Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Bettinardi Kije golfowe

Dobry putter kij golfowy to podstawa. Oczywiście nie jeden kij, ale cały zestaw golfowy, dobrany dokładnie pod Twoje potrzeby i wymagania. To dzięki nim masz możliwość stawać się coraz lepszym golfistą, osiągać coraz lepsze rezultaty oraz szczycić się coraz lepszym skillem w gronie innych graczy. Równie ważny jest o dobór kija golfowego jakim jest putter.

Kije golfowe - puttery Bettinardi

Dobierając kije golfowe, należy zrobić wszystko, aby móc sprawdzić i przetestować każdy z nich przed zakupem. Wybrać odpowiednią długość kija, aby Twój swing zawsze był pełny. Zadbać o grip dobrej jakości i odpowiedniej grubości, aby móc przełożyć impet masy i prędkości do uderzenia piłki golfowej. Zadbać także o produkty, które będą trwałe i nawet po kilku sezonach będą świetnie nadawać się do gry. Warto wspomnieć o jednym z podstawowych błędów, który dotyka wielu graczy podczas wyboru zestawu kijów golfowych. Mianowicie wielu sprzedawców skupia się na wyborze odpowiedniego irona oraz wooda, przykładając mniejszą wagę do putterów oraz wedge’ów. Często jest to podyktowane tym, że dobrze dobrany wood oraz iron sprawią, że Twoje dalekie uderzenia będą widowiskowe. Jednak co w sytuacji, kiedy trafimy do bunkra lub piłka wyląduje już na greenie, a Ty nie będziesz miał odpowiednio dobranego pod Ciebie puttera? W takim wypadku przewaga zdobyta na idealnych długich uderzeniach może szybko stopnieć, a Twoi rywale mogą szybko Cię dogonić. Pamiętaj, skup się na wyborze każdego rodzaju kija, dobrze się przygotuj i sprawdź, co będzie Ci potrzebne i co obowiązkowo musi znaleźć się w Twojej torbie golfowej. Jeśli dopiero zaczynasz lub jesteś początkującym golfistą, to odwiedź nasz sklep. Pomożemy Ci stworzyć nowy zestaw dobrany i skonfigurowany idealnie pod Twoje potrzeby i predyspozycje.

Kije golfowe z USA produkowane przez Roberta Bettinardi

Robert Bettinardi zajmował się produkcją putterów od 1991 roku. W tym czasie w większość główki putterów były dwuczęściowe. To właśnie Robert Bettinardi zaprojektował i stworzył pierwszy putter jednoczęściowy. Dlaczego warto wybrać puttery od Roberta Bettinardi? Przede wszystkim przez fakt, że jest on pierwszym producentem tego typu kijów, a co ważniejsze, większość liczących się marek golfowych frezuje puttery właśnie u niego. Przykładem jest firma Titleist, która w latach 1993–1998 frezowała wszystkie swoje kije golfowe właśnie w firmie Roberta Bettinardiego. Niewątpliwie jest on największym specjalistą w produkcji putterów. W roku 1998 stworzył on linię swoich putterów i od tamtego czasu można kupić kije pod marką Bettinardi. Kolejnym sukcesem firmy było stworzenie idealnie płaskiego face’a. W kolejnych latach producent opracowywał kije dla takich marek jak Ben Hong Golf czy Mizuno.

Ogromne doświadczenie firmy Bettinardi sprawia, że produkują oni prawdopodobnie najlepsze puttery na świecie.

Puttery projektowane z najwyższą starannością

Wracając do wcześniejszego zagadnienia, dotyczącego ważności takich kijów, jak putter oraz wedge, warto zastanowić się nad istotą putterów – czy są one na pewno tak ważne? Zadaniem puttera jest stworzenie nam najlepszych warunków do oddania lekkiego, ale bardzo precyzyjnego uderzenia. Aby tak było, należy wybrać kij o odpowiedniej wadze, długości, grubości gripu oraz odpowiednim nachyleniu kąta główki kija golfowego. Każda z tych cech jest bardzo istotna. Odpowiednio gruby grip pozwoli Ci wykonać uderzenie bez załamywania łokci. Długość kija pozwala przyjąć najlepszą i najwygodniejszą dla nas pozycję, a przy oddawaniu precyzyjnego uderzenia jest to niewątpliwie jedną z najważniejszych spraw. Waga to kolejny waży element, który potrafi całkowicie zmienić przełożenie siły uderzenia i wyważenie kija. Puttowanie przez masywnego i wysokiego gracza krótkim i zbyt lekkim kijem sprawi, że trafienie do dołka nawet z odległości jednego metra może okazać się ogromnym wyzwaniem. Pamiętaj, wybierając puttera nawet tak wysokiej jakości, jak te produkowane przez firmę Bettinardi, zadbaj o jego właściwe proporcje. Warto również dodać, że puttery tej marki można kupić w bardzo okazyjnych cenach, często połowę taniej niż kije podobnej jakości innych marek.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies