Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Buty golfowe damskie

Buty do gry w golfa przeznaczone dla kobiet to funkcjonalność i wysokiej jakości rozwiązania technologiczne, cenione przez wymagające i profesjonalne golfistki. Damskie buty do golfa mają wzornictwo casualowe, mogą mieć tradycyjne białe czy też czarne kolory, choć Panie zdecydowanie wolą pastelową kolorystykę. W modelach casualowych (bez spike'owych) można wyjść z domu, pojechać na rozgrywkę i spędzić resztę dnia w domku klubowym. Dopiero dokładniejsze przyjrzenie się z zewnątrz i zajrzenie do wnętrza buta sugeruje, że są to buty „do zadań specjalnych”.

Marki

Buty golfowe damskie do gry

Damskie buty golfowe nie różnią od butów przeznaczonych dla Panów, podobnie jak i one produkowane są tylko przez firmy najbardziej znane w branży sportowej. Czy to oznacza, że są w jakiś sposób gorsze? Z punktu widzenia funkcjonalności absolutnie nie. Za to zawierają najnowsze materiały i rozwiązania konstrukcyjne.

Buty golfowe damskie - najważniejsze cechy

  1. pastelowe i tradycyjne kolory,
  2. casualowe wzornictwo,
  3. wygodna podeszwa,
  4. system łatwego zakładania,
  5. stabilizacja stopy podczas swingu,
  6. nieprzemakalność,
  7. lekkość,
  8. ze spike'ami lub bez,
  9. wkładka z materiału dostosowującego się do stóp,
  10. produkowane przez najbardziej doświadczone w wytwarzaniu obuwia sportowego marki.

Damskie buty do golfa tylko od największych światowych producentów - Nike, Adidas

Wybierając model obuwia warto korzystać z oferty znanych marek. Jesteśmy świadkami opracowywania nowych technologii i materiałów, które następnie są bardzo szybko wdrażane. Duża firma ma odpowiednie doświadczenie i środki, aby nie tylko nadążać za postępem, ale wyznaczać jego tempo. Dzięki temu mamy gwarancję, że inwestujemy w obuwie, które ma rozwiązania i możliwości najlepsze z możliwych. Producenci ozdabiają swoim logo zarówno buty jak i pudełka. Znak firmowy jest tym co z daleka rzuca się w oczy. Co zatem wybrać: buty golfowe Adidas czy buty golfowe Nike? Buty golfowe Adidas mają swoją specyfikę i opatentowane rozwiązania. Buty golfowe Nike odróżniają się od konkurencji i też mają chronione prawem, tylko w nich dostępne technologie na przykład modele: Nike Air Zoom Accurate czy też Nike FI Bermuda. Rada jest salomonowa. Obie firmy robią doskonałe obuwie. Bardzo dobrze, że giganci ze sobą konkurują, bo dzięki temu ich wyroby są coraz lepsze. Istotniejsze jest co jest dla użytkowniczki ważne, co chce skorygować przy pomocy obuwia. 

Czym się kierować wybierając buty golfowe damskie?

Niezależnie od tego jakie buty do golfa wybierzesz muszą być one wygodne. Każdy człowiek ma inny kształt stopy. Dlatego obuwie należy przymierzyć, a jeśli są to twoje pierwsze buty golfowe - przyzwyczaić do nich. Wiele konstrukcji jest takich, że na wysokości palców są szersze i robią się coraz bardziej dopasowane w kierunku pięty. Warto również zwrócić uwagę na amortyzację chodu. Funkcja ta może być niedoceniana podczas mierzenia buta w sklepie, ale spowoduje, że stawy i kręgosłup będą nam niesamowicie wdzięczne po przejściu kilku tysięcy kroków.

Niekończące się udoskonalenia, czyli dlaczego buty golfowe damskie mają łatwy system zakładania

Mogło się wydawać, że jeśli chodzi o buty damskie Adidas ulepszono już wszystko. Tymczasem okazuje się, że można było poprawić jeszcze sposób zakładania. Do znanych systemów: sznurowany z językiem, wciągany jak w mokasynach lub kaloszach dołożono nowy. Z buta wystaje elastyczny kołnierz, w który wsuwa się stopę. Do wygodnego wciągania obuwia służą dwa uchwyty umieszczone z przodu (w miejscu języka) i z tyłu (na pięcie). System ten można polecić osobom, dla których każda minuta w pochyleniu to o minutę za długo.

Jak stabilizowane są stopy podczas swingu?

Stopy znacznie lepiej stabilizują człowieka w kierunku przód-tył niż na boki. Dlatego swing jest tak trudnym elementem gry. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie buty golfowe damskie mają usztywnione pięty i śródstopie bardziej dopasowane niż zwykłe buty sportowe. Aby zawodniczki nie miały wrażenia, że stopy są ściskane, wkładka na wysokości palców rozszerza się. Projektanci stanęli na wysokości zadania i ukryli te przemyślne usztywnienia we wnętrzu buta, który z zewnątrz aż zachęca swym zgrabnym, lekkim wyglądem do założenia. Aby lepiej opiąć stopę i stabilizować ją podczas swingu stosowane są również podwójne zaciągi sznurowadeł.

Buty nieprzemakalne, ale paro przepuszczalne

Damskie buty golfowe mają nie tylko chronić stopę przed zmęczeniem i urazami mechanicznymi, ale tworzyć dla niej idealny mikroklimat. Wnętrze buta musi być zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci z zewnątrz a łatwo o nią w dużej ilości uprawiając sport terenowy. Musi skutecznie usuwać parę wodną na zewnątrz. Udało się to osiągnąć stosując membrany transmitujące wilgoć w jednym kierunku. Jednym z takich modeli są buty damskie Callaway, niezwykle wygodne i praktyczne, dobrze sprawdzające się w trakcie gry.

Jakie buty do golfa? Przede wszystkim lekkie!

Partia golfa wymaga przejścia kilku kilometrów. Jeżeli buty będą ważyły niepotrzebnie dużo, to efektem będzie niepotrzebne i nadmierne zmęczenie. Dlatego coraz częściej stosowane są materiały porowate lub syntetyczne znacznie lżejsze i cieńsze od naturalnych. Rezultatem tych przemian jest coraz rzadsze pojawianie się butów z kolcami. Porównywalna jak przy spike metalowych przyczepność wzdłużna i poprzeczna uzyskiwana jest przez odpowiedni wzór na podeszwie i stosowanie kolców plastikowych.

Jak poradzono sobie z uciskaniem butów na spód stopy?

Buty golfowe damskie wygodą użytkowania przypominają chodzenie boso po piasku. Zawodniczki nic nie uwiera, nic nie pije. Po kilku dniach użytkowania but robi się coraz wygodniejszy. Jest to możliwe, ponieważ wkładka dopasowuje się do kształtu stopy, dotyka do niej, przenosi ciężar na całej powierzchni. Dzięki temu użytkowniczka ma wrażenie lekkości i idealnego dopasowania obuwia. Za sprawą termoplastycznego tworzywa zachowuje się jak personalizowane.

Damskie buty do golfa tylko od największych światowych producentów

Wybierając model obuwia warto korzystać z oferty znanych marek. Jesteśmy świadkami opracowywania nowych technologii i materiałów, które następnie są bardzo szybko wdrażane. Duże firmy produkujące obuwie, tak choćby jak Mizuno czy Skechers mają odpowiednie doświadczenie i środki, aby nie tylko nadążać za postępem, ale wyznaczać jego tempo. Dzięki temu mamy gwarancję, że inwestujemy w obuwie, które ma rozwiązania i możliwości najlepsze z możliwych. 

Radar golfowy Fullswing

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies