Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Usługi serwisowe kijów golfowych

Podstawowym atrybutem każdego golfisty jest kij golfowy. Jest on niezbędny, aby gra mogła się odbyć. Tak kluczowe wyposażenie wymaga cyklicznego serwisowania, niejednokrotnie również napraw. Nie jest tajemnicą, że dużo łatwiej i taniej jest dbać i zapobiegać, niż wymieniać swoje kije golfowe. Co prawda w obecnych czasach znajdziemy szeroki przekrój cenowy, jednak przy kilku sztukach w komplecie wydatki stają się coraz większe. Ponadto idealny dobór odpowiednich dla nas (naszej budowy ciała oraz predyspozycji) kijów golfowych bywa niełatwym zadaniem. Serwisowanie pomaga zachować nasz sprzęt na długo w jak najlepszym stanie. Do podstawowych czynności serwisowych w przypadku kijów golfowych należy wymiana gripu, wymiana shaftu, zmiana kąta łopatek, czyli tzw. lie/loft angle, sprawdzenie swingweight oraz oscylowanie shaftu. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych czynności serwisowych.

Wymiana gripu i shaftu w kijach golfowych

Wymiana gripu to jedna z podstawowych usług serwisowych w przypadku kijów golfowych. Grip jest integralną częścią kija – to miejsce, w którym gracz trzyma swój kij podczas uderzenia. Grip uchodzi za kluczowy element każdego kija golfowego, biorąc pod uwagę przebieg procesu uderzenia. Wszak na tym polega gra w golfa – na wykonywaniu kolejnych uderzeń. W tej dyscyplinie sportowej doskonalenie techniki gry idzie w parze z udoskonalaniem sprzętu. Obydwa czynniki muszą być perfekcyjnie dograne. Kij golfowy powinien idealnie leżeć w ręce gracza. Golfista powinien czuć komfort podczas uderzenia. Rodzą się kolejne parametry – czucie, kontrola, stabilizacja. Wszystko powinno się zgrywać, czemu przysłuży się odpowiednio dobrany grip lub odwrotnie – czemu przeszkodzi źle dobrany grip. Dobór tego elementu jest bardzo ważny, równie ważne jest również jego serwisowanie. Gripy zużywają się podczas każdej gry w golfa. Po całym sezonie, gdy nasz stary i zużyty grip nadaje się do wymiany, możemy to szybko i sprawnie zrobić, korzystając z usług serwisowych Bogigolf. Różnica po wymianie wyeksploatowanego gripu na nowy jest odczuwalna natychmiast. Ponadto dzięki usłudze wymiany gripów od drzwi do drzwi, serwis ten jest możliwy do realizacji bez wychodzenia z domu. Wszystko odbywa się dzięki pomocy kuriera, który odbierze i dostarczy grip. To duże ułatwienia oraz oszczędność czasu. Wymiana gripów jest bardzo ważna – to nie tylko utrzymanie stałego poziomu komfortu, ale również realny wpływ na osiągi. Gripy się zużywają – ścierają się, twardnieją, aż w końcu tracą swoją przyczepność. Grając regularnie, przynajmniej raz w roku należy pamiętać o wymianie gripu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku shaftów. One co prawda nie zużywają się w takim tempie jak gripy, jednak zdarzają się zniszczenia lub złamania, shaft może zardzewieć, rozwarstwić się czy też wykrzywić. Wymieniając shaft w serwisie Bogigolf, możemy to zrobić tak jak w przypadku wymiany gripów – usługą door to door. Możemy także skorzystać z 20% rabatu na zakup nowego shaftu czy też wykorzystać oddanie kija golfowego do wymiany shaftu i przeprowadzić za jednym razem szerszy serwis. W cenie wymiany shaftu można przeprowadzić takie czynności dodatkowe jak: wymiana gripu, skrócenie lub wydłużenie kija golfowego, usunięcie oraz zastąpienie nowymi pozostałości złamanych shaftów, a także uzyskanie takie samej wartości swingweight jak w kijach wyjściowych.

Zmiana kąta pochylenia łopatek – lie/loft angle

Kolejną usługą serwisową, z której warto skorzystać, jest zmiana kąta pochylenia łopatek, czyli tzw. lie/loft angle. Pojęcie lie angle oznacza kąt pomiędzy dolną płaszczyzną łopatki a osią, która wyznacza shaft. Odpowiedni dobór tego kąta jest niezwykle ważny. Właściwy kąt pochylenia łopatki powoduje, że kontakt z podłożem w jej środkowej, dolnej części jest czysty i nie rzutuje negatywnie na lot piłki, jak to mogłoby mieć miejsce przy kontakcie inną częścią łopatki. Zły kąt pochylenia łopatki może wypaczać lot piłki – zbyt ostry kąt przekrzywia lot w prawo, zbyt płaski – w lewo. Zmiana lie angle (kąta pochylenia łopatek) oraz loft angle (kąta samych główek) wymaga użycia specjalnych maszyn. W Bogigolf można skorzystać z takiej usługi, w ramach której nasze lie/loft angle zostanie zmierzone, specjaliści określą, jak bardzo trzeba je zmienić, a następnie zmiana ta zostanie wprowadzona. Z pewnością warto sprawdzić lie angle w swoich kijach i dopasować je do techniki gry, ponieważ różnica dla jakości gry może być kolosalna. Opłacamy jedynie usługę zmiany, natomiast samo sprawdzenie, które wykonywane jest bardzo szybko na miejscu, jest darmowe.

Profesjonalne usługi serwisowe – sprawdzanie swingweight, oscylowanie shaftu

Rozmawiając o usłudze sprawdzenia swingweight, należy przede wszystkim powiedzieć o tym, co znaczy to pojęcie. Swingweight jest dynamiczną wagą kija golfowego. Innymi słowy, jest to ciężar lub też opór, który czujemy przy danym kiju podczas wykonywania swingu. Dobry swingweight powinien być dopasowany do swingu danego gracza. Dodatkowo miara ta zmienia się w zależności od parametrów kija. Odpowiednio skomponowany swingweight w zestawie powinien dać jednakowe czucie w całym komplecie. Nie jest to jednak łatwa procedura. Sprawdzenia i dopasowania swingweight nie zrobimy więc wszędzie, a jedynie w profesjonalnych serwisach sprzętu golfowego. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku usługi oscylowania shaftu. Warto wspomnieć tutaj o koncepcji Flat Line Oscilation, czyli tzw. FLO, która polega na znalezieniu tzw. kręgosłupa shaftu. Są to miejsca łączenia warstw i nieregularności. Następnie przy pomocy specjalistycznych narzędzi znajduje się idealne ułożenie shaftu względem główki kija golfowego. Wówczas transfer energii jest najbardziej wydajny. Jak więc widać, usługi serwisowe w zakresie sprzętu golfowego są bardzo szerokie. Możemy skorzystać z tych najbardziej podstawowych, wręcz obowiązkowych, jak cykliczna wymiana gripu, aż po te bardziej zaawansowane, które wykonamy jedynie w najlepszych centrach serwisowych. Wszystkie jednak mają realny wpływ na poprawę czucia, stabilności i wielu innych aspektów, co w konsekwencji przekłada się na lepsze osiągi.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies