Motocaddy Wózki golfowe

Golf jest grą, w której bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej równowagi mięśniowej i energetycznej przez cały czas trwania rundy. Bez tego nawet najlepiej rozpoczęta gra kończy się tragiczną „drugą dziewiątką”. Ostatnie badania pokazują, że podnoszenie z ziemi torby pełnej kijów  około 100 razy podczas jednej rundy bardzo negatywnie wpływa na zapas energii, który pozostaje na każde uderzenie. A niektórym wydaje się, że golf polega na relaksującym spacerze wśród zieleni...

Aby dać sobie szansę na jak najlepszy wynik, trzeba skoncentrować się na zachowaniu energii i koncentracji wyłącznie na grze i wykonywaniu uderzeń. Wielu golfistów potwierdzi, że zmęczenie po rundzie w największym stopniu bierze się z utraty energii na noszenie kijów lub pchanie wózka po pagórkowatym polu – dużo bardziej niż z wykonywania uderzeń.

Wpływ wózka Motocaddy na zdrowie

Badania pokazują, że wiele kontuzji u golfistów może mieć bezpośrednie podłoże w wysiłku, jaki wkłada się w transport swojego sprzętu po polu golfowym przez kilkanaście kilometrów, często po bardzo nierównym terenie. Szczególnie podatną na kontuzje częścią ciała jest kręgosłup. Jego kontuzje sprawiły, że niejeden golfista potrzebował wielu tygodniu albo i miesięcy, aby wrócić na pole – nawet na bardzo amatorskim poziomie. Prawie każdy słyszał o kimś, kto z powodu bólu pleców musiał na długo (i oby nie na zawsze) pożegnać się z golfem...

Dodatkowo, bardzo narażone są także nasze kolana, gdyż noszenie nadmiernych ciężarów a nawet pchanie ich na wózku w dłuższym okresie może na stałe zdeformować naturalny sposób chodzenia.

Wózek golfowy - Szansa na poprawę gry i ochronę przed kontuzjami

Wózek elektryczny jest doskonałą alternatywą dla transportu sprzętu po polu golfowym siłą własnych mięśni. Używanie wózka golfowego pozwala na zaoszczędzenie energii na to, co jest w golfie najważniejsze – wykonywanie uderzeń. Zmniejsza także ryzyko odniesienia kontuzji czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wózki elektryczne naprawdę nie są tylko dla starszych golfistów – w dzisiejszych czasach golfiści w każdym wieku mogą skorzystać i zwiększyć swoją przyjemność z golfa poprzez używanie takiego typu transportu dla sprzętu po polu.

Ile kosztuje wózek golfowy Motocaddy?

To prawda, że wózek elektryczny kosztuje kilka do kilkunastu razy więcej niż zwykły wózek do ciągnięcia lub pchania. Mało jest jednak golfistów, którzy nie chcieliby grać lepiej, a już na pewno nie ma takich, którzy chcą ryzykować kontuzje czy trwałe uszkodzenie swojego zdrowia wywołane przez nadmierne zmęczenie. Ryzyko z tym związane jest, tak naprawdę, nie do oszacowania w kategoriach pieniędzy.

Trzeba sobie także zdać sprawę, że zakup wózka elektrycznego to interes na lata – taki produkt powinien służyć kilka razy dłużej niż normalny wózek.

Tanie wózki golfowe – kosztowna alternatywa

Wielu golfistów jest kuszonych przez tanie oferty wózków elektrycznych – często kosztują niewiele więcej niż wiodące modele wózków do pchania. Prawie każdy po czasie żałuje decyzji o kupnie taniego wózka. Wózek elektryczny podlega ogromnym obciążeniom, transportując sprzęt po nierównym terenie pola golfowego. Jego wszystkie ruchome części z czasem ulegają także zużyciu przez tarcie. Bardzo ważny jest wybór sprawdzonej marki, aby uniknąć rozczarowań w przyszłości. Najbardziej profesjonalne marki, na przykład Motocaddy, nie kończą współpracy z klientem na etapie sprzedaży produktu. Zamiast tego oferują możliwość diagnozowania wszelkich usterek produktu, jakie mogą się przytrafić podczas jego użytkowania, a także dostęp do autoryzowanych serwisów.

Kupując wózek elektryczny trzeba zawsze zwracać uwagę i pytać, jaki serwis oferuje sprzedawca – nie tylko w ramach gwarancji, gdyż wiele tanich wózków jakoś dociągnie do końca gwarancji, ale problem pojawi się, gdy będzie trzeba dokonywać w nim jakiś napraw. Renomowani producenci  oferują modułową konstrukcję swoich wózków, która pozwala na łatwą i szybką wymianę pojedynczych elementów na nowe, po zdiagnozowaniu problemu. Kupując tani, niemarkowy produkt ryzykujesz problemy ze znalezieniem do niego części zapasowych w przyszłości, co może się łatwo zakończyć koniecznością kupna zupełnie nowego wózka, gdyż nikt nie będzie w stanie naprawić Twojego starego uszkodzonego.

Najlepsza relacja jakości do ceny – wózki Motocaddy

Doświadczeni i zapobiegliwi golfiści szukają sprawdzonych produktów i uznanych marek. Nie kupują od sprzedawców, którzy nie gwarantują możliwości serwisowania wózka. Ogólna zasada jest prosta, jak prawie zawsze w życiu – płacąc trochę więcej na starcie, można zyskać znacznie więcej w przyszłości, nie martwiąc się o to, że wózek po paru latach pozornie beztroskiego użytkowania będzie nadawał się na złom, bo nie będzie się dało go naprawić albo nie będzie tego miał kto zrobić. W dłuższym okresie zakup o kilkadziesiąt procent droższego wózka okaże się z pewnością dobrą decyzją, która pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, a przede wszystkim, na zapobiegnięcie kontuzjom, które mogą wykluczyć nas z gry na wiele tygodni.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Informacja o produktach: 517-578-140
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook