Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Kije do golfa dla dzieci i juniorów

Wiadomo już, że w golfa z powodzeniem mogą grać dzieci i młodzież. Jednak trzeba mieć na uwadze, że najmłodsi golfiści nie są w stanie osiągnąć takiego poziomu jak osoby dorosłe. Na przeszkodzie stoją tu przede wszystkim warunki fizyczne, takie jak siła i wzrost. Różnice te uniemożliwiają dzieciom grę przy użyciu standardowych kijów dla dorosłych. Zbyt długie shafty i niedopasowane do warunków użytkownika główki skutecznie uniemożliwią grę i najpewniej zniechęcą młodego golfistę do dalszych prób. Dlatego właśnie, z myślą o młodszych graczach, producenci sprzętu sportowego zaprojektowali kije do golfa odpowiednie dla dzieci. Na rynku można znaleźć zarówno pojedyncze kije dla juniorów, jak i kompletne zestawy umożliwiające najmłodszym natychmiastowe rozpoczęcie gry. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych produktów, którymi warto się zainteresować, rozpoczynając poszukiwania sprzętu dla młodego golfisty.

Kije golfowe dla juniorów. Bo golf to nie tylko gra dla dorosłych

Golf nie jest może tak popularną grą, jak piłka nożna czy koszykówka. Jednak to, że ta dyscyplina nie znajduje się pod tym względem w czołówce, nie oznacza wcale, że nie może być interesująca. Przeciwnie! Gra w golfa potrafi dostarczyć solidną dawkę sportowych emocji. Turnieje golfowe, w których mierzą się profesjonalni golfiści, mają swoich zagorzałych fanów, którzy chętnie oglądają zawody i dopingują swoich faworytów. Poza tym gra w golfa, mimo że nie jest aż tak dynamiczna jak w przypadku wspomnianych wyżej dyscyplin, również wymaga dobrej kondycji i dostarcza ogromnej ilości ruchu. Ukończenie osiemnastu dołków wiąże się z przejściem nawet kilkunastu kilometrów pola golfowego, często z torbą wypełnioną kijami na ramieniu. Nietrudno sobie wyobrazić, że pozornie powolna, „chodzona” partyjka golfa może kosztować graczy aż tak dużo energii. Jednak najlepsze w golfie jest to, że nie ma ograniczeń wiekowych. Nie tylko dorośli w sile wieku, ale i osoby starsze mogą pełnoprawnie brać udział w zmaganiach na polu golfowym. A co najlepsze, gry mogą uczyć się już nawet dzieci!

W poszukiwaniu dobrego drivera – warte uwagi kije golfowe dla dzieci

Grunt to dobrze zacząć. Zgodnie z tą zasadą warto zadbać, by w torbie juniora znalazł się odpowiedni kij, którym uda się z powodzeniem rozpocząć grę na danym dołku. Przeglądając modele kijów tego typu, warto zwrócić uwagę na kije marki MKids, a konkretnie MKids Lite Junior (odpowiednie dla dzieci o wzroście 1,15 m, 1,25 m oraz 1,35 m) oraz MKids Pro Junior (dla wzrostu 1,45 m, 1,55 m oraz 1,65 m). Obydwa modele wykonane są z wysokiej jakości komponentów i odznaczają się znakomitymi parametrami. Ich gripy, stworzone przez markę Lamkin, pomagają młodym adeptom golfa wypracować odpowiedni chwyt, co jest bardzo ważne, gdyż przekłada się na stabilność i siłę uderzenia. Pierwszy z wymienionych modeli to kij idealny dla młodszych i niższych golfistów, którzy nie dysponują jeszcze dużą siłą ani prędkością swingu. Driver wyposażony jest w główkę 280cc, która dzięki zmniejszonej wadze ułatwia wyrabianie prawidłowej techniki swingu (używanie kijów golfowych o zbyt ciężkich główkach może negatywnie wpłynąć na rozwój umiejętności). Zastosowany w modelu kąt 18° wspomaga młodego golfistę przy wzbijaniu piłki w powietrze, co jest bardzo pomocne w przypadku juniorów, którzy nie osiągają jeszcze idealnej prędkości swingu. Jeśli chodzi o shafty, w modelu MKids Lite zastosowano ProLaunch Control, który promuje wysoką trajektorię i ułatwia podniesienie piłeczki. Drugi ze wspomnianych kijów, czyli MKids Pro Junior, jest polecany nieco wyższym juniorom, którzy lepiej kontrolują grę i dysponują większą siłą. W odróżnieniu od MKids Lite, kije MKids Pro mają główki 360cc charakteryzujące się wysoką wybaczalnością. Dzięki grze takim driverem młodzi golfiści mogą doskonalić swoje umiejętności długiej gry, a przy okazji przyzwyczajają się do grania używanymi powszechnie kijami z dużymi główkami. Kąt 14° dodatkowo ułatwia użytkownikowi podnoszenie piłki i nadawanie jej odpowiedniego toru. Juniora wspomagają w tym dodatkowo zastosowane w modelu MKids Pro shafty Grafalloy ProLaunch. Dzięki temu, że drivery firmy MKids występują aż w sześciu wariantach dostosowanych do wzrostu użytkownika, nie powinno być żadnego problemu z dobraniem odpowiedniego kija dla naszej pociechy. Dla lepszego rozróżnienia każdy wariant kija golfowego występuje w innym kolorze.

Nie tylko drivery – inne rodzaje kijów golfowych dla dzieci od MKids

Oprócz driverów, marka MKids oferuje również kije golfowe typu fairway wood oraz hybrydy. One również dzielą się na sześć wariantów, aby dało się dopasować idealny kij do wzrostu i wieku młodego golfisty. I podobnie jak drivery, fairway woody i hybrydy występują w dwóch, dostosowanych do umiejętności juniorów modelach – Lite i Pro. Oczywiście marka MKids nie mogła zapomnieć również o kijach golfowych do krótkiej gry, czyli putterach. W końcu młodzi też potrzebują odpowiedniego sprzętu na green. Odpowiedzią na tę potrzebę jest putter MKids SLA Junior, który dzięki doskonałemu wyważeniu już od samego początku wzmacnia właściwe nawyki młodych golfistów. Kije golfowe dostępne są w trzech długościach: do 1,45 m, 1,55 m oraz 1,65 m wzrostu.

Kompletne zestawy dla juniorów – dla tych, którzy chcą szybko rozpocząć swoją przygodę z golfem

Kompletowanie kijów jeden po drugim jest dobrym rozwiązaniem dla tych, dla których składanie własnego zestawu stanowi pasjonujący proces wchodzenia w świat golfa. Może być również wyjściem dla osób, których nie stać na jednorazowy zakup całego potrzebnego sprzętu. Jednak osoby, które chciałyby bez zbędnej zwłoki przejść od słów do czynów i możliwie jak najszybciej udać się z pociechą na pole golfowe, powinny rozważyć zakup kompletnego zestawu, w którego skład będą wchodzić wszystkie potrzebne do gry kije golfowe. A jest w czym wybierać! Na rynku znajdują się produkty nie tylko z bogatej oferty MKids, ale również zestawy innych znanych i szanowanych firm z branży golfowej, takich jak Cobra, Masters, TaylorMade, Ping, US Kids czy Wilson. Poniżej prezentujemy przykładowe produkty z kategorii kompletnych zestawów golfowych dla juniorów, które warto rozważyć, poszukując sprzętu dla swojego dziecka.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies