Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Marki

Co wyróżnia piłki golfowe Titleist?

Piłki golfowe od Titleista przez wielu graczy są uważane za najlepsze piłki do gry w golfa na świecie. Budowana przez dziesięciolecia renoma i prestiż marki Titleist są gwarantem, że wybierając piłki golfowe tego producenta otrzymamy produkt najwyższej jakości. Jeden z najbardziej elitarnych procesów produkcji i kontroli produkowanych piłek sprawia, że każda piłka Titleist, którą będziesz miał przyjemność zagrać, jest produktem dopracowanym w najmniejszym detalu. Skąd taki dorobek firmy Titleist? Obecnie produkuje ona całą gamę akcesoriów do golfa, ale swoje korzenie ma w latach 30-tych XX wieku. Wtedy to na partyjkę golfa umówili się: właściciel firmy przetwarzającej gumę i lekarz opiekujący się pracownią Rentgenowską. Phil Young „zmarnował” putt. Przekonany, że wina leży w samej piłce, Young i jego przeciwnik udali się do szpitala, gdzie prześwietlili dziwnie zachowującą się piłeczkę golfową. Okazało się, że jej rdzeń był w rzeczywistości poza środkiem. To zainspirowało Younga do badań, które po niemal wielu doprowadziły do tego, że po piłeczki Tileista sięgają najwyższej klasy gracze.

Titleist Pro V1 i Pro V1x – najczęściej używane piłki w profesjonalnych zawodach

Zastosowana technologia w tych dwóch modelach flagowych piłek marki Titleista - ProV1 i ProV1x. doskonale równoważy wysoką kontrolę w krótkiej grze bez poświęcenia znakomitych odległości uderzeń dzięki zastosowaniu jądra z wysoką kompresją. Są to wszechstronne piłki, które gwarantują osiąganie stałych wyników. Właśnie dlatego są najczęściej używanymi piłkami w PGA Tour. Obie piłki charakteryzują się długim dystansem, który pokonują stabilnym lotem. Dają wrażenie delikatnego czucia i zwiększoną kontrolę krótkiej gry dzięki technologii Drop-and-Stop ™. Czym w takim razie obie piłeczki się różnią? Pro V1 ma bardzo niski spin i trajektorię penetrującą. Pro V1 X odznacza się niskim spinem w długiej grze i wysoką trajektorią. Asortyment piłeczek golfowych Titleist jest na tyle duży, że większym problemem jest poznanie go niż znalezienie modelu, którego parametry będą idealnie pasowały do stylu gry zawodnika. Zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu BogiGolf, która o oferowanym towarze najprawdopodobniej wie wszystko.

Poza opisanymi wyżej modelami Pro V1 i Pro V1x skierowanymi głównie do doświadczonych graczy, Titleist nie zaniedbał również początkujących i średniozaawansowanych golfistów. Szeroka gama piłek golfowych od Titleista sprawi, że każdy gracz zapewne znajdzie odpowiedni model dla siebie, gwarantujący dobre odległości i odpowiednią kontrolę podczas gry. Oprócz Pro V1 i Pro V1x w naszej ofercie posiadamy następujące modele piłek Titleista: AVX, Tour Soft, TruFeel, Velocity. Większa: szybkość, odległość, kontrola przy tym samym swingu? Sprawdź ofertę piłeczek do gry w golfa marki Titleist! W golfie niekoniecznie zawodnik dysponujący największą siłą, najszybszym swingiem ma jednocześnie największe szanse na najlepszy rezultat. Golf to gra, w której umiejętności manualne przeplatają się z wykorzystaniem praw fizyki. Dopiero dobranie optymalnych akcesoriów do aktualnego poziomu gry zawodnika wydobywa jego predyspozycje. Maksymalizacja szybkości i odległości osiąganych przez rzucony przedmiot wymaga, aby był on twardy i ciężki. Dalej poleci kamień niż gąbka. Z drugiej strony dobra kontrola jest możliwa w przypadku przedmiotów miękkich, które nie odskakują od kija zaraz po dotknięciu. Jak pogodzić te sprzeczności? Trzeba było wielu prób, owocem których są piłeczki wielowarstwowe. Mają one duży rdzeń, cienką osłonę, aerodynamiczną konstrukcję wgłębień, które w sumie umożliwiają lot po niskiej trajektorii, na duże odległości z niskim spinem. Na co wpływa cienka uretanowa powłoka? Zapewnia ona większą kontrolę nad piłeczką. Taką konstrukcję mają np. modele AXV.

Piłki golfowe Titleist - takie same dla zawodników z Touru jak i w ofercie sklepu BogiGolf dla golfistów amatorów

Technologie kosmiczne, militarne, opracowywane na potrzeby Formuły 1 są po pewnym czasie stosowane w życiu codziennym. Podobnie jest z golfem. Rozwiązania rewolucyjne dostępne są najpierw tylko dla zawodników z Touru. Gdy pracownie konstruktorów opuszczą nowsze projekty, technologia do tej pory używana przez czołówkę światową staje się dostępna dla szerszej rzeszy graczy. Czym grywano do tej pory na zawodach o najwyższym poziomie? W samym środku piłeczki znajduje się duży podwójny rdzeń (ZG Process Core). Został zaprojektowany i opracowany, aby zapewnić wysoką prędkość i niskie obroty. Wierzchnią warstwę stanowi elastomer uretanowy. Daje on wrażenie miękkości. Aby podczas lotu piłeczka nie była hamowana przez powietrze, na jej powierzchni znajduje się 328 czworościennych dimpli różnej wielkości ułożonych w niepowtarzalny wzór. Pomiędzy jądrem a powierzchnią jest warstwa środkowa minimalizująca efekt spinu. Złożenie wszystkich właściwości spowodowało, że powstała piłka: miękka, lecąca wysoką trajektorią na duże odległości, ale z niskim spinem. Chcesz poczuć czym grali najlepsi? Wypróbuj np. piłeczki ProV1x LEFT DASH.

Najwyższe prędkości piłki do gry w golfa Titleist

Czy zdarzyło ci się kopnąć piłkę, która była za słabo napompowana? Czy kopnąłeś również piłkę bardzo dobrze napompowaną? Użyta została ta sama siła a rezultat był zgoła inny. Piłka futbolowa ma prostszą budowę niż golfowa i dlatego wielowarstwowe piłeczki golfowe charakteryzuje bardzo wiele parametrów. Lata prób zajęło konstruktorom z firmy Titleist opracowanie konstrukcji, w której wszystkie warstwy ze sobą by współgrały, przekazywały energię. W najszybszych piłkach stosowane są takie rozwiązania jak: jądro Driven Core Design, szybka warstwa osłonowa z jonomeru, opatentowana termoplastyczna osłona z uretanu, w której wykonanych zostało 346 czworokątnych wgłębień. Piłka taka ma trzy warstwy.  Kompresja na poziomie 85 sprawia, że średniozaawansowany zawodnik jest w stanie wysłać ją na bardzo dużą odległość. Piłeczka niczym popychana silnikiem wydającym cichy świst wspina się na wysoką trajektorię. Ma ona średni spin. Ukształtowanie powierzchni ma zastosowanie nie tyle estetyczne, ale użytkowe. Piłeczka nie porusza się w próżni i powietrze stawia jej opór. Stąd ukształtowanie powłoki zewnętrznej, które nie jest dziełem stylisty a specjalisty od aerodynamiki. Przykładem takiej konstrukcji są piłeczki serii Tour Speed.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies