Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Wózki golfowe czterokołowe

Marki

Czterokołowe wózki do golfa – kompromis komfortu i ceny

Wózki golfowe o podwoziu z czterema kołami znacząco przewyższają komfortem użytkowania te wyposażone w dwa koła. Pierwszą zaletą, o której trzeba wspomnieć, są możliwości transportowe Twoich kijów golfowych i wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz tych, bez których zwyczajnie nie lubisz wychodzić na pole golfowe. Możliwości wózków czterokołowych są zwyczajnie większe. Mamy do dyspozycji więcej przestrzeni na większą torbę golfową oraz dodatkowe akcesoria, które przewieziemy w dużo bardziej komfortowej formie oraz, co ważne, dużo stabilniej. Jedną z największych wad dwukołowych wózków golfowych jest ich stabilność. Mimo że dzięki uchwytowi na torbę golfową wózek stoi na postoju stosunkowo sztywno, to większość czynności, jakie przy nim wykonujemy, może być problematyczna. Przede wszystkim przy dwukołowym wózku golfowym musimy znaleźć proste i stabilne miejsce, aby bezpiecznie wymieniać kije golfowe w zależności od potrzeb. Jeśli to zaniedbamy, to przy najmniejszej pomyłce nasz wózek wraz z całym sprzętem golfowym może szybko stracić równowagę i wylądować na murawie, niekoniecznie kołami do dołu. Przy czterokołowym wózku golfowym nie ma takich problemów. Możemy go postawić niemal gdziekolwiek, a i tak nie powinno dojść do sytuacji, w której może się on przewrócić.

Systemy szybkiego składania, niewielki rozmiar transportowy oraz ogromna wygoda

Powyższe zalety to tylko kilka z tych, które dają nam czterokołowe wózki. Jeśli porównamy je z dwukołowymi systemami do przewożenia kijów golfowych po polu, to czterokołowe są nieco większe i trudniejsze w transporcie. Jednak producenci takiego wózka jak Clicgear 8.0 sprawnie poradzili z rozwiązaniem tego problemu. W tym konkretnym produkcie zastosowano system 4XFOLD, który sprawia, że rozkładanie i składanie są szybkie i proste, a gabaryty transportowe są niewielkie. Pisząc o wadach wózków czterokołowych, warto dodać, że nie są one tak przyjemne w użytkowaniu, jak elektryczne wózki. Jednak w przypadku wózków manualnych o niebo łatwiej prowadzi się na polu te niż wersje dwukołowe. W przypadku czterokołowego wózka musimy go jedynie pchać po polu golfowym. W przypadku wózków dwukołowych musimy dodatkowo panować nad stabilnością. Ponadto zawsze istnieje ryzyko, że wózek dwukołowy może nam się przewrócić podczas stromego zjazdu z górki czy próby podejścia na wzniesienie. W tym momencie warto zadać sobie pytanie: jaki wózek wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojego wózka golfowego oraz na jakim etapie przygody z golfem jesteś. Jeśli dopiero zaczynasz, stoisz przed zakupem swojego pierwszego kompletu kijów do golfa, masz wiele innych wydatków i tak naprawdę nie wiesz, czy jest to sport dla Ciebie, to nie warto od razu inwestować w lepsze wózki czterokołowe czy elektryczne. Z drugiej strony może okazać się, że gorszy, mniej komfortowy wózek zniechęci Cię do rewelacyjnej zabawy, jaką jest gra w golfa. Jeśli jesteś już doświadczonym graczem lub amatorem, który wie, że golf to jest coś, w co warto inwestować swoją najcenniejszą walutę, którą jest czas, to lepiej wybrać coś lepszego. Lepszy wózek, dużo bardziej komfortowy, dający większe możliwości pozwoli lepiej skupić się na grze. W niektórych przypadkach może nawet sprawić, że Twoje uderzenia będą skuteczniejsze. Kilkugodzinna rozgrywka zawsze jest męcząca. Ostatnie dołki zwykle przysparzają najwięcej problemów, dlatego ta szczypta energii, którą zaoszczędzisz, wybierając bardziej komfortowy produkt, jakim jest czterokołowy wózek golfowy, może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies