Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije golfowe rescue - hybrydy

Hybrydy, zwane także rescue to najmniejsze kije golfowe z grupy woodów. Ich głównym zadaniem jest zagranie piłki na daleką odległość, ale w sytuacji, w której piłka leży w rough, czyli obszarze pola o nieco dłuższej trawie. Jej mała, ale stosunkowo ciężka główka, z łatwością „przechodzi” przez taki rodzaj trawy. Kije te są także używane przez golfistów, którzy chcą bezpiecznie zagrać z obszaru fairway, ponieważ hybrydy są dużo łatwiejsze niż dłuższe woody. Kije do golfa typu rescue posiadają bardzo duży wybór kątów (loftów) i długości, przez co ich świadomy wybór jest niezwykle istotny dla pokrycia kluczowych odległości jakie chcemy grać na polu golfowym. Nasze centra fittingu posiadają w swojej ofercie szeroki wybór kijów golfowych do testowania i doboru idealnej hybrydy do torby golfisty.

Marki

Rodzaj kija golfowego, którego konstrukcja została zapożyczona zarówno z żelaza jak i fairway wood'a. Jednak kij golfowy jakim jest hybryda (rescue) różni się znacząco od obu tych kijów. Samo słowo „hybryda” zostało zapożyczone z genetyki i oznacza mieszankę dwóch różnych gatunków o pożądanych cechach - dokładnie tak samo jest z kijami golfowymi, gdzie z woodów wzięto odległości a z ironów nieco większą wybaczalność i łatwość gry z różnych pozycji na polu golfowym.

Dlaczego właśnie wybrać hybrydę do zestawu kijów golfowych?

Dla wielu graczy driver czy woody z numerami 3-5 są po prostu zbyt trudne do trafienia, ze względu na małe lico i/lub kąt główek. Wielu golfistów unika gry tymi kijami. Odpowiedzią na ten dylemat może być zastąpienie żelaz hybrydami (rescue wood).

Według badań przeprowadzonych w 2017 roku wynika że 50% golfistów używa co najmniej jednego hybrydowego kija golfowego (rescue wood) w porównaniu z nieco ponad 7% z 2004 roku.

Hybryd najczęściej używa się do długich uderzeń kiedy piłka golfowa nie leży w najlepszym miejscu lub po prostu chcemy daleko ją uderzyć drugim/trzecim strzałem, w których gracz użyłby długiego żelaza, ale czuje się przy tym niewygodnie. Kije te są również bezpośrednim zamiennikiem fairway woodów w większości sytuacji.

Pierwsze hybrydy na rynku to wprowadzane końcem lat dziewięćdziesiątych kije golfowe TaylorMade, którego kultowe modele (zwany po prostu 'Rescue') weszły już na stałe do toreb golfowych graczy na każdym poziomie.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u