Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Callaway Kije golfowe

Callaway Golf Company to amerykańska firma zajmująca się sprzętem sportowym, która projektuje, sprzedaje kije do golfa, akcesoria golfowe oraz produkty związane ze stylem życia golfistów w ponad 70 krajach na całym świecie. Ta firma z siedzibą w Carlsbad w Kalifornii jest obecnie największym na świecie producentem kijów golfowych pod względem sprzedaży.

Technologie w kijach golfowych Callaway – Jailbreak

Aby lepiej zrozumieć Jailbreak, zacznijmy od tego, co się dzieje, gdy uderzymy piłkę golfową woodem callaway. Wszyscy wiemy, że lico kija wygina się do wewnątrz, tworząc „efekt trampoliny”, który wprawia piłeczkę golfową w ruch. Ta kompresja jest również przenoszona poza lico – wypycha koronę i spód kija golfowego. Energia, która jest rozproszona w koronie i spodzie, jest całkowicie tracona podczas kompresji i nie może być wykorzystana do poruszenia piłki do przodu. Wtedy z pomocą przychodzi technologia Jailbreak, która jest stosowana tylko w kijach Callaway. W 2017 roku Callaway Golf Company wprowadziła na rynek sterownik Great Big Bertha Epic, który zawierał całkowicie innowacyjną technologię Callaway Jailbreak, która miała na celu zwiększenie prędkości piłki. Ta technologia wyznacza zupełnie nowy standard transferu energii na piłkę golfową. Jest to swego rodzaju soczewkowanie energii. Specjaliści z Callaway, na podstawie przeprowadzanych badań termowizyjnych, uznali, że stosowanie w kijach golfowych coraz cieńszych powierzchni uderzających niestety przełożyło się negatywnie na prędkość piłki. Coraz cieńszy materiał używany przy nowoczesnych konstrukcjach główek nadaje poziomej elastyczności, jednak oprócz tego pionowo rozszerza powierzchnię uderzającą. To natomiast powoduje odczuwalną utratę energii. Technologia Jailbreak w kijach golfowych Callaway ma za zadanie powstrzymanie tej pionowej ekspansji. W tym właśnie celu w główce kija umieszczono dwa ciężkie i wytrzymałe tytanowe pręty o masie 3 gram, co okazało się przełomowe. Callaway w swoich kijach golfowych używa różnych technologii, między innymi połączenia Jailbreak i X–FACE VFT, która zapewnia większą moc uderzenia. Taka fuzja metod konstrukcji stosowanych przy produkcji kijów daje prawdziwy wzrost prędkości piłki.

Co to jest Jailbreak w kijach do golfa Callaway?

Technologia Jailbreak składa się z dwóch metalowych prętów łączących koronę i spód główki. Kiedy piłka golfowa zostaje uderzona Jailbreak, lico kompresuje się normalnie, ale korona i spód stają się solidną strukturą, która pozwala całkowicie skierować energię z powrotem na lico kija. Tworzy to szybszy efekt odbicia, który jest równoznaczny z większą prędkością piłki. Kluczem jest tutaj to, że lico nie wykracza poza prawny limit COR, a piłka odbija się od niego szybciej i wydajniej. Technologia Jailbreak tworzy nowy rodzaj wydajnej, dynamicznej relacji pomiędzy licem, koroną i spodem główki, co przekłada się na prędkość piłki oraz dystans gracza. Przeprowadzone testy wykazały, że prędkość piłki wzrasta nawet o 2 mile na godzinę. Jak nietrudno się domyślić tytanowe pręty obciążają główkę kijów linii Epic, w której zastosowano Jailbreak. Callaway nadrobił jednak ten dodatkowy ciężar, tworząc główkę o powierzchni w 46% stworzonej z trójosiowego węgla będącego specjalnym gatunkiem wysokowytrzymałych włókien węglowych. Przykładem zastosowania technologii Jailbreak w kijach golfowych jest jeden z flagowców Callaway – fair wood Big Bertha B21. Woody z tej serii posiadają nietypową konstrukcję główki z lekkim offsetem, co ułatwia podniesienie piłki z podłoża. Powiększona główka poprawia wybaczalność oraz współczynnik MOI. W tych kijach golfowych zastosowano szereg rozwiązań charakterystycznych dla marki Callaway. Jest to przede wszystkim wspomniany Jailbreak, czyli dwa wewnętrzne pręty, których umocowanie łączy spód i koronę lica, fantastycznie wpływając na prędkość piłki po uderzeniu. Ta wielokrotnie przetestowana technologia gwarantuje lepsze osiągi. Jailbreak w połączeniu z lżejszą, węglową koroną pozwala na osiągnięcie wyższego momentu bezwładności. To z kolei powoduje, że Big Bertha B21 podczas swingu jest bardzo stabilna. Dodatkowo w tej serii kijów golfowych Callaway zastosował technologię Flash Face SS21, która jest kolejną metodą ewolucji lica, tym razem przy pomocy sztucznej inteligencji. Pozwoliło to zwiększyć nie tylko prędkość początkową, ale także wybaczalność przy uderzeniach, które nie poszły zgodnie z myślą, gdyż na przykład nie zostały uderzone środkiem. Technologię Jailbreak zastosowano również w ironach Big Bertha B21, a także hybrydach – przykładem może być chociażby Callaway Epic Flash Hybryd. Irony Big Bertha B21 są wyposażone również technologię 360 Cup Face, która w połączeniu z pozostałymi innowacjami ułatwia grę, zapewniając optymalny start piłki.

360 Cup Face Technology w kijach do gry

Zastosowana w ironach Callaway Technologia 360 Face Cup zapewnia znacznie cieńsze połączenie lica na obwodzie z korpusem główki. Większa część lica zachowuje wystarczającą elastyczność, aby generować dużą prędkość piłki, co sprawia, że uderzamy dalej. Płytkie i elastyczne obrzeże wokół lica w momencie uderzenia ugina się, a następnie rozpręża, co z kolei przekłada się na COR i większą prędkość piłki. W ironach Rogue technologię 360 Face Cup zastosowano razem z technologią VFT – Variable Face Thickness. Takie połączenie pozwoliło manewrować grubością lica i powiększyć tę część, która odpowiada za rozwinięcie prędkości. W główce Rogue zastosowano wolframowe dociążenie. Wolfram jest dwukrotnie cięższy niż stal, w związku z czym jego zastosowanie bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie wagi na ograniczonej przestrzeni i precyzyjne ulokowanie środka ciężkości. Callaway zadbał o to, by każdy detal konstrukcji kijów golfowych maksymalnie dopracować, zarówno pod kątem komfortu gry, jak i maksymalnych osiągów na polu golfowym.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę produktów: kije golfowe do gry oraz sprzęt i akcesoria niezbędnych w trakcie golfowych rozgrywek.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies