Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Wedge kije golfowe

Marki

Wedge kij golfowy – do czego służy?

Kij golfowy typu wedge używany jest do gry na greenie, do omijania przeszkód, a także do walki z nimi w przypadku, gdy po uderzeniu nasza piłka golfowa trafi do popularnego bunkra. Ten rodzaj kija golfowego dodatkowo dzieli się na pitching wedge o oznaczeniu P, PW lub W; gap wedge o oznaczeniu G, GW, lub W; sand wedge oznaczanym S lub SW oraz lob wedge oznaczany literą L lub LW.

Drivery, woody, puttery czy wedge – który kij jest najważniejszy?

Dobór kijów golfowych jest bardzo ważny. Warto zaznaczyć, że każdy rodzaj jest tak samo istotny. Idąc tokiem myślenia wielu trenerów, którzy dobór wedge uważają za mało istotny, można by pomyśleć, że podczas budowy samochodu wyścigowego najważniejszym elementem będzie wielki silnik i ilość koni mechanicznych, a hamulce zamontujemy byle jakie. W przypadku meczu golfowego, kiedy posiadamy perfekcyjnie dobrane woody , puttery i irony , możemy iść jak burza przez kolejne dołki. Przynajmniej, dopóki nie trafimy na piasek. Z źle dobranym wedgem może szybko okazać się, że przewaga wyrobiona na poprzednich dołkach szybko się zmniejszy, a najgorszym wypadku możesz nawet stracić pozycję lidera. To tak samo jak w przypadku samochodu wyścigowego – po co ma być najszybszy, skoro bez porządnych hamulców rozbije się na pierwszym zakręcie?

Wedge - odpowiedni wybór kija golfowego

Na dobór odpowiedniego kompletu kijów typu wedge trzeba poświęcić tyle samo czasu, co przy innych kijach golfowych. Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku ironów, warto posiadać także komplet różnych wedge do konkretnych zadań.
W pierwszej kolejności warto się zastanowić, ile kijów tego typu potrzebujemy i chcemy mieć. Każdy kolejny kij jest dodatkowym balastem oraz zmniejsza ilość miejsca w torbie golfowej. Nie ma sensu nosić ze sobą sprzętu, którego nigdy nie używamy, bo nam się nie sprawdza lub był źle dobrany, co daje taki sam efekt.
Przy wyborze zestawu warto postawić na co najmniej 3 kije tego typu, a jeśli to możliwe, stworzyć zestaw z 4 sztuk. Podstawowym kryterium przy doborze zestawu wedge jest kąt lica kija pitching wedge. Najpierw wybieramy ten produkt, na podstawie którego będziemy dobierać kolejne elementy zestawu. Najpowszechniejszym rodzajem pitching wedge są kije z główką o kącie nachylenia 46 stopni. Zawsze zaczynamy tworzenie zestawu od kija o mniejszym nachyleniu. Każdy kolejny będzie miał nieco większy kąt nachylenia, a cały zestaw będzie tworzył schodki od kija z nachyleniem od najmniejszego do największego. Kolejnym rodzajem będzie kij golfowy wedge 50/52 stopnie, gap wedge lub approach wedge, do uderzeń krótszych, jednak nadal z pełnym swingiem. Kolejny rodzaj powinien mieć 54/56 stopni. Nie jest to kij obowiązkowy, jednak posiadając pełną gamę wedge, będziesz miał możliwość wyjścia z każdej sytuacji. Ostatnim obowiązkowym produktem jest kij golfowy lob wedge, do krótkiej gry bez konieczności pełnego swingu.

Sand wedge – najlepszy sposób na bunkier

Niewątpliwie jednym z najważniejszych typów jest sand wedge. W razie nietrafionego uderzenia, które spowoduje wylądowanie piłki golfowej w bunkrze, sprawi on, że możliwie szybko i bez straty wielu punktów uda nam się z bunkra wydostać. Wielu golfistów, zwłaszcza początkujących, ma problem z ucieczką z piasku. Aby sprawnie wybić piłkę z bunkru konieczna jest wprawa oraz odpowiednio dobrany kij golfowy wedge sand. Świetnie sprawdzą się do tego kije oznaczone SW o kącie nachylenia główki 58 stopni. Uderzenie takim rodzajem będzie najbardziej precyzyjne przy wykorzystaniu nadal pełnego swingu.
Warto także zastanowić się na doborem dodatkowego kija wedge o kącie 62 stopni. Są to kije do uderzeń z najwyższą trajektorią i w wielu przypadkach mogą być niezastąpione. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z głębokim bunkrem. W wypadku dodatkowego kija częstym problemem nie jest cena, ale zmniejszenie miejsca w torbie. Golf to sport, który ma odprężyć. Ma on za zadanie przegonić myśli o trudach dnia. Dlatego wszystko, co z nim związane, musi być przyjemne i pozbawione przeszkód, takich jak przepakowana torba golfowa, z której ciężko cokolwiek wyciągnąć. Dobrze się zastanów, czy lob wedge będzie Ci potrzebny. A jeśli tak, to czy masz na niego miejsce? Może warto wymienić torbę golfową na bardziej pojemną i dużo wygodniejszą?

Kije golfowe wedge – Callaway, Mizuno czy Titleist? Co wybrać?

Golf to sport jak każdy inny. Wiele marek dyktuje trendy oraz wprowadza nowe rozwiązania golfowe. Do tego dochodzą jeszcze upodobania i przyzwyczajenie do danej marki, takiej jak  Titleist czy Callaway. W momencie doboru sprzętu golfowego, takiego jak buty, torby, odzież, a nawet takie drobiazgi, jak akcesoria do butów, mogą mieć znaczenie przy wyborze marki. Często słyszymy pytanie, jakiej marki kije, spodnie czy wózki będą najlepsze. Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi. Nasz sklep stara się dobrać sprzęt odpowiedni dla danego gracza. Robimy to pod kątem umiejętności, ceny oraz upodobań. Idąc w kierunku powiedzenia „nasz klient, nasz pan”, zawsze chcemy wybrać jak najlepiej. Cena jest częstym wyznacznikiem podczas doboru sprzętu. Dotyczy to zwłaszcza początkujących graczy lub nowego zestawu typu junior. Jednak w wielu przypadkach cena ma drugorzędne znaczenie, ponieważ wielu graczy stawia na produkty wysokiej jakości, aby cieszyć się nimi przez wiele sezonów, a nawet po tym czasie odsprzedać je, aby odzyskać część gotówki na nowy zestaw do gry w golfa. Jednak jeśli zależy Ci na niskich cenach, warto rozglądać się i zapytać w naszym sklepie o wyprzedaż. Towar oferowany przez nasz sklep jest zawsze najwyższej jakości. Promocje i wyprzedaż nie wpływają na jakość zamówienia. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie, takie jak torby, odzież, piłki, akcesoria, a nawet wózki, są pozbawione wad. Jedynymi produktami, które nie są fizycznie nowe, są te sprzedawane jako używane.
Bardzo ciekawym zjawiskiem jest upodobanie do marki. Często wybierając swoje pierwsze zestawy, , potrafimy przez wiele lat korzystać tylko z tej firmy. Nie ważne, czy chodzi o buty Callaway  odzież do golfa Titleist czy świetne kije golfowe marki Mizuno. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest, ale skoro jesteśmy zadowoleni, to czy warto to zmieniać? Warto się nad tym zastanowić i odwiedzić nasz sklep, gdzie mamy możliwość sprawdzenia i wypróbowania różnych produktów – od kijów, przez buty, po akcesoria wszelkiej maści.
Nie sposób nie napisać nieco wedge'ach marki Mizuno, na przykład modelu Mizuno T20 Wedge. Praktycznie każdy produkt tej marki jest godny polecenia. Nie inaczej jest w przypadku wedge. W swojej ofercie firma Mizuno przygotowała pełną gamę kijów tego typu dla leworęcznych i praworęcznych graczy. Podobnie jest w przypadku przedziału cenowego. Zarówno junior, gracz zaawansowany, jak i profesjonalista znajdą tam coś dla siebie. Produkty tej marki znane są z niezwykłej trwałości oraz zastosowania najnowszej technologii wykonania kijów golfowych, która zapewnia najlepsze osiągi na murawie.
Jeśli chcesz wybrać zestaw kijów wedge, ale masz z tym problem lub nawet po przeczytaniu artykułu boisz się, że popełnisz błąd, odwiedź nasz sklep. Jeśli jesteśmy daleko, to zadzwoń, a na pewno pomożemy dobrać Ci to, czego potrzebujesz.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u