Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Spiki (kolce) do butów golfowych

Tradycyjne, klasyczne buty golfowe mają tzw. golf spike, kolce do butów golfowych. Dziś możemy kupić buty golfowe zarówno ze spike’ami, jak i bez. Jest to kwestią indywidualnych upodobań. Kolce w butach golfowych oznaczają nie tylko ducha i tradycję gry, ale także jej wysokie standardy. Ponadto, a właściwie przede wszystkim, poprawiają przyczepność, co bezpośrednio przekłada się na precyzję gry.

Marki

Kolce do butów golfowych – czym są i dlaczego są ważne w trakcie gry?

Kolce, czyli tzw. spike’i, do butów golfowych są specjalnym dodatkiem do butów, montowanym na podeszwie dla zwiększenia przyczepności stabilności stopy podczas gry. Golf spike dodaje, co prawda, trochę ciężaru, ale w zamian redukuje ryzyko poślizgnięcia się czy chociażby zachwiania równowagi, co w newralgicznych momentach gry, takich jak wykonywanie zamachu golfowego, przekłada się na osiągane rezultaty. Tak jak warto mieć ze sobą na polu golfowy pitchforki, naprawiające wyrządzone rzez nas szkody na murawie, tak warto mieć spike’i, a przynajmniej choć raz spróbować w nich zagrać. Wówczas na własnym doświadczeniu zaobserwujemy, czy wolimy lżejsze obuwie, czy kolce do butów okażą się dla nas zbawienne. Spike’i są projektowane, tak by pasować do większości najnowszych butów sportowych, takich marek jak Nike, Adidas, Puma, FootJoy itp., z nowymi systemami Tri-Lok i Fast Twist. Warto wspomnieć, że niektóre z modeli kolców zostały zaprojektowane do pracy w 3 różnych systemach obuwia, więc nie trzeba się martwić o znalezienie czegoś, co będzie pasowało do naszych obecnych butów golfowych.

Jak dopasować spike do butów golfowych?

Jeżeli wiemy już co to jest spike, warto poznać system jego montażu. Istnieją systemy mocowania kolców w butach golfowych, które na rynku są szeroko rozpowszechnione, tj. Q–LOCK, TRI–LOCK, PINS oraz SMALL THREAD. Każdy system ma inne cechy techniczne, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów do golfa. Systemy TRI–LOCK i Q–LOCK zawierają dodatkową warstwę skóry pod stopą, która poprawia komfort noszenia. Ten pierwszy ma również niższy profil i lepszą odporność na wodę gruntową. Wymiary kolców są bardzo ważne, ponieważ kolce mają znaczący wpływ na pracę naszych nóg podczas chodzenia, a także mogą się szybciej zużywać. Długość kolców spike wynosi od 9 mm (0,35 cala) do 15 mm (0,6 cala). To właśnie tyle, ile nacisku kładziemy z każdym krokiem, dlatego spike musi być wystarczająco krótki, aby nie wbijał się w ziemię, ale jednocześnie wystarczająco długi, aby uzyskać niezbędną przyczepność na zielonej nawierzchni. Najpopularniejsza długość kolców to 10 mm (0,4 cala). Jeżeli pierwszy raz chcemy dopasować spike’i do naszych butów golfowych, warto zrobić to od razu w sklepie, przy zakupie, korzystając z pomocy specjalisty w tym temacie. Kolce możemy kupić od razu z butami golfowymi lub osobno, np. przy zakupach akcesoriów golfowych, których przy golfie jest cała masa.

Kolce do butów golfowych – bezpieczeństwo gry i wygoda użytkowania

Kolce do butów golfowych mają bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zwiększona przyczepność, którą zapewniają pomaga uniknąć kontuzji, np. skręcenia kostki. Gra w golfa odbywa się na trawie, a taka nawierzchnia często bywa mokra. Poranna rosa czy wilgoć po deszczu sprawiają, że o utrzymanie stabilności trudniej. Kolce do butów obok innych akcesoriów golfowych cieszą się dużą popularnością, pomagają graczom osiągać lepszą precyzję uderzeń i czuć się pewniej na polu golfowym. Spike golfowy to innowacyjne rozwiązanie problemu utrzymania przyczepności na różnych powierzchniach. Dolna warstwa jest wykonana z gumy, aby zapewnić optymalny kontakt z podłożem, natomiast górna z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu kolce nie łamią się. Warstwa środkowa jest wykonana z miękkiego materiału, który amortyzuje nacisk i sprawia, że chodzenie jest bardziej komfortowe. Kolce golfowe są przeznaczone dla graczy w golfa, którzy chcą nadać swojej grze dodatkową przewagę, zwłaszcza na terenach zielonych, gdzie ukształtowanie terenu i trawa utrudniają pełną grę w golfa. Kolce zapewniają naprzemienny rytm, który pozwala na lepsze przyspieszenie i opóźnienie stopy, zapewniając większą stabilność nawet na śliskim podłożu.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies