Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Liczniki uderzeń podczas rundy golfowej

Do przydatnych akcesoriów golfowych należy licznik golfowy (golf scorer). Urządzenie ułatwia prowadzenie statystyk na temat swojej gry, które potem mogą stanowić nieoceniony materiał do analizy. Licznik umożliwia szybkie i wygodne zliczanie uderzeń na kolejnych dołkach. Dzięki zebranym danym można śledzić postępy i wyznaczać sobie cele, które będą pozytywnie wpływać na motywację do ćwiczeń. Co istotne, na rynku znajdziemy zarówno elektroniczne, jak i manualne liczniki uderzeń.

Marki

Licznik golfowy, czyli jak poprawić swoje osiągi na polu golfowym. Przydatny gadżet dla golfistów

Golf to wspaniały sport, którym mogą się cieszyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Do gry używa się specjalnie do tego celu stworzonych kijów, jej celem jest z kolei wbicie piłki do oddalonego od pola startowego dołka. Co ciekawe, w golfie „dołkiem” nazywamy zarówno otwór w ziemi, do którego należy wbić piłeczkę, jak i obszar między tee (polem startowym) a wspomnianym otworem. Warto wiedzieć, iż pola golfowe różnią się od siebie wielkością i stopniem trudności (długość dołków, liczba przeszkód itd.). Trudno znaleźć dwa takie same pola – dzięki temu gra może być bardzo zróżnicowana.

Golf nie jest też łatwą dyscypliną sportu – wymaga dużo cierpliwości, precyzji i rozwagi, ale także kondycji – nieraz trzeba się nieźle nachodzić, żeby zaliczyć wszystkie dołki. Jednak ze sportem jest tak jak ze wszystkim innym – tylko regularne treningi mogą sprawić, że nasze umiejętności będą się rozwijać, a my będziemy coraz lepiej radzić sobie na polu golfowym. Oczywiście na rynku dostępne są różnorakie akcesoria, które mogą pomóc w poprawieniu osiągów każdego gracza. Należą do nich m.in. liczniki uderzeń do golfa.

Licznik golfowy – praktyczne rozwiązanie w trakcie gry

Aby stawać się coraz lepszym w jakiejś dziedzinie, trzeba stale doskonalić swoje umiejętności, poświęcając czas na trening. Nie da się zostać mistrzem golfa bez wielogodzinnego ćwiczenia uderzeń. Jednak warto ułatwić sobie ten proces i postawić na jakościowy sprzęt oraz wyposażyć się w pomocne akcesoria treningowe do golfa.

Licznik uderzeń do golfa – funkcjonalny gadżet golfisty

Niektórzy mogliby się zastanawiać, po co im licznik uderzeń w golfie. Przecież nie muszą prowadzić takich statystyk, bo mnie więcej wiedzą, na jakim grają poziomie. Ewentualnie mogą sobie zapisywać liczbę uderzeń na każdym dołku w podręcznym notesie. Owszem, można na sytuację spojrzeć z tej strony. Jednak czy naprawdę w trakcie osiemnastu dołków, skupieni na grze, zmęczeni przedłużającą się rozgrywką, jesteśmy w stanie zaufać swojej pamięci? Wystarczy, że coś nas rozproszy albo, co gorsza, nastąpi konieczność przerwania gry ze względu na pogarszające się warunki pogodowe – co wtedy? Jeśli zaś chodzi o zapisywanie uderzeń – jest to oczywiście dobry sposób na monitorowanie postępów. Jednak przez to, że „siedzimy z nosem w notesie”, tracimy kontakt z grą, a co za tym idzie, również ze współgraczami. Nie jest to sytuacja komfortowa. Z pomocą przychodzi tu funkcjonalny licznik. Golf dzięki niemu jest tak samo przyjemny – liczenie uderzeń jest szybkie, sprawne i nie wymaga odrywania się od gry. Samo urządzenie nie zajmuje też dużo miejsca.

Jaki elektroniczny licznik do golfa najlepiej zabrać na pole golfowe?

Elektroniczne liczniki do golfa projektowane są tak, by nie zajmowały dużo miejsca i były wygodne w użytkowaniu. Golfista musi zabierać na pole golfowe sporo akcesoriów, m.in. torbę z kijami, zapas piłek, teesów, ręcznik, coś do picia, a każdy ponadprogramowy gadżet stanowi dodatkowe obciążenie. Na szczęście liczniki golfowe trudno nazwać obciążeniem – są małe, lekkie, poręczne i wygodne w użytkowaniu. Szczególnie godne uwagi są liczniki elektroniczne, które oprócz automatycznego zliczania i sumowania uderzeń na każdym dołku wyświetlają również godzinę. Warto zwrócić uwagę np. na taki produkt jak golfowy licznik Digital Scorer marki Longridge. Licznik wyposażono w antywstrząsową pokrywę oraz pasek umożliwiający przypięcie urządzenia do torby. Jest bardzo prosty w użyciu, a dodatkowym jego atutem jest fakt, że może zliczać uderzenia dla maksymalnie czterech graczy naraz. Innym ciekawym produktem jest elektroniczny licznik uderzeń ScoreBand Scorer w postaci wygodnej opaski na nadgarstek. Gadżet jest wodoodporny, lekki i wygodny w użytkowaniu, ma również estetyczny, uniwersalny design, który będzie pasował do każdej golfowej stylizacji. Co ciekawe, ScoreBand ma cztery tryby pracy: zegarek, tryb golfowy (zliczanie uderzeń na kolejnych dołkach), tryb ogólny (przydatny przy tworzeniu statystyk) oraz tryb tenisowy (zlicza punkty tak, jak w przypadku gry w tenisa: 15-30-40-gem-set).

Elektroniczny licznik golfowy – szeroka oferta produktowa dostępna na Bogigolf.com.pl

Liczniki golfowe to gadżety, które mogą pomóc zarówno początkującym graczom w nauce skutecznej gry, jak i profesjonalistom, którzy chcą wyśrubować swoje umiejętności. Niewielkie wymiary, intuicyjna obsługa, wygoda użytkowania i przystępność cenowa czynią elektroniczne liczniki golfowe czymś, co zdecydowanie warto mieć, wybierając się na pole golfowe. Akcesoria takie można znaleźć w sklepie Bogigolf – wystarczy wejść na stronę bogigolf.com.pl i przejrzeć dostępne produkty z kategorii liczników golfowych. Z pewnością każdy golfista będzie w stanie znaleźć tam coś dla siebie. Polecamy także symulatory golfowe i analizatory swingu, pozwalające na precyzyjne sprawdzenie parametrów uderzeń.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies