Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Piłki do golfa Wilson

Marki

Jakie piłki golfowe Wilson są w ofercie sklepu BogiGolf?

Wilson jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek golfowych. Ukłon należy się projektantom logo firmy. Charakterystyczne krój liter sprawia, że nazwa marki łatwo jest zapamiętywana, „rzuca się w oczy”. Znają ją także miłośnicy kina, gdyż Pan Wilson towarzyszył na bezludnej wyspie Tomowi Hanksowi. Co wyróżnia piłki golfowe Wilson?

Piłki golfowe Wilson dla początkujących!

Adeptom gry w golfa zaleca się stosowanie piłek używanych. Częściej niż doświadczeni zawodnicy posyłają je w miejsca, gdzie trudno piłkę znaleźć. Zdarza się im też, że kij z impetem prześliźnie się po piłeczce powodując nieodwracalne uszkodzenie jej powierzchni. Firma Wilson dostrzegła, że istnieje grupa klientów - początkujących golfistów i dla nich opracowała piłki do golfa Wilson Ultra Distance. Mają one:

 1. bardzo solidną powłokę zewnętrzną, która wytrzyma wiele godzin pracy nad swingiem,
 2. wysokoenergetyczne jądro transferujące maksimum mocy z główki kija do piłki,
 3. kompresję 100,

Z punktu widzenia właściwości użytkowych przekłada się to na:

 1. dużą prędkość początkową,
 2. wysoki tor lotu,
 3. średni spin,
 4. osiąganie dużych odległości.

Piłki dostępne są w kolorach: białym i żółtym.

Czy Wilson produkuje także piłki golfowe dla kobiet?

Jeśli chodzi o asortyment sprzętu i akcesoriów do golfa, kobiety są poszkodowane. Typowo dla nich przeznaczone jest około 20... 25 % produktów. Wykorzystała to firma Wilson i ma w swej ofercie piłki golfowe dla kobiet. Co to znaczy, że piłki przeznaczone są dla kobiet? Taka nazwa to chwyt marketingowy. Piłki te mają kompresję rzędu 60-ciu i są miękkie. Powoduje to, że:

 1. na dużą odległość może je wysłać osoba o wolnym swingu,
 2. piłka daje bardzo miękkie czucie,
 3. ma wszechstronne właściwości przy grze krótkiej.

W praktyce piłki te pozwolą uzyskać lepsze wyniki:

 1. kobietom, które są mniej umięśnione od mężczyzn,
 2. juniorom zanim wypracują swoją muskulaturę,
 3. osobom starszym.

W ofercie firmy BogiGolf są piłki golfowe dla kobiet firmy Wilson następujących typów:

 1. Piłki do golfa Wilson Tour Velocity Women 15-pack – wersja pudełkowa piłek nowych,
 2. Wilson Staff DX2 Ladies 12-pack – wersja pudełkowa piłek nowych.

Wilson Staff DX2 Ladies - piłki golfowe o ultraniskiej kompresji

Kompresja określa jak mocno trzeba uderzyć piłkę golfową, aby uwolniła się siła zakumulowana w jej jądrze podczas impactu. Ponieważ trudno porównywać precyzyjnie coś co nie ma miary liczbowej ustalono, że największa kompresja wynosi 100 a najmniejsza 0. Im większą wartość ma kompresja, tym piłka jest twardsza.

Jedną z najniższych kompresji mają piłki golfowe Wilson Staff DX2 Ladies. Wynosi ona zaledwie 29. Czyni je ona:

idealnymi dla osób o delikatnym swingu - początkujących oraz pań,

lecącymi na niesamowite odległości (to trzeba zobaczyć - nie da się opowiedzieć).

Piłki golfowe Wilson Staff DX2 Ladies mają 302 dimple ułożone w specyficzny wzór. Uzyskane w ten sposób właściwości aerodynamiczne sprawiają, że:

 1. piłki mają tendencje do poruszania się po wysokiej trajektorii,
 2. pozostają tak długo w powietrzu, iż wydaje się, że nie spadną już na ziemię.

Wersje pudełkowe Wilson Tour Velocity

Piłki golfowe Wilson Tour Velocity sprzedawane są w zestawach. Golfista, który pozna w praktyce właściwości piłek Tour Velocity Distance oraz Tour Velocity Feel dostępne w zestawie piłek używanych może zapragnąć uzupełnić swój zapas o piłki konkretnego typu. Wersje pudełkowe Wilson Tour Velocity zawierają fabrycznie nowe piłki golfowe. Jest to świetny pomysł na prezent. Szklanek w domu i piłek w torbie golfisty nigdy nie jest za dużo.

Wisienka na torcie - piłki golfowe Wilson Staff DX3 Soft Spin

Pokazują one jak może przebiegać ewolucja konstrukcji piłki golfowej. Poprzedni model miał w nazwie słowo „Soft”. Obecnie jest to „Spin”. Powstała piłka golfowa dająca golfistom grającym na różnym poziomie zaawansowania możliwość kontroli dzięki rotacji. Wbudowane w piłki golfowe Wilson Staff DX3 Soft Spin jądro z niską nominalną kompresją (40) powoduje, że piłki te są dobrze oceniane przez graczy, których styl gry charakteryzuje się niższymi prędkościami uderzenia. Wydobycie z piłki tego, co ukryli w niej konstruktorzy wymaga pewnej finezji swingu. Dlatego walory Wilson Staff DX3 Soft Spin będą w stanie docenić gracze średniozaawansowani. Takie zachowanie piłki to nie sprawka dżina, który drzemie w jej wnętrzu. To inżynieria materiałowa. Piłka jest 3-warstwowa. Użycie do budowy środkowej warstwy materiału DuPont HPF spowodowało, że piłka z łatwością może się poruszać z dużą rotacją nawet przy grze krótkiej. Zastosowanie ionomeru do wykonania warstwy zewnętrznej sprawia, że Wilson Staff DX3 Soft Spin z łatwością wspina się na wysoką trajektorię, co przekłada się na osiąganie dużych odległości.

Dlaczego piłki golfowe marki Wilson są idealne na prezent?

Niektóre piłki golfowe Wilson można spersonalizować. Czy pióro lub zegarek z wygrawerowanym napisem są miłą pamiątką? Czy golfistę może równie mocno uradować komplet nowiutkich piłek na których wydrukowane są: imię, sentencja, życzenia a nawet wielokolorowe logo? Jeżeli tak - zwróć uwagę na piłki do golfa Wilson Staff DUO Soft+ 12-pack. Usługę personalizacji zakupionych piłek świadczy sklep BogiGolf. Wielce radośnie wyglądają piłki golfowe Wilson Staff Dx2 Optix 36-pack mix kolorów. Zapakowane są one w wielki przezroczysty słój, który zawiera 4-ro warstwowe piłki przeznaczone dla zaawansowanych graczy.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies