nieodpowiednie ruchy nadgarstkiem, zbyt duży kąt nachylenia kija podczas swingu czy też zbyt szybki backswing. Medicus Dual Hinge jest wyposażony w mechanizm łamania się kija w przypadku wykrytych błędów swingu. Z kolei do rozgrzewki i treningu odpowiedniego tempa swingu służą kije treningowe typu Tempo Trainer, a kije o trochę innej konstrukcji pozwalają poprawić prędkość swingu.

Idealnie do pracy nad swingiem służą też golfowe siatki treningowe, które dobrze sprawdzą się zarówno w treningach outdoor jak i indoor.

Kij do treningu golfa – gwarantowana poprawa prędkości swingu

Jeśli naszym celem jest poprawa prędkości swingu, wówczas idealnym wyborem będą kije treningowe do golfa marki SuperSpeed golf. SuperSpeed, jak sama nazwa wskazuje, stawia na wypracowanie przyspieszenia. Golfowy kij treningowy do poprawy prędkości swingu SuperSpeed C skupia się na motoryce golfowej z zakresu ruchu przedramion oraz nadgarstków. Kij ten jest skonstruowany w taki sposób, aby wzmocnić siłę przedramion, a także wymusić szybszy release. Możemy wybrać również cały zestaw treningowy SuperSpeed, który przy regularnym treningu już w kilka tygodni pozwoli zwiększyć prędkość swingu o kilka procent, a tym samym zwiększyć odległość. Zestaw jest wzbogacony o radar PRGR, który potrafi zmierzyć prędkość kija treningowego nawet bez uderzenia w piłkę. Dzięki temu daje nam pogląd na to, jakie zrobiliśmy postępy w generowaniu większej prędkości swingu.

Przy treningu indoor niezbędne są również golfowe piłeczki treningowe, wykonane z lekkich i miękkich materiałów, ułatwiających wykonywywanie ćwiczeń w domu lub na sali treningowej.

Dlaczego warto kupić kije golfowe do treningu?

Kije golfowe do treningu pozwalają nie tylko wychwycić błędy postawy przy wykonywaniu uderzenia, unaocznić nam niedoskonałości techniki czy też podnieść prędkość swingu. Kije te są również rewelacyjnym przyrządem do rozgrzewki golfowej. Szybkim i prostym sposobem na rozgrzanie mięśni pracujących przy wykonywaniu swingu jest użycie kija golfowego typu Tempo Trainer marki Masters Golf. O tym, jak ważna jest rozgrzewka w niemal każdej dyscyplinie sportowej, nie trzeba nikogo przekonywać. Przede wszystkim stanowi swoistą barierę przed kontuzjami, a także zwiększa wydajność gracza, co przekłada się na efektywność jego gry. Użycie Tempo Trainera przed grą stanowi swoistą rozgrzewkę, a także wyrabia nawyk właściwego tempa swingu.

Golfowe kije treningowe – bogata oferta dostępna w sklepie Bogigolf.com.pl

W szerokiej ofercie Bogigolf znajdziemy różnego rodzaju kije golfowe do treningu, a wśród nich znakomite propozycje Longridge, SuperSpeed Golf czy Masters Golf. Wśród dostępnych modeli znajdują się zestawy treningowe poprawiające prędkość swingu, wspomniany wcześniej Medicus Dual Hinge Iron wyłapujący błędy przy wykonywaniu swingu oraz m.in. kije treningowe typu Tempo Trainer służące do golfowej rozgrzewki, a także nauki odpowiedniego rytmu swingu. Dla treningu oraz poprawy uchwytu możemy sięgnąć po Warm Up Swing & Grip Trainer, który dzięki specjalnemu gripowi ułatwia umieszczenie rąk w odpowiedniej pozycji. Dodatkowe obciążenie zamocowane na końcu shaftu ułatwia wytrenowanie odpowiednich ruchów. Do treningu puttowania w Bogigolf znajdziemy specjalną nakładkę na puttera, dzięki której możemy poćwiczyć odpowiednie ruchy dla gry krótkiej, tj. ruch całym ciałem, a nie tzw. „łamanie” nadgarstków. Ponadto przy puttowaniu przydaje się również laser montowany na shafcie puttera, który wskazuje środek lica oraz idealną linię prostą puttowania.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies