Witaj golfisto, zaloguj się lub załóż konto

Fairway Woody dla leworęcznych

Fairway wood dla osoby leworęcznej może być używany zarówno do uderzeń piłki znajdującej się na fairway’u jak i do pierwszego zagrania na dołku, czyli zagrania z tee box’u. Jest to więc kij równie ważny jak driver i tu również mamy do wyboru fairway woody leworęczne o różnym kącie nachylenia lica kija. Dlatego ważne jest, aby zwrócić się o pomoc w doborze odpowiedniego dla nas fairway wood’a – kije różnią się kątem lica, długością, sztywnością shaftu, itp. Doświadczony fitter pomoże przejść przez kolejne etapy doboru kija tak aby jego używanie sprawiało jak najwięcej przyjemności.

Marki

Fairway woody – szeroka oferta produktów dostępna w sklepie Bogigolf.com.pl

Woody to jedna z grup leworęcznych kijów golfowych w torbie golfisty. Nazwa wywodzi się od materiału, z jakiego kije te były kiedyś wykonywane – czyli z drewna. Obecnie drewno zostało zastąpione najnowocześniejszymi materiałami takimi jak tytan, włókno węglowe i tworzywa sztuczne. Do rodziny woodów należą trzy rodzaje kijów – wood #1, czyli największy z nich – driver, wood #3 i #5, czyli fairway wood. Czym jest fairway wood dla osób leworęcznych? Otóż, po wykonaniu pierwszego zagrania driverem na dołku PAR5 lub PAR4 (oba typy dołków to bardzo długie dołki) na fairway (obszar dołka z krótko przystrzyżoną trawą) golfiście pozostaje do pokonania jeszcze dość spory dystans. Tu z pomocą przychodzi mu właśnie fairway wood – czyli kij, który gra nieco krócej niż driver, ale oprócz tego jego konstrukcja pozwala na zagranie piłki leżącej na trawie (driver nie jest do tego przystosowany). Jeśli natomiast po zagraniu driverem piłka wyląduje w nieco dłuższej trawie – rough, wówczas potrzebny będzie trzeci z woodów -hybryda.

Sklep Golfowy BogiGolf

BogiGolf.com.pl - sklep dla pasjonatów golfa. Na polskim rynku działamy od 2004 roku, oferując szeroki wybór sprzętu golfowego rozmaitych marek. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: kompletne zestawy golfowe, wózki, kije golfowe, irony, drivery, woody, puttery, torby, odzież, akcesoria golfowe i piłeczki. Zapraszamy do zakupów online oraz sieci sklepów golfowych w całej Polsce.

Kontakt

Zamówienia online #1: 512-339-383
Zamówienia online #2: 512-325-545
Fitting i kije golfowe: 509-247-368
kontakt@bogigolf.com.pl

Facebook

BogiGolf na facebook'u
cookies