Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Marki

Ćwiczenia czynią mistrza. Na szczęście do ich wykonywania wystarczy już sama mata do golfa. Mata treningowa kolorystycznie przypomina fragment greenu, ale po dokładniejszym obejrzeniu okazuje się, że ma np. naniesione punkty orientacyjne pozwalające na doskonalenie celności uderzenia. Nie zastąpi ona oczywiście rozgrywki, ale może pomóc poprawić jej technikę. Z uderzeniem jest jak z parkowaniem auta tyłem. Gdy nauczymy się, kiedy skręcać kierownicę, a kiedy kontrować - parkowanie będzie bezbłędne. Podobnie jest z innymi czynnościami wymagającymi umiejętności manualnych np. puttowaniem. Dobranie położenia stóp, dłoni, oka względem piłki może spowodować znaczną poprawę wyników, lepsze „wyczucie” uderzenia.

Mata do golfa niejedno ma imię?

Najprostsza mata do golfa ma postać dywanika, który przypomina wyglądem sztuczną trawę. Jest na nim miejsce do tee. Taka mata treningowa może być używana nie tylko w pomieszczeniu. Nadaje się doskonale do położenia na trawniku, aby uchronić go przed divotami. Innymi słowy jest to mobilny mini driving range. Najmniejszy ma wymiary nieprzekraczające 1x2 m, a więc porównywalne z karimatą. Aby uniknąć niemiłych doznań pomoże mata golfowa, która dzięki podkładowi z pianki o grubości 5mm doskonale amortyzuje energię uderzenia kija golfowego w podłoże na przykład mata treningowa golfowa TrueStrike MKVII Single.

Mata do puttowania

Umieszczenie piłki w dołku to emocjonująca chwila. Stres i zmęczenie mogą spowodować, że decydujące uderzenie nie uda się. Sytuacja taka zdarza się na tyle często, że opracowana została mata do puttowania. Trening jednego elementu gry powoduje, że staje się on coraz bardziej powtarzalny. Mata do puttowania umożliwia nie tylko wbijanie piłki do dołka z małej odległości. Pozwala ona również wyznaczyć kołeczkami zewnętrzny tor, po którym ma poruszać się główka puttera, przykładem może być mata golfowa do puttowania PuttOut .Kołeczki zapobiegną jego przekraczaniu zarówno przy odwodzeniu jak i odprowadzeniu główki. W miarę nabywania wprawy można zmniejszać rozmiar bramki, w której ma zostać umieszczona piłka.

Czy mata golfowa może zastąpić green?

„Na drivingu jest łatwiej i lepiej mi idzie niż potem na polu. Dlaczego?”. To zdanie słyszane jest bardzo często. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Mata golfowa wykonana z jednorodnego materiału daje nieco inne odczucia niż gra na polu. Na greenie nieważne, czy uderzenie jest perfekcyjne, czy trochę przed piłkę - zawsze łopatka kija wejdzie pod piłkę i wyrwie kawałek trawy. Mata golfowa żelowa po trafieniu w piłkę poddaje się sile uderzenia łopatki. Doskonale symuluje trafienie w powierzchnię pola. Uderzenie przed piłką daje efekt równie realistyczny. Ilość żelu, którą łopatka musi „przebyć”, jest tak duża, że siła uderzenia zostaje mocno zmniejszona.

Czy mata treningowa do golfa wyczerpuje możliwości ćwiczenia puttowania?

Oferta akcesoriów do puttowanie jest rozbudowana. Mata treningowa do golfa zyska znacznie na atrakcyjności, gdy zostanie wzbogacona o dołek do puttowania. W dolnej części ma on wypustki. Zwiększają one stabilność dołka zarówno na podłożu naturalnym jak i sztucznym. Dołek jest tak wyprofilowany, że uderzoną za mocno piłkę zwraca na taką samą odległość na jaką potoczyła by się za dołek. Ma on również opcję zatrzymywania piłki, która została uderzona z idealnie dobraną siłą.

Maty treningowe – zabawka czy niezbędny element doskonalenia umiejętności?

Maty treningowe na pierwszy rzut oka przypominają wykładziny do pokoju dziecięcego. To mylące wrażenie. Już samo dotknięcie ich faktury, obejrzenie znajdujących się w zestawie akcesoriów, wypróbowanie w fitting center – prowadzi do wniosku, że są to profesjonalne, starannie przemyślane urządzenia treningowe na przykład mata Welling-Putt, która została opracowana  jako odpowiedź na konkretną potrzebę. Maty treningowe są zróżnicowane: cenowo, rozmiarowo i funkcjonalnie. Są wśród nich zestawy, które można rozbudowywać o przemyślne elementy urozmaicające ćwiczenia i umożliwiające doskonalenie innych elementów techniki gry. Maty treningowe są stale udoskonalane. Opowiedz naszemu sprzedawcy co chcesz poprawić w stylu gry, a najprawdopodobniej wskaże ci maty treningowe, które już zostały wynalezione i będą w tym pomocne.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u