Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Czapeczki do golfa męskie

Męskie czapki do gry w golfa to jeden z bardzo ważnych elementów garderoby każdego gracza. Z jednej strony stanowią dobre zabezpieczenie m.in. przed słońcem, dzięki czemu zapewniają lepszą widoczność i ochronę organizmu przed promieniowaniem UV. Z drugiej są też ciekawym designerskim dodatkiem – tym bardziej, że ich wybór jest naprawdę duży i każdy mężczyzna zdoła dopasować model idealnie odpowiadający na jego potrzeby.

Marki

Czapeczki męskie golfowe – wysoki komfort gry

Jak to zostało wspomniane, wybór czapek z daszkiem do golfa jest naprawdę duży. Nie sztuką jednak kupić model pierwszy z brzegu, nie zwracając nawet uwagi na konkretne jego cechy. W przypadku męskich czapek golfowych, warto przez wyborem sprawdzić:

  • materiał wykonania – tkaniny, z których tworzy się czapki golfowe, powinny być lekkie i przewiewne. Zapewni to lepsze „oddychanie” skóry, odprowadzanie wilgoci, a także mniejsze ryzyko przepocenia. Bardzo ważne są także ich możliwości w zakresie ochrony przed promieniowaniem UV. Miłośnicy naturalnych tkanin, mogą postawić np. na bawełnę organiczną (zrobione z niej czapki oferuje m.in. Titleist);
  • systemy odprowadzania wilgoci – po pierwsze, istotna jest kwestia prewencji, czyli zastosowanie takiego materiału, który zmniejszy ryzyko jakiegokolwiek pocenia (co zostało opisane wyżej). Po drugie, w zakresie odprowadzania wilgoci, producenci stosują wiele różnych systemów. Przykładem są specjalne panele z otworami wentylacyjnymi, które obecne są m.in. w niektórych modelach czapek Taylor Made. W projektach wspomnianej już marki Titleist, można zaś znaleźć m.in. wszyty pasek pochłaniający wilgoć;
  • budowę daszku – bardzo dobrym sposobem na zredukowanie ewentualnych odblasków jest postawienie na przyciemniany spód. Umożliwia to ochronę oczu, a także ułatwia utrzymacie koncentracji oraz odpowiednią widoczność podczas gry.

Co więcej, warto zwrócić uwagę, że męskie czapki do gry w golfa mają też specjalne udogodnienia, stworzone właśnie z myślą o tej wyjątkowej dyscyplinie sportu. Przykładem jest zamontowany na daszku magnes, do którego można przypiąć np. marker pozycji piłki.

Innym ciekawym dodatkiem może być ochronna tkanina, która przymocowana jest do tylnej części czapki. Opada na uszy, szyję i kark, co tworzy dodatkową ochronę przez słońcem i ewentualnymi oparzeniami. Co ważne, w męskich czapeczkach do gry w golfa tego typu tkanina ulokowana jest w sposób, który nie zawęża pola widzenia i tym samym nie przeszkadza np. podczas wykonywania swingu, co ma ogromne znaczenie!

Znajdź wygodny i modny model czapeczki golfowej dla siebie – sprawdź ofertę dostępną na BogiGolf

Czapki z daszkiem to jednak nie wszystko! Męskie czapki do gry w golfa to także modele ocieplane, które sprawdzą się w zarówno wczesną wiosną, jak i późną jesienią, kiedy większym problemem niż słońce, stają się deszcz i niska temperatura. W sezonie przejściowym niewątpliwie sprawdzą się także kaszkiety – eleganckie, stylowe i idealnie oddające klimat golfa.

Jeśli zaś chodzi o modele typowo letnie, warto rozważyć także wybór kapelusza – duże ronda świetnie chronią przed słońcem. Dostępne są również modele wodoodporne, które bez problemu sprawdzą się

nawet w czasie deszczu. Co więcej, w BogiGolf dostać można kupić także czapki dla kobiet – by każdy mógł dopasować model idealny dla siebie!

Kompletne zestawy kijów golfowych

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies