Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Masters Golf Wózki golfowe

Wózki golfowe Masters Golf to propozycja dla graczy, którzy nie mają (jeszcze) caddy, na greenie nie używają pojazdów elektrycznych i cenią sobie prostotę rozwiązań.

Wózki golfowe używane czy nowe?

Skompletowanie sprzętu do gry w golfa jest sporą inwestycją. Jedną z rzeczy, która w znaczący sposób poprawia wygodę gry są wózki golfowe. O tym, że twierdzenie to jest bardzo prawdziwe wie osoba, która przez kilka godzin nosiła torbę golfową z kompletem kijów i zestawem niezbędnych akcesoriów. Zakup nowego wózka stwarza możliwość doposażenia go w uchwyty (np. na parasol), dokupienia pokrowca. Nabycie wózka wraz z wyposażeniem gwarantuje, że będzie ono perfekcyjnie dopasowane. Nie wszystkie sklepy golfowe oferują akcesoria pasujące do konkretnego modelu wózka. Jeśli jeszcze do rozważań dodać, że wózki Masters Golf kosztują poniżej, a niektóre bardzo poniżej, 900 zł to odpowiedź na pytanie nowe czy używane zdaje się być oczywista.

Jakie cechy powinien mieć wygodny w prowadzeniu, ręczny wózek golfowy Masters Golf?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób najczęściej wózek do golfa będzie używany. Będzie on pchany lub ciągniony. Ważna jest jego lekkość, ale i wytrzymałość. Najczęściej waży około 5 kg. Są również modele o wadze około 3 kg jak i 6 kg. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od pozostałych potrzeb. Istotna jest także łatwość prowadzenia. Wózek golfowy Masters Golf jest trójkołowy. Prowadzenie go nie wymaga tyle wysiłku co wózka dwukołowego. Jest od nich stabilniejszy. Wkładana siła potrzebna jest tylko na poruszanie wózka. Nie ma potrzeby utrzymywania go w pionie. Znacznym ułatwieniem w pokonywaniu nierówności jest duże kółko przednie. Nie wpada w nie, nie zatrzymuje się, a lekko przetacza. Szerokie koła zapobiegają zapadaniu się w miękkim podłożu. Aby można było postawić wózek w dowolnym miejscu bez obawy o stoczenie się, musi on mieć hamulec. Wyposażony jest w skuteczny i wygodny w obsłudze hamulec nożny.

Czy wózki do golfa Masters Golf daje się dostosować do golfisty i torby?

Golf jest grą dla ludzi w wieku od lat 4 do 104. Do spektrum wiekowego musi być możliwość dostosowania wysokości rączek. Wózki do golfa Masters Golf mają zarówno możliwość regulacji długości jak i kąta nachylenia rączki. Kupując wózek tej marki nie trzeba się martwić czy będzie do niego pasowała aktualnie posiadana torba lub czy po zmianie torby, będzie można ją przewozić bez problemów. Mogą zmieniać swoje rozmiary niczym transformer z filmów animowanych. Regulowana jest wysokość uchwytu do przymocowania torby. Pojazd wyposażony jest w elastyczne paski, umożliwiające szybkie i niezawodne zamocowanie torby. Górny uchwyt na torbę został specjalnie wyprofilowany, aby można było wózkiem bezproblemowo przewozić także torby z nóżkami.

Niezawodne i wygodne także do transportu wózki golfowe Masters Golf. Co dodatkowo oferują sklepy golfowe?

Wózek trzeba przewieźć autem. Ważne jest, aby jego złożenie i rozłożenie nie zajmowało mnóstwa czasu, było intuicyjne i bezpieczne. Wózki golfowe Masters Golf zaimplementowane mają kilka rozwiązań, z których najważniejsze to:

  • zdejmowane koło przednie,
  • szybkie odłączanie wszystkich kół za pomocą błyskawicznego mechanizmu zwalniającego,
  • możliwość złożenia kół wraz z ramą w kompaktową kostkę.

Wybierając wózek warto wiedzieć, że oprócz składania dwustopniowego (rama plus przednie kółko) możliwe jest również składanie potrójne, które pozwala na zmieszczenie wózka nawet do niewielkich bagażników. Stanowią wspaniały komplet wraz z pokrowcami transportowymi. Sklepy golfowe oferują pokrowce zamykane na zamek błyskawiczny. Dzięki temu brud, liście czy trawa przylepione do kół nie będą zaśmiecały bagażnika. Pokrowce mają uchwyty, które ułatwiają podnoszenie pakunku. Mają niestandaryzowane rozmiary i dlatego dobierając pokrowiec trzeba odwiedzić sklepy mające w ofercie pasujące do konkretnych typów wózków.

Jaką rolę pełni wózek na polu golfowym i co w tym celu ma wózek na kije golfowe Masters Golf?

Wózek na polu golfowym dla gracza jest nie tylko kółkami pod torbę. Na greenie golfista wyjmuje z niego rozliczne akcesoria golfowe i często chowa dopiero po zakończeniu partii. Zazwyczaj są to: piłki, ołówek lub mazak, karta wyników (która musi być zabezpieczona przed zamoczeniem), teesy, parasol, napój. Wózek powinien być wyposażony w liczne uchwyty, karabińczyki (np. na ręcznik), siateczki na akcesoria, podręczne schowki na drobiazgi.

Czym powinien wyróżniać się dobry juniorski wózek na kije golfowe?

Junior, a szczególnie nastolatek rośniej jak na drożdżach i dlatego juniorski wózek na kije golfowe powinien mieć możliwość regulacji długości rączki i kąta jej pochylenia. Dobry wózek juniorski musi być lekki. Wszak korzystać z niego może osoba w wieku lat 4. Z myślą o najmłodszych golfistach ma ramę z aluminium. Łączy ona w sobie: wytrzymałość, niewielką wagę i cenę do zaakceptowania dla juniora. Młody golfista może zaczynać wyprawy na green z torbą na half set a po pewnym czasie zmienić ją na torbę golfową na full set. Aby jednocześnie nie było potrzeby kupowania nowego wózka, warto zawczasu nabyć taki, który daje możliwość regulacji wysokości uchwytu do mocowania torby oraz zmiany długości pasków mocujących. Juniorski powinien mieć szeroki uchwyt do prowadzenia dla większego komfortu pokryty miękkim materiałem.

Czy istnieje bajecznie kolorowy wózek golfowy Masters Golf?

Sprawy funkcjonalności mamy już omówione. Pozostała jeszcze stylistyka. Wózek golfowy marki Masters Golf nie ma tak wielu płaszczyzn jak torba golfowa. Rama, kółka są w kolorach ciemnych i zasadniczo nie będą one kontrastować z torbą w innych barwach. Od pewnego czasu na polach golfowych widać coraz więcej kolorowych elementów. Oprócz białych piłeczek pojawiają się także jednolicie kolorowe a nawet malowane na podobieństwo piłek futbolowych. Aby być w zgodzie z modą warto dopasować go do torby i reszty sprzętu. Masters Golf produkuje wózki w kilku ciekawych kolorach. Skontaktuj się z obsługą sklepu BogiGolf w sprawie ich aktualnej dostępności.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies