Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Rękawiczki do golfa męskie

Gra w golfa to czynność wymagająca nie tylko konkretnych umiejętności, ale i odpowiedniego sprzętu. Zestaw dobrze dobranych kijów golfowych to podstawa, bez której trudno wyobrazić sobie osiągnięcie pożądanych rezultatów. Jednak oprócz tego, że trzeba dbać o kije, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, dzięki którym gra może stać się przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Każdy golfista powinien rozważyć wyposażenie się w rękawiczki golfowe męskie.

Marki

Rękawiczki golfowe męskie, czyli jak zadbać o komfort podczas gry w golfa

Golf to dyscyplina, która postrzegana jest jako harmonijna i elegancka. Gra ta wymaga opanowania, dyscypliny, cierpliwości i spokoju. Mimo że często postrzega się golfa również jako grę „dla elit”, tak naprawdę nie jest ona skierowana do konkretnych grup społecznych. Dyscyplinę tę mogą uprawiać osoby w każdym wieku i o różnym statusie społecznym. Widok dzieci i osób starszych na polu golfowym wcale nie należy do rzadkości.

Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, w golfie obowiązują konkretne zasady, którym powinni się podporządkować gracze decydujący się rozpocząć rozgrywkę. Chodzi tu zarówno o zachowanie (etykietę), sprzęt, jak i choćby ubiór. Na pole golfowe nie wypada wyjść w dresie i trampkach. Ubranie powinno być wygodne, ale mieścić się w pewnych ustalonych ramach. Jednak nie oznacza to, że golfiści noszą narzucone im odgórnie „mundurki” – gracze mają duże pole do personalizacji odzieży, by czuć się podczas gry swobodnie, komfortowo, ale i móc zachować swój indywidualny styl.

Do istotnych elementów stroju golfisty należą między innymi rękawiczki. Nie jest to co prawda obowiązkowy ubiór – nie wymaga się od graczy ich noszenia – jednak rękawiczki potrafią poprawić jakość i komfort podczas długotrwałej rozgrywki na polu golfowym. Pozytywnie wpływają na uchwyt kija i zapewniają doskonałe czucie, poprawiając odczucia z gry. Gracze mają do wyboru wiele modeli rękawiczek golfowych od takich producentów jak Mizuno czy HIRZL.

Rękawiczki do gry w golfa – miękkość, oddychalność i świetne czucie

Rękawiczki golfowe to nie tylko dekoracyjny element stroju golfisty (choć rękawiczki oferowane przez producentów akcesoriów golfowych, takich jak TaylorMade, mogą naprawdę zachwycić ciekawym designem), ale i odzież, która może być bardzo pomocna podczas rozgrywek – zarówno amatorskich, jak i na poziomie zawodowym. A to dlatego, że mogą w znaczący sposób poprawić czucie kija, wpływając nie tylko na komfort gry, ale i na osiągane wyniki.

Rękawiczki golfowe mają za zadanie pomóc w uchwyceniu kija oraz kontrolowaniu siły i kierunku zamachu. Dzięki nim można również lepiej wyczuć kij, co pozwala na wykonywanie bardziej precyzyjnych swingów, a to – co rozumie się samo przez się – wpływa bezpośrednio na rezultaty gracza. Im pewniej kij golfowy leży w dłoniach golfisty, tym dokładniejsze uderzenie ten jest w stanie wykonać. A zwycięstwo zależy czasem od jednego trafienia – warto o tym pamiętać. Nosząc rękawiczki golfowe, gracz nie musi martwić się o to, że kij będzie mu się ślizgał w mokrych od potu czy deszczu dłoni. Będzie mógł skupić się na tym, na czym powinien, czyli na posłaniu piłki wprost do dołka.

Poza tym męskie golfowe rękawiczki zapewniają również ochronę przed ekstremalnymi temperaturami i warunkami pogodowymi, a także ograniczają ryzyko ewentualnych kontuzji. Rękawiczki chronią dłonie golfisty przed modzelami i pęcherzami spowodowanymi nieustannym trzymaniem kija golfowego. W perspektywie długoterminowej ma to ogromne znaczenie.

Rękawiczki golfowe męskie – wytrzymałe akcesoria, które sprawdzą się podczas wielu rozgrywek

Męskie rękawiczki do gry w golfa projektowane są w taki sposób, aby służyły ich właścicielom jak najdłużej, poprawiając komfort i satysfakcję z gry. Producenci akcesoriów dla golfistów zdają sobie sprawę, że pełna rozgrywka na 9 czy 18 dołkach zajmuje sporo czasu i wymaga wykonania wielu uderzeń, więc i komfort noszenia rękawiczek powinien być wysoki – inaczej gracz męczyłby się, zamiast spędzać miło dzień. Ma to tym większe znaczenie dla profesjonalnych graczy, którzy golfem parają się zawodowo. Jeśli golfista kupuje akcesoria takie jak rękawiczki do golfa, z pewnością liczy na to, że nie jest to zakup jednorazowy, a odzież będzie mu służyć przez długi czas. Dlatego rękawiczki tworzone są tak, żeby potrafiły wytrzymać wielogodzinne sesje na polu golfowym, niezależnie od panującej pogody.

 

Rękawiczki golfowe – nie tylko męskie. W sprzedaży również rękawiczki dla golfistek i juniorów

Rękawiczki golfowe są używane zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Pomagają one chronić dłonie golfisty przed pęcherzami i kontuzjami. Wiele osób grających w golfa przekonało się już, że rękawiczki golfowe mogą uczynić grę o wiele wygodniejszą i bardziej przyjemną. Oczywiście rękawiczki golfowe męskie powinny być dobrze dopasowane – muszą dobrze przylegać do dłoni, ale nie tak ciasno, by ograniczać krążenie. Większość golfistów wybiera jeden rozmiar rękawiczek na obie ręce, ale niektórzy wolą różne rozmiary na każdą rękę.

Golf, mimo że uwielbiany przez wielu mężczyzn, nie jest tylko męskim sportem. Wśród użytkowników pól golfowych kobiety także stanowią liczną grupę. I również one korzystają z wielu akcesoriów dla golfistów. To samo dotyczy rękawiczek golfowych. Kobiety jednak zazwyczaj potrzebują mniejszych rękawiczek niż mężczyźni, ponieważ ich dłonie są mniejsze. Dlatego producenci sprzętu golfowego dbają o to, by również płeć piękna miała z czego wybierać, gdy chodzi o odzież do golfa. Rękawiczki golfowe dla kobiet dostępne są w wielu rodzajach i kolorach, więc każda golfistka z pewnością znajdzie dla siebie doskonały produkt.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, golf to sport dla osób praktycznie w każdym wieku. Dlatego dziwne by było, gdyby sportowe marki odzieżowe nie przygotowały też rękawiczek golfowych dla juniorów. Młodzi aspirujący golfiści również powinni dbać o dobre nawyki już od samego początku, dlatego rękawiczki dla dzieci i młodzieży to coś, o czym warto pomyśleć, zabierając swoją pociechę na pole golfowe.

Kompletne zestawy kijów golfowych

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies