Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Piłki do golfa damskie

Marki

Co wyróżnia piłki golfowe damskie?

Wspierają one panie w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników gry i mają większy nacisk położony na wygląd.Dlaczego? Kobiety są mniej umięśnione od mężczyzn i z reguły słabsze. Z praw fizyki wynika więc, że ich swing jest mniej dynamiczny. Dlatego piłki golfowe damskie pozwalają na uzyskanie dalszych odległości przy słabszym uderzeniu. Czy mają one ukryty silniczek? Piłki golfowe damskie mają wysokoenergetyczne jądro o nieco mniejszej kompresji (np. 58) oraz tak dopracowaną aerodynamikę, aby można je było wysyłać na maksymalnie duże odległości.

Różnokolorowe piłki damskie

Dlaczego mają kolor różowy lub perłową powłokę? Podobno mężczyźni rozróżniają 16 kolorów (stąd w pierwszych komputerach tryb VGA) a kobiety dużo, dużo więcej (może dlatego powstał tryb SVGA?). Tak nas ukształtowała ewolucja. Przez tysiące lat mężczyźni polowali a kobiety zbierały to co rośnie w okolicy. Kolory i kształty różniły owoce i jagody trujące od jadalnych. Panie, które przeżyły mają gen finezyjnego rozróżniania kolorów. Dlatego piłki golfowe damskie są w różnych kolorach i odcieniach. Oprócz powyższych różnic damskie piłki golfowe nie mają innych, które by sprawiały, że nie mogą być używane także przez mężczyzn. Gracze wszystkich płci podkreślają takie ich zalety jak:

 1. elegancja,
 2. skuteczność w grze,
 3. dużo wygodniejsza gra krótka,
 4. lepsze „czucie” przy grze wedgami,
 5. większa łatwość odnalezienia dzięki połyskliwej powłoce lub jaskrawemu kolorowi (piłki są np. w kolorze różowym).

Piłki do golfa damskie - rodzaje

W ofercie sklepu BogiGolf piłki golfowe damskie stanowią kilkanaście pozycji. Czym kierować się przy wyborze, aby był optymalny? Golf jest umiejętnością praktyczną. Nie uda się nauczyć wykorzystania różnic między piłkami z podręczników. Można to zrobić podczas treningu lub rozgrywki. Dlatego warto od początku zwracać uwagę na to, z jakich piłek się korzysta. Nowicjuszowi zdarza się zniszczyć lub zgubić piłkę. Czy warto od początku korzystać z piłek markowych? Nauka nie musi być kosztowna, jeśli wykorzystywane do niej będą piłki używane. Ich zestawy są tańsze od fabrycznie nowych a pozwalają na poczucie jak piłka reaguje na uderzenie. Po czym poznać taki zestaw? Używane piłki golfowe damskie mają w nazwie literę A / B. Technika golfistki nie może być rozpatrywana w oderwaniu od kijów, piłek. Ta sama osoba po zastosowaniu piłki o innej charakterystyce może powtarzalnie osiągać inne wyniki: lepsze lub gorsze. Co zatem mogą wybrać zawodniczki początkujące? Dla nich polecane są piłki, które:

 1. mimo małej prędkości uderzenia pozwalają na osiąganie dobrych odległości,
 2. są twardsze a to przełoży się na większą odległość i zredukuje skutki nieudanych uderzeń,
 3. mają konstrukcję dwuwarstwową.

Co wpływa na trajektorię piłki do golfa?

Na lot piłki wpływa wiatr. Dlatego gdy jest on silny, należy grać piłkami o płaskiej trajektorii lotu. Im bliżej powierzchni ziemi, tym większa jest szansa, że wiatr zostanie stłumiony przez przeszkody terenowe. Tor lotu piłki określa stosunek czasu jaki piłka pozostaje w powietrzu (ang. Carry) do tego jak długo jeszcze toczy się po kontakcie z ziemią (ang. Roll). Piłki golfowe damskie, które nadają się dla:

 1. początkujących,
 2. lecą na średnie odległości,
 3. mają średni spin,
 4. poruszają się wysokim torem lotu, to np. Precept MC Lady.

Mniejszą kompresję niż piłki do golfa damskie Callaway SuperSoft damskie (kompresja 80) mają piłki np. Taylor Made Burner Ladies piłki do golfa (kompresja 60). Co to oznacza w praktyce? Kompresja jest miarą siły z jaką trzeba uderzyć piłkę, aby uwolnić energię zgromadzoną w jej jądrze podczas impactu. Wraz ze wzrostem kompresji rośnie twardość piłki. No dobrze, ale aby poznać w praktyce wpływ kompresji na twardość piłki trzeba już kupić dwa zestawy. A jeśli, któreś piłki nie będą graczowi odpowiadały? Jest i na to rada! Może wymieniać się ze znajomymi golfistami. Piłki golfowe damskie są tak ładne, że najprawdopodobniej nie będzie mieć problemu ze znalezieniem chętnych do wymiany. Które piłki nadają się do gry w wietrzny dzień? Są nimi np. Callaway Solaire. Charakteryzuje je średni tor lotu. Pozwalają wysłać piłkę na dużą odległość. Za sprawą kompresji zmniejszonej do 80, piłki te pomagają osiągać duże odległości strzału paniom, które uderzają z mniejszą prędkością. Piłki te pozwalają pokonanie w powietrzu bardzo dobrej odległości (ang. Carry).

Piłki golfowe damskie nowe i używane

Piłki golfowe damskie, które były używane mogą mieć ślady draśnięć. Były one już dostępne w poprzednim sezonie. Mają cenę tak dobraną, żeby zgubienie dwóch... trzech piłek podczas rozgrywki nie psuło humoru. Aby korzystać z piłek, które mają parametry wyśrubowane w jakimś kierunku należy zainwestować w zestaw piłek nowych. Przy lekkim uderzeniu, niczym z katapulty wyleci piłka damska golfowa Wilson Staff DX2 Ladies 12-pack. Ma ona niewiarygodnie niską kompresję, bo zaledwie 29! Jest to najniższa kompresja w tej klasie piłek. Piłka uderzana przez osoby nie dysponujące wielką siłą leci na wprost niesamowite odległości. Została ona zaprojektowana z myślą o golfistkach:

 1. chcących poprawić odległości strzału,
 2. poszukujących piłki o niskiej rotacji przy uderzeniach z tee,
 3. potrzebujących bardzo dobrej kontroli przy krótszej grze.

Na aerodynamikę piłki wpływa specyficzny układ 302 dimpli. Wzbija się ona wysoko i dłużej pozostaje w powietrzu. Są to piłki golfowe damskie, aczkolwiek z powodzeniem mogą być używane przez początkujących graczy bez względu na płeć. Będzie to bardzo zachęcające dla nowicjusza, gdy ujrzy swoją piłkę przemieszczającą się niczym na latającym dywanie a potem usłyszy głosy zachwytu innych graczy. Jedno nieudane uderzenie może przesądzić o wyniku rozgrywki. Przy nieidealnym trafieniu w piłkę można zaobserwować niestabilny jej lot, a zdarzają się także hooki oraz slice. Co zrobić, dopóki ręka nie jest tak pewna jak u mistrza? Można zastosować piłki, w których zredukowano do minimum niepożądany efekt bocznej rotacji.  Właściwość taką mają piłki Callaway Supersoft Pink 12-pack. Mają one:

 1. kompresję zaledwie 38,
 2. miękkie jądro, które dostarcza z główki kija do piłki tyle energii, że piłki Supersoft szybują na satysfakcjonującą odległość.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies