Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Bushnell

Bushnell Corporation jest amerykańską firmą założoną przez Davida P. Bushnella podczas podróży w Japonii w 1948 r. Marka Bushnell to przede wszystkim optyka sportowa, akcesoria golfowe, akcesoria do broni, urządzenia nawigacyjne i elektronika. Bushnell produkuje lornetki, lunety, teleskopy, dalmierze laserowe, urządzenia GPS, kamery do gier, noktowizory, kolimatory i inny sprzęt optyczny. Obecnie firma jest spółką zależną Vista Outdoor i ma siedzibę w Overland w stanie Kansas. Jeśli chodzi o akcesoria golfowe marki Bushnell, to są to przede wszystkim dalmierze laserowe. Marka dokłada wszelkich starań, nieustannie ulepszając swoje produkty i aktualizując stosowane technologie, by uzyskać maksymalną precyzję pomiaru. Dalmierze Bushnell cieszą się nieustającą popularnością i uznaniem. Dbałość o detal produktu oraz branie pod uwagę każdego czynnika mającego wpływ na przebieg gry, osiągane wyniki oraz komfort na polu golfowym, sprawiają, że Bushnell wypuszcza na rynek sprzęt golfowy najwyższej półki.

Czym jest dalmierz golfowy?

Marka Bushnell nierozerwalnie kojarzy się z dalmierzami golfowymi, czym więc jest wspomniany dalmierz? Dalmierz, czyli innymi słowy odległościomierz, to przyrząd służący do pomiaru odległości, co można wykonać bez potrzeby czy też przymusu przebywania tej odległości. Czyli za pomocą dalmierza możemy zmierzyć dystans z miejsca, w którym stoimy, do interesującego nas punktu. W golfie jest to przyrząd niezwykle przydatny. W tym przypadku używa się zazwyczaj dalmierzy laserowych, które dokonują pomiaru za pomocą promienia lasera. O przydatności dalmierza przekonujemy się zazwyczaj już w praktyce – na polu golfowym podczas gry. Pomiar odległości od dołka golfowego pozwala nam przede wszystkim odpowiednio dobrać kij golfowy do poszczególnych uderzeń. Sama odległość to jedno, w grę wchodzą jeszcze inne zmienne, takie jak ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne. Zwłaszcza powiewy wiatru mogą w oczywisty sposób zmieniać tor lotu piłki, ale nie tylko, gdyż ciśnienie i temperatura powietrza również mają na niego wpływ. Bushnell w swoich urządzeniach stara się zawrzeć wszystkie istotne parametry, które mają wpływ na przebieg gry. Dalmierze podają odległość zazwyczaj z dokładnością do jednego jarda lub metra i są bez porównania precyzyjniejsze niż ludzkie oko. Dalmierze golfowe mają funkcję detekcji chorągiewki i obierają ją za cel pomiaru. Szereg zaawansowanych technologii, które Bushnell wprowadził przy produkcji swoich modeli dalmierzy, ułatwia golfistom orientację w terenie na polu golfowym. Niedziałając po omacku, można grać celniej, skuteczniej, pewniej, wykonywać precyzyjniejsze uderzenia i uzyskiwać lepsze wyniki. 

Laserowe dalmierze golfowe Bushnell – flagowy Bushnell Pro XE

W 2019 roku marka Bushnell wypuściła na rynek laserowy dalmierz Pro XE, który mierzy z dokładnością do jednego jarda z odległości 500 jardów. Dalmierz zawiera system regulacji uwzględniający nachylenie trasy, a nawet różnice w ciśnieniu powietrza spowodowane wysokością czy temperaturą w celu zoptymalizowania dokładności. Optyka dalmierza golfowego Pro XE oferuje siedmiokrotne powiększenie. W dalmierzu Pro XE zastosowano m.in. technologię SLOPE with Elements, PinSeeker oraz Visual JOLT, sprawiając tym samym, że produkt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających golfistów. Innowacyjny dalmierz Bushnell Pro XE jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym modelem w historii marki, opartym na najlepszych stosowanych przez producenta technologiach w wersji ulepszonej. Produkt stworzony po to, by maksymalnie ułatwić golfistom obliczenie odległości na polu golfowym, co z kolei przekłada się na właściwy wybór kija golfowego do danego uderzenia. Ponadto dalmierz oferuje magnetyczne mocowanie, a także wysoką odporność na deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne.

Dalmierze Bushnell Tour V5 - ulubiony model golfistów

Poza Pro XE w ofercie Bushnell znajdziemy także m.in. Bushnell Tour V5, również w drugiej wersji Tour V5 z funkcją SHIFT SLOPE. Jeżeli szukamy czegoś z niższego pułapu cenowego niż Bushnell Pro XE, warto rozważyć Tour V5. Przyjrzyjmy się mu bliżej. Dalmierz laserowy Bushnell Tour V5 oferuje pięciokrotne powiększenie z błędem pomiaru +/– jeden metr. Mamy tutaj technologię JOLT oraz PinSeeker, tryb skanowania przy naciśnięciu przycisku pomiaru, a także tryb deszczowy Rainguard HD, korygujący niedokładności pomiaru spowodowane zmniejszoną widocznością podczas opadów deszczu. Dalmierz golfowy Tour V5 jest również dostępny w wersji wzbogaconej o funkcję SHIFT SLOPE, co zbliża go do flagowego Bushnell Pro XE. Powiększenie jest jednak nadal pięciokrotne, a pole widzenia nieco mniejsze niż w modelu Pro XE. Warto jednak pamiętać, że wszystkie dalmierze marki Bushnell są dopuszczone do legalnego użytkowania podczas turniejów. Jest to zaawansowany technologicznie, profesjonalny, turniejowy sprzęt, a przy tej całej gamie zalet dodatkowo niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy skierować celownik na cel, czyli chorągiewkę przy interesującym nas dołku, i nacisnąć przycisk pomiaru. Resztę zrobi za nas dalmierz.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies